PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria układu chłodzenia



emilka
15-07-2005, 12:11
Prosze o pomoc.Mam problem z układem chłodzenia.Silnik 2.5l V6.Wymieniłem pompe wodną i nic nie pomogło,nadal płyn w zbiorniczku wyrównawczym się gotuje a dolna część chłodnicy jest zimna.Proszę o wskazówki pomocne w ustaleniu przyczyny tej awarii.

gnacik
15-07-2005, 12:47
... moze uklad jest zapowietrzony ??

Graluu
15-07-2005, 12:48
całkiem możliwe

waldemarz
15-07-2005, 12:50
Posluchaj moga byc dwie usterki:

Jesli sie gotuje w pojemniku a dol chlodnicy zimny to moze to byc temostat oszkodzony, wyjmij termostat i sprawdz bez termostatu czy nadal bedzie mial ten objaw, jesli nie to znaczy ze padl termostat a jesli nadal to radze nie jezdzic bo wiecej szkod sobie zrobisz bo w takim przypadku moze byc to uszczelka pod glowicą. Taka jest moja opinia. Napewno zapowietrzenie nie skutkuje gotowaniem sie plynu w zbiorniczku.

Andy
15-07-2005, 12:51
Nie wiem czy tak jest u ciebie ale ja kiedyś w innym aucie miałem wywiniętą uszczelkę pod korkiem zbiorniczka uzupełniającego i non stop wywalało mi wodę z układu. Po jakimś czasie pokumałem o co chodzi uszczeleczkę poprawiłem i po usterce. :)

Andy
15-07-2005, 12:52
Sprawdź czy oleju Ci nie przybywa.

waldemarz
15-07-2005, 12:53
Nie wiem czy tak jest u ciebie ale ja kiedyś w innym aucie miałem wywiniętą uszczelkę pod korkiem zbiorniczka uzupełniającego i non stop wywalało mi wodę z układu. Po jakimś czasie pokumałem o co chodzi uszczeleczkę poprawiłem i po usterce. :) Andy ale od tej usterki co opisujesz on nie mialby zimnej chlodnicy u dolu. Najwyzej by mu plyn wyciekal ale by sie nie gotowal w pojemniku.

numerek
15-07-2005, 13:36
pytanie dodatkowe
jak dlugo masz to auto i od kiedy się tak dzieje ?


w/g mnie moze byc że układ czyli chłodnica jest po prostu zakamieniona
jak ktoś lał zwykłą wode to taki jest objaw
rada - kamix i przepłukanie układu - nawet kilka razy
kiedyś tak miałem w skodzie - poj układu 50 %
płukałem 6 razy zanim puściło
kamix jest dosyć drogi więc lepiej jest wysłac zam do firmy po opakowanie zbiorcze
np 1 kg kosztuje 16 zł + VAT a opakowanie w sklepie - 40 g 4.50 zl
nie podaje adresu bo to nie reklama wystarczy wejść w google i poszukac
jest bezpieczny dla chłodnicy !!!

moze być że chłodnica była naprawiana i zostały zaslepione kanały od połowy w dół i nie ma przepływu
sprawdź wygląd chłodnicy czy jest cała czy nie ma śladów naprawy
a tak wogole zlej wode z układu i zmierz ile jej i porównaj z danymi odnośnie twojego modelu
może sie różnić ~ca 0.5 l nie wiecej

Truszek
15-07-2005, 15:46
Prosze o pomoc.Mam problem z układem chłodzenia.Silnik 2.5l V6.Wymieniłem pompe wodną i nic nie pomogło,nadal płyn w zbiorniczku wyrównawczym się gotuje a dolna część chłodnicy jest zimna.Proszę o wskazówki pomocne w ustaleniu przyczyny tej awarii.

Po pierwsze nie dotykaj się do samochodu i nawet nie myśl o jeździe nim w takim stanie - zagrzejesz silnik i wtedy to tylko kwestia czasu kiedy będziesz szukał kolejnego.
Po drugie termostat - z tego co piszesz wynika jasno, że silnik pracuje tylko na małym obiegu - bez użytku chłodnicy, więc na 90% będzie to wina termostatu - mógł zardzewieć ze starości i się nie otwiera.

Pozdróffka

waldemarz
15-07-2005, 15:51
Tak jak napisalem wczesniej i powtorze to teraz a zarazem powtorzyl to tez Truszek. Napewno jest to termostat i napisalem co masz zrobic aby sie nawet upewnic. Jesli to nie pomoze to tylko uszczelka glowicy :metal A jesli nadal nic nie zrobisz tylko bedziesz jezdzil to szykuj sie na robote silnika.

Graluu
15-07-2005, 16:32
A jesli nadal nic nie zrobisz tylko bedziesz jezdzil to szykuj sie na robote silnika.

ale przedtem na holowanko lawetą jak ci odmówi współpracy na drodze :nono: