PDA

Zobacz pełną wersję : KLIMA=PROBLEM



wtyk
15-07-2005, 14:10
Witam

Mam poważny problem kupiłem Mondeo 2 dni temu wyposażone w klimę i
przy wyłączonym kluczyku kontrolka na pokrętle wiatraka świeci się
non-stop, nawet po wyłączeniu kluczyka!!!

Po drugie nawet przy wyłączonym kluczyku można włączyć wentylator
poprzez naciśniecie pokrętła co wydaje mi się bardzo dziwne, bo wysiadając z samochodu kto pamięta żeby wyłączyć wentylator po
wyjęciu kluczyka!!!

Wszystkie bezpieczniki sprawdzone.

Proszę o pomoc. HELP

Graluu
15-07-2005, 14:14
uzupełnij info coż to za mondeo to łatwiej komuś będzie coś podpowiedzieć

wtyk
15-07-2005, 14:26
oj Pardon prosze bardzo nadole sa info

v1tek77
15-07-2005, 14:34
Witam

Mam poważny problem kupiłem Mondeo 2 dni temu wyposażone w klimę i
przy wyłączonym kluczyku kontrolka na pokrętle wiatraka świeci się
non-stop, nawet po wyłączeniu kluczyka!!!

Po drugie nawet przy wyłączonym kluczyku można włączyć wentylator
poprzez naciśniecie pokrętła co wydaje mi się bardzo dziwne, bo wysiadając z samochodu kto pamięta żeby wyłączyć wentylator po
wyjęciu kluczyka!!!

Wszystkie bezpieczniki sprawdzone.

Proszę o pomoc. HELP
Jezeli dobrze zrozumialem chodzi Ci o to, ze przy wylaczonym zaplonie i wyjetym kluczyku chodza Ci nawiewy i swieci sie kontrolka od klimy? 8O
Cos masz tam ladnie zrypane, albo zrobilo sie jakies zwarcie albo jakis domorosly elektryk podlaczyl to na krotko :zly:

wtyk
15-07-2005, 14:44
dokładnie o to mi chodzi, mam nadzieje że mi ktoś coś poradzi

fuel111
15-07-2005, 16:53
A znasz się trochę na elekronice samochodowej. Jest trochę rzeczy do przejrzenia zaczynając od kompresora a na pokrętle kończąc. :(

Truszek
15-07-2005, 16:58
To nie tędy droga - trzeba wybebeszyć tabliczkę bezpiecznikową i na niej szukać zwory, albo obejścia jakiegoś. Podejżewam, że albo padł jakiś przekaźnik na głównych obowdach i po wyjęciu kluczyka nie jest odłączane zasilanie, albo ... tfu tfu tfu zrobiło się zwarcie w samej tabliczce (miałem tak w escorcie) i ktoś mądry zaczął obejścia niektórych elementów elektycznych robić.

Pozdróffka

fuel111
15-07-2005, 17:14
A może kilka rzeczy na raz się skopało np. przekaźnik i czujnik na termostacie.

wtyk
15-07-2005, 17:28
ludzie niestraszcie mnie!!! Trochę się elektroniką zajmuje więc conieco kumam tylko boję się czegokolwiek tam dotknąć :-). Myślałem że może ktoś miał taki sam problem

ale jak widać mam wyjątkowy problem F%&K

fuel111
15-07-2005, 20:13
No jest to dość dziwna usterka zacznij więc sprawdzać po kolei 8O

waldemarz
15-07-2005, 23:00
A ja mysle ze jakis mechanior podlaczyl ci wlacznik klimy do stalego pradu i dlatego tak masz. Moze byla jakas awaria lub przepalony przewod i nie chcial kombinowac i szukac tylko podlaczyl nowy kabelek do stalego pradu zeby przy sprzedazy pokazac ze klima dziala :) Glowny bezpiecznik - przekaznik od klimy jest w skrzyneczce pod maska silnika, zobacz moze on tam cos pokombinowal.