PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura KLIMY-ANKIETA



leszcz
15-07-2005, 18:45
Tak dla ciekawości bo nikt tego jeszcze nie zapodał.
Ale warunki muszą być zbliżone tj:
1.na postoju
2.klima właczona na 1 bieg :jezyk2:
3.nawiew centralny :satan:

ja mam rezultaty od 0.5 stopnia do 1.5 stopnia C


oczywiście w czasie jazdy sie to zmienia :)
róbmy wiec pomary na postoju dla obiektywizmu :banan: :banan:

krzys125
15-07-2005, 21:56
ok. jutro zrobię pomiar, ale trzeba by też powiedzieć gdzie mierzyć tempereturę. na wylotach z nawiewu, na(mniej więcej środku kabiny) czy jeszcze gdzieś indziej. Następną sprawa jest po jakim czasie mierzyć temperaturę od uruchomienia klimy i po jakim czasie i na jak mocnym słońcu stał samochód. To wszystko będzie miało napewno wpływ na wynik.

waldemarz
15-07-2005, 22:04
Leszczu po jakim czasie masz to 0.5 do 1.5 stopnia C na 1 biegu, chyba po godzinie.

leszcz
15-07-2005, 23:21
waldemarz Wysłany: --------------------------------------------------------------------------------

Leszczu po jakim czasie masz to 0.5 do 1.5 stopnia C na 1 biegu, chyba po godzinie.


krzys125

--------------------------------------------------------------------------------

ok. jutro zrobię pomiar, ale trzeba by też powiedzieć gdzie mierzyć tempereturę. na wylotach z nawiewu, na(mniej więcej środku kabiny) czy jeszcze gdzieś indziej. Następną sprawa jest po jakim czasie mierzyć temperaturę od uruchomienia klimy i po jakim czasie i na jak mocnym słońcu stał samochód. To wszystko będzie miało napewno wpływ na wynik.





mam to po 10 minutach :) (drwisz sobie ze mnie ??) :zly: :zly: :satan: :getsome:
w tym czasie bawiłem się dmuchawą ale ostatnie 3-4 min chodziło na 1 biegu
pomiar centralny nawiew nad pokrętłami (wloty powietrza)
do tego użyłem termometru elektronicznego z dwoma czujnikami.
Samochod nie stał na słońcu raczej pod drzewem.
A co do czasu to poprostu włączyłem i obserwowałem i zaczęło sie od 37 st wewnątrz(bez klimy) a skończyło na 0,5-2 na nawiewach
temperatura wewnętrzna w aucie obniżyła sie do około 24 stopni z wyjsciowej 37

Graluu
15-07-2005, 23:36
ja tam mam manualną i włączam i wyłączam kiedy uważam za stosowne :)
a nigdy nie mierzyłem temperatury, cieszy mnie że działa tak jak ma działąć czyli latem dobrze chłodzi :)

waldemarz
16-07-2005, 18:37
Leszczu nie drwie sobie z ciebie tylko nie napisales dokladnie ze to chodzi o mierzenie temperatury przy wylocie z nawiewu :satan:

remik07
17-07-2005, 08:23
nigdy nie słyszałem o przypadku(mogę się mylić) aby klima schładzała do 1,5st C , sądzę Leszczu ,że powinieneś wymienić bateria zasilające miernik , ewentualnie sam miernik. Taki wynik wskazuje ewidentnie BŁĄD POMIARU , minimalna temp to raczej będzie 4-5st C.pozdrawiam

leszcz
17-07-2005, 10:38
remik07 Wysłany: Nie Lip 17, 2005 8:23 am Temat postu: niewiarygodny wynik

--------------------------------------------------------------------------------

nigdy nie słyszałem o przypadku(mogę się mylić) aby klima schładzała do 1,5st C , sądzę Leszczu ,że powinieneś wymienić bateria zasilające miernik , ewentualnie sam miernik. Taki wynik wskazuje ewidentnie BŁĄD POMIARU , minimalna temp to raczej będzie 4-5st C.pozdrawiam


też tak myślę :)
ale bateryjak jest nowa miernik zewnetrzną mierzy OK .
Masz rację chyba to ewidentna wina pomiaru(wskazań)
ale mam cholernie zimno z nawiewów !!!
pozdrawiam

HEVA
17-07-2005, 18:51
U mnie 3,8 stopnia w nawiewie środkowym po 5 minutach od włączenia klimy. Chłodzenie na 2 biegu.

Karol_I
17-07-2005, 19:04
u mnie wynosi ok od 3 do 4 st C , mierzone termometrem rtęciowym :satan: innego nie miałem pod ręką :) "mój pomiar jest obarczony błedem spowodowanym niedokładnością termometru a także wadliwego odczytu ze wskazań termometru" (takie same wnioski dotyczące oceny błedów pisze na laborkach z fizy" :metal :beer:

robocord
18-07-2005, 08:28
Ja mam półautomata, więc mierzone było przy schłodzeniu do 21 st.C (ale od 25 st.C).

mareckis
22-07-2005, 22:01
U mnie było mierzone po nabiciu klimy. Wg. speca w fordach powinno być coś około 8C (+-2C). Ja mam 11C na obiegu zewnętrznym i 9C na obiegu wewnętrznym. Więc tak sobie, średnia zadowalająca.

AUTOKLIMA
23-07-2005, 19:06
Witam,
Powiem może jak powinno być :) będziecie mieli lepsze spojrzenie na ten wontek :)
temperatura wyjściow powinna się wachac od 4* do 7* najniższa temperatura to 3* na wyjściu. Przy temperaturze zewnętrznej nie większej niż 30* i nie w miejscu nasłonecznienia (czyli pomiar w cieniu)
"LESZCZ" masz niestety popsuty termometr (prawdopodobnie) w parowniku i nie wyłącza sprężarki gdy osiągnie 4* Powinieneś zaopserwować ile stopni masz na wyjściu gdy jest chłodno na zewnątrz, jeżeli jeszcze mniej no to masz problem, jezeli tyle samo to po prostu masz tak zaprogramowane, ale szczeże mówiąc nie sądze.
A wynik 9* i powyrzej jest niestety złym wynikiem i powinieneś udać się do zakładu gdzie naprawiają klimy a powinni powiedzieć jaka jest przyczyna i ją usunąć. (niestety mam przykre doświadczenia z serwisami forda i im nie wieże)
Pozdrawiam i miłej zabawy :)

Pablo81
23-07-2005, 19:27
5C na pierwszym biegu po 2 minutach od uruchomieniu silnika.

krzys125
27-07-2005, 21:55
właśnie dobiłem dzisiaj czynnika chłodzącego.
po około 15 min pracy, silnik na wolnych obrotach, obieg wewnętrzny na 3 biegu, nastawiony na nogi i korpus, temperatura mierzona profesjonalnym termometrem firmy nabijającej.
Wskazanie 0,4 st. celcjusza.

To chyba dobry wynik??? :) :) :)
:banan: :banan: :banan:


teraz to już może być ciepło. :bigok:

fuel111
27-07-2005, 23:32
A ja mam tylko termometr naścienny :wall: :wall: :wall: ale zimno leci tylko ile? :wall:

ugni
28-07-2005, 14:39
Ja po nabiciu klimy i uzupelnieniu czynnika w Focuse i odgrzybieniu mialem temperature -4,6* mierzona przez speca na srodkowych wylotach nawiewu.Klima jest tam manualna.Facet byl w szoku powiedzial ze nie mial jeszcze takiego przypadku i pobilem rekord.Powiedzial ze klima jest wyjatkowo wydajna.Ja bylem tez w szoku i myslalem ze zacznie zaraz sypac sniegiem.Koles probowal cis zadzialc odkrecil jakic zawor spustowy pod nadkolem i jeszcze raz nabil mi klime.ale nie wiele to dalo temeratura pokazywala -3* na 1 biegu

krzys125
28-07-2005, 15:24
dzisiaj zrobiłem 300km i chyba trochę za zimno jest. momentami musiałem otwierać szybę, żeby dopuścić ciepłego powietrza. :)

roobboo
29-07-2005, 07:45
A ja mam manualną kręcę kurkiem ile mi potrzeba i jestem zadowolony. :)

STraits
30-07-2005, 11:45
Leszczu - zmień termometr sobie na nowy :) Przy temp. na dworze rzędu 20 st. C (i nie wiecej) osiągniesz przy bardzo dobrze działającej klimatyzacji temp. rzędu 4 do 5 st. C z tego co pamietam przy wylocie kratki.

PAWLOS
31-07-2005, 11:04
nigdy nie słyszałem o przypadku(mogę się mylić) aby klima schładzała do 1,5st C , sądzę Leszczu ,że powinieneś wymienić bateria zasilające miernik , ewentualnie sam miernik. Taki wynik wskazuje ewidentnie BŁĄD POMIARU , minimalna temp to raczej będzie 4-5st C.pozdrawiam
jak nabiłem klime w serwisie robili pomiar na w nawiewie (czujnik wsadzony do nawiewu na ok 2cm) i było 0,7 stopnia mam wydruk takze to mozliwe z tego co widziałem jak serwisant miezył to max spadła do 0,2stopnia

STraits
31-07-2005, 11:12
To ile w takim razie jest przy nagrzewnicy ? Poniżej zera stopni. ROTFL :) Autodata podaje że temp. w zależności od temperatury na zewnątrz powinna być pomiędzy 4 a 8 st. C. Może ten termometr pokazywał w dziesiętnych czesciach i 0.4 znaczy 4 st. a 0.7 znaczy 7 stopni. Bo w innym wypadku jest to niemożliwe :)

PAWLOS
31-07-2005, 15:54
nie wiem ale miezyli w serwisie całkiem przyzwoitym na całom usługe dali 3miesiace gwarancji i wydrukowali wszystkie parametry

STraits
31-07-2005, 16:12
Wiesz. Nie można osiągnąć mniej niż producent założył. Chyba że masz ztuningowaną klimatyzacje :metal

BJSusel
01-08-2005, 10:25
Wiesz. Nie można osiągnąć mniej niż producent założył. Chyba że masz ztuningowaną klimatyzacje :metal

Jak to nie można?
Warunek 1: Więcej czynnika niż być powinno.
Warunek 2: Zwalone czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia.

Temperatura na wyjściu z kratki też jest częściowo zależna od temperatury zewnętrznej.
Generalnie nie powinno być poniżej zera bo mogą być kłopoty.