PDA

Zobacz pełną wersję : wyłączonnny nawiew dmucha



zack29
12-07-2005, 21:09
witam kolegów
w moim MKIII zauwazyłem dziwną rzecz, mimo że pokręta pokazują że nawiew jest wyłączony :( , czuć że dmucha. Mam manuala, wię czuję że dmucha nakby jedynkq była włączona, podejrzewam pokrętła, ale nie jestem pewien, co koledzy na to?
pozdro :beer:

waldemarz
12-07-2005, 21:10
witam kolegów
w moim MKIII zauwazyłem dziwną rzecz, mimo że pokręta pokazują że nawiew jest wyłączony :( , czuć że dmucha. Mam manuala, wię czuję że dmucha nakby jedynkq była włączona, podejrzewam pokrętła, ale nie jestem pewien, co koledzy na to?
pozdro :beer: A moze ci sie wydaje czy to slyszysz podczas postoju czy jazdy. Bo jak jazdy to normalne, przeciez tez jest nawiew bez ingerencji wlaczonego silniczka nawiewu :satan: .

sleep
13-07-2005, 10:37
W Mondeo, potencjometr dmuchawy (pierwszy z prawej) ustawiony w pozycji 1 nie wyłącza dmuchawy, wiatrak przestaje działać dopiero wtedy gdy środkowy manipulator ustawisz na dużą kropkę, czyli na rzaden z kierunków nawiewu. Wtedy niec nie usłyszysz, wtedy też zamknięty masz dostęp powietrza z zewnątrz... przydatne jak jedziesz za Wartburgiem :)))

waldemarz
13-07-2005, 10:54
I tu kolega Sleep ma racje, ale dziwie sie ze slyszysz wiatrak na 1 bo on wtedy tak cichutko i powoli pracuje ze go wlasnie wcale nie slychac, tak jakby wogole nie pracowal.

v1tek77
13-07-2005, 13:12
W Mondeo, potencjometr dmuchawy (pierwszy z prawej) ustawiony w pozycji 1 nie wyłącza dmuchawy, wiatrak przestaje działać dopiero wtedy gdy środkowy manipulator ustawisz na dużą kropkę, czyli na rzaden z kierunków nawiewu. Wtedy niec nie usłyszysz, wtedy też zamknięty masz dostęp powietrza z zewnątrz... przydatne jak jedziesz za Wartburgiem :)))
Ale zack wyraznie napisal, ze przy wylaczonych czyli na 0, a wrazenie ma jakby byl na 1 :jezyk1:

Slavol
13-07-2005, 13:14
Jeżeli masz klimę automatyczną to nie wyłączysz nawiewu całkowicie - napisali gdzieś w instruckji że pomimo tego że klima i zarządzanie nawiewem jest OFF to wentylator będzie sie kręcił na stopniu minimalnym żeby nie dopuscić do zaparowania szyb w samochodzie :banan: i będzie zachowywał wymianę powietrza w samochodzie.
Może jak nie masz klimy na automacie to też tak jest - elektronika decyduje za Ciebie :zly:

waldemarz
13-07-2005, 13:46
Tak jak wczesniej pisali wylaczysz nawiew z zewnatrz tylko jak srodkowe pokretlo ustawisz na kropke.

jarekch
13-07-2005, 23:17
Potwierdzam - wentylator będzie chodził na minimalnych obrotach.
Tą właściwość zauważyłem już w Sierkach tak gdzieś od 1990 roku.