PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona pod silnikiem...



m3hoo
09-03-2005, 09:35
Otóż wczoraj miałem bardzo fajny dzionek, dopóki nie wiechałem w pewną zadupiastą uliczkę. Śniegu nie było może aż tak wiele, ale jak jechałem w przód, to zaczęło trzeć. Wrócić dało się tylko tyłem i... urwałem kawałek tej plastikowej osłony pod silnikiem.
Teraz pytanie: Są m.in. na Allegro takie osłony (ok. 140 PLN), nówki sztuki, ale nie oryginały tylko robione z ABS'u na wzór oryginału. Czy któs miał z nimi do czynienia? Jak wiernie odwzorowany jest oryginał? Urwałem takie dwa kawałki (te bardziej oddalone od przodu auta) i stąd pyt. nr 2: Co one osłaniają i co może w przyszłości wyniknąć z ich braku?
Pozdrawiam serdecznie i od wczoraj zimie mówię: Idź sobie :))

pireq
09-03-2005, 10:01
Ja też chętnie poznałbym opinie o tych osłonach. Niedawno kupiłem swojego drugiego MKI i nie ma w nim osłony a chętnie bym założył. Szukam dorbrego rozwiązania i w sensownej cenie

Czy to się nadaje: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44212502

neo
09-03-2005, 11:52
mnie w ASO odpowiedzieli że teraz Ford wycofał sie z osłon ( TDCi) chodzi o parametry pracy silnika, ponoć się grzeje, nawet w specyfikacji samochodu nie ma osłony, oryginalna to wydatek 1000zł
miałem ochotę dokupić przy kupnie samochdu i też nie wiem czy dobrze zrobiłem...

gnacik
09-03-2005, 16:07
Widzialem taka "podrobke" na aucie u kolegi. Roznice:
- troche inny material ale za ta cene znosny
- niestety w stosunku do mojej jest krotsza
ale mysle ze w sumie warto zaopatrzyc sie w takie cud przynajmniej w przypadku MK II :bigok:

szczerba
09-03-2005, 17:49
- niestety w stosunku do mojej jest krotsza

Bo występują dwa rodzaje osłon do MkII:
- do silników benzynowych (krótsze)
- do silników diesla (dłuższe)

Osłony z ABSu sprzedawane na Allegro są dla obu wersji (trzeba sprawdzić opis aukcji).

MietasM
09-03-2005, 19:27
mnie w ASO odpowiedzieli że teraz Ford wycofał sie z osłon ( TDCi) chodzi o parametry pracy silnika, ponoć się grzeje, nawet w specyfikacji samochodu nie ma osłony, oryginalna to wydatek 1000zł
miałem ochotę dokupić przy kupnie samochdu i też nie wiem czy dobrze zrobiłem...

Głupoty gadają. Ford to zrobił wyłącznie ze względów "oszczędnościowych". Wyleciało mnóstwo elementów z wyposażenia. A co do przegrzewania TDCi, to masz więc wiesz jak to wygląda :zaklopotanie:
Ja mam osłonę od nowości i jakoś nie mogę zmusić mondka, żeby szybko się zagrzał. Może niektóre elementy grzeją się bardziej, ale naprawdę w to nie wierzę.

Orzel
09-03-2005, 21:33
Czy te osłony z Allegro sa ze śrubami??
Jak nie to skąd wziąść śruby do ich mocowania

adi
09-03-2005, 21:56
Czy te osłony z Allegro sa ze śrubami??
Jak nie to skąd wziąść śruby do ich mocowania
tam nie ma śrub bo sruby są w belkach a mocujesz osłony na nakrętkach :metal

szczerba
09-03-2005, 22:37
tam nie ma śrub bo sruby są w belkach a mocujesz osłony na nakrętkach

No nie bardzo!
W belkach są plastikowe gniazda (najczęściej czerwone), w których otwory wkręca sie wkręty (nie śruby a już tym bardziej nie nakrętki). Takie plastikowe gniazda (jeśli oryginalnie ich nie masz) wciska się w otwór w belce na tzw "zatrzask" a można je kupić wraz z wkrętami za kilka złotych.

grzebyk
10-03-2005, 01:22
Do swojego MkI osłonę kupiłem na giełdzie w Poznaniu za 140 zł oryginał pod silnik + pod zderzak. Jeśli osłony wcześniej nie było to prawdopodobnie nie ma też mocowań. W belkach są prostokątne otwory w które wkłada się nazwijmy to wkłady i dopiero osłonę przykręca się wkrętami. Wkłady i śruby do kupienia w ASO płaciłem chyba po 2,5 zł za wład i 2 zł za wkręt.
Popatrzcie po giełdach jak ostatnio byłem to znów widziałem że były osłony na sprzedaż.
Pozdrawiam

m3hoo
10-03-2005, 09:50
- niestety w stosunku do mojej jest krotsza

No moja teraz też jest krótsza :(. Podjadę w sobotę na najazd i może jakoś uda mi się te dodatkowe dwa elementy, które urwałem, doczepić - przynajmniej do czasu zakupu nowej będę cosik osłaniać.

vMZe
10-03-2005, 09:51
A moją osłonkę ostatnio zdjęli mi w warsztacie (a w zasadzie to odpadła jak odmarzła, bo zawadziłem podwoziem o zaspę). Mechanik zarzekał się, że w MKII 2.0 benzyna osłon się nie montuje. W związku z tym pytanie - powinienem starać się o następną, czy dać sobie spokój? Nie zauważyłem, żeby się wolniej grzał, czy coś takiego.
pozdro
vMZe

m3hoo
10-03-2005, 10:19
Mechanik zarzekał się, że w MKII 2.0 benzyna osłon się nie montuje. W związku z tym pytanie - powinienem starać się o następną, czy dać sobie spokój? Nie zauważyłem, żeby się wolniej grzał, czy coś takiego.

Czy akurat w wersji beznynowej 2.0 się montuje, tego nie wiem. Wiem, że ogólnie w benzynach takie osłony można spotkać (oryginalne), choć nie u wszystkich. Wolniej to się raczej nie będzie grzał - jedyne co, to ew. mógłby się przegrzewać - w końcu przepływ powietrza się trochę zmniejsza. Myślę jednak, że skoro normalnie te osłony montowali w fordzie, to wcześniej zostało to jakoś policzone i póki co chyba nikt się nie skarżył na przegrzewanie z tego powodu.
Ja bym na Twoim miejscu zamontował ponownie, gdyż cały ten syf, który jest na drodze nie będzie niszczył od spodu całego osprzętu. Ale to tylko moje prywatne zdanie.
Pzdr.

vMZe
10-03-2005, 11:03
ale to oznacza 140 pln wydatku niestety :wall:

m3hoo
10-03-2005, 11:10
ale to oznacza 140 pln wydatku niestety :wall:

Do wersji benzynowej są na Allegro po 99 PLN. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44088083

ujemny
12-03-2005, 01:13
sa dwie oslony, pod chlodnice i pod silnik.

kiedys robilismy z lesiem69 przymiarki do oslony, od anzysa z allegro. niemniej leszek podjechal swoim mondeo (2.0 benzyna) i oslona nie pasowala. moze byla do diesla? nie wiem, anzys tez nie wiedzial, czy sa dwa rodzaje, a dziwne, bo sporo tego ma...

meczy mnie strasznie brak tej oslny w obecnym mkII (w mkI byla i sobie bardzo chwalilem).

najlepiej przymierzyc

ujemny
12-03-2005, 01:13
No nie bardzo!
W belkach są plastikowe gniazda (najczęściej czerwone), w których otwory wkręca sie wkręty (nie śruby a już tym bardziej nie nakrętki). Takie plastikowe gniazda (jeśli oryginalnie ich nie masz) wciska się w otwór w belce na tzw "zatrzask" a można je kupić wraz z wkrętami za kilka złotych.

Racja, adi ma chyba jakas inna wersje?

gnacik
12-03-2005, 11:33
- niestety w stosunku do mojej jest krotsza

Bo występują dwa rodzaje osłon do MkII:
- do silników benzynowych (krótsze)
- do silników diesla (dłuższe)

Osłony z ABSu sprzedawane na Allegro są dla obu wersji (trzeba sprawdzić opis aukcji).
Czyli kumplowi do diselka zalozyli od benzynowego :boks: