PDA

Zobacz pełną wersję : Spoilery progowe



Karol_I
13-07-2005, 08:47
Witam :) Co sądzicie o tych spoilerach http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57516221 ?? Chciałbym kupic te spoilery ale nie wiem czy warto? co sądzicice ? warte swojej ceny???
Pozdrawiam :)

Graluu
13-07-2005, 10:06
powiem ci że nie są takie złe - jeśli ci się podobają to bierz :metal

Andy
13-07-2005, 10:13
Są niezłe ale powinieneś jeszcze popytać w okolicznych firmach tuningowych, bo kupisz na allegro surowe, musisz pomalować, zamontować i w razie jakiejś reklamacji będzie spychoza: zły produkt, źle pomalowane, zamontowane itd. W firmie tuningowej zrobią wszystko kompleksowo być może nie wyjdzie drożej i na wszystko masz papier :)

Graluu
13-07-2005, 10:34
bardzo dobrze kolega to ujął :metal

a takich fim teraz nie brakuje :)

Borro
13-07-2005, 12:30
Ja swoje przed kupnem dokładnie obejrzałem i i przymierzyłem do progów. Wyglądało, że pasią idealnie. Jak się okazało podczas montażu trzeba było je przycinać, profilować, dorabiać odpowiednie uchwyty itp.
Może to akurat solidny sprzedawca, może to są idelanie pasujące progi do Mondka i nie będzie problemu z montażem ale najważniejse jest to czy będą się właśnie TOBIE podobały. Na obrazku każdy plastyk może wyglądać ładnie, jak go weźmiesz do łapki to okaże sie, że jest przepiękny ale jak przystawisz do auta stwierdzisz, że jednak całoś wygląda coś jakoś nie tak - do .
Musisz przed kupnem takich progów wpierw je przymierzyć do Mondka. Da ci to choć odrobinkę orientacji jaki będzie ostateczny efekt pzeróbki.

PS Montując same progi w 100% tylko oszpecisz auto. Sam zobaczysz - poprostu nie będzie ci się to podobało. Do kompletu potrzebna będzie ci przynajmniej nakładka przedniego (dla lepszego efektu także i tylnego) zderzaka żeby osiągnąć ten sam poziom wizualnego obniżenia Mondka.

waldemarz
13-07-2005, 14:30
Kazde progi ladnie wygladaja ale wade jedna mają. Poprostu rdzewieje szybciej metalowy prog poniewaz dostaje sie tam woda ktora ma gorsze ujscie.

Andy
13-07-2005, 14:56
Dokładnie, jak to w życiu coś za coś.

Karol_I
13-07-2005, 15:09
Przemyślałem wasze wypowiedzi i chyba pojade do jakiejs firmy tuningowej w trójmieście i postaram sie cos wybrac, zobacze jak bedą wyglądały same progi na samochodzie. :) Jak bedzie mi szpecić to bede sie zastanawiał nad dokładkami do przodu i do tyłu, ale z tyłem jest mały problem bo mam hak holowniczy :( A wiecie moze czy na zime mozna zdjac dokładke przednią?? bo nie chciałbym robic za spych :)

PS chciałem kupić samą dokładke do progów bo mi strasznie rdzewiają pod spodem(nie wiem czemu )

Dzieki za opinie :beer:

Borro
13-07-2005, 15:22
Przemyślałem wasze wypowiedzi i chyba pojade do jakiejs firmy tuningowej w trójmieście i postaram sie cos wybrac, zobacze jak bedą wyglądały same progi na samochodzie. :) Jak bedzie mi szpecić to bede sie zastanawiał nad dokładkami do przodu i do tyłu, ale z tyłem jest mały problem bo mam hak holowniczy :( A wiecie moze czy na zime mozna zdjac dokładke przednią?? bo nie chciałbym robic za spych :)

PS chciałem kupić samą dokładke do progów bo mi strasznie rdzewiają pod spodem(nie wiem czemu )

Dzieki za opinie :beer:

Niestety moim zdaniem nie znajdziesz nakładki, którą dałoby się zdejmować. Taki układ jest właśnie mało estetyczny i praktyczny. Nic nie będzie odpowiednio dopasowane ani elegancko wyglądało. Wątpię żeby ktoś się podjął takiego zadania, poprostu jest to bez sensu.
Jeśli już nakładka na przedni zderzak to rozsądnej szerokości i da się jeździć tak samo w lecie jak i w zimie.
Jak już ktoś wyżej pisał, nakładki progowe potęgują rdzewienie samych progów.
Nie tędy droga, wpierw odpowiednio zabezpiecz progi, a potem zamontuj nakładki.

Andy
13-07-2005, 15:29
Kolego nie masz opisu więc ze zdjęcia wnioskuję że chodzi ci o MkIII, po montażu progów polecam zderzak od ST220 i wtedy bez nakładek się obejdze - sam miód. :metal
P.S. Uzupełnij info w profilu.

Karol_I
13-07-2005, 15:29
Niestety moim zdaniem nie znajdziesz nakładki, którą dałoby się zdejmować. Taki układ jest właśnie mało estetyczny i praktyczny. Nic nie będzie odpowiednio dopasowane ani elegancko wyglądało. Wątpię żeby ktoś się podjął takiego zadania, poprostu jest to bez sensu.
Jeśli już nakładka na przedni zderzak to rozsądnej szerokości i da się jeździć tak samo w lecie jak i w zimie.
Jak już ktoś wyżej pisał, nakładki progowe potęgują rdzewienie samych progów.
Nie tędy droga, wpierw odpowiednio zabezpiecz progi, a potem zamontuj nakładki.

Wiem wiem ze najpierw bym musiał porządnie zabezpieczyć progi i usunąć stara rdze ale chciałem je zamontowac po to aby juz sie nowa rdza sie nie pojawiała (zeby nie piskowało spod kół)

Chyba mam pomysł: dziś wygram w totka i juto zamawiam nowe mondeo ST 220 :) <joke>

Jak juz cos zrobie i stuninguje to pokarze wam fotki :)

Andy
13-07-2005, 15:32
Koniecznie :metal

Janusz
19-07-2005, 22:52
Witam. Ja mam w swoim mondku spoilery progowe. Jak dotąd nie zauwarzyłem żeby mi rdzewiał, a wygląda super ze spoilerami :banan: . Pozdrowionka

kamil87
29-07-2005, 20:14
ja u siebie tez jeszcze nie zauwazylem rdzewienia a estek bez spojlerow to nie estek;)