PDA

Zobacz pełną wersję : brak mocy= żle ustawiona pompa??



madbit2
15-07-2005, 21:04
Witam

mam problemy z moim mondim.

Samochód jak sie wolno jedzie np na 2 biegu, wręcz sie toczy, nie ma przyśpieszenia, nawet jak wcisne gaz do dechy, dopiero jak wejdzie na obroty, około 2400, to idzie. Chodzi mi o to że jak np. mam skręcać na skrzyzowaniu i rapetm chce przyśpieszyć to mam problem z tym. Samochód batrdzo wolno reaguje. Tak samo jest czasami z ruszaniem. Ale jak daję mu po garach , to nie ma tego problemu. Znajomy mówił mi , że to może być problem źle ustawionego podawania paliwa , czy cos w tym rodzaju.
Co sądzicie o tym???

waldemarz
15-07-2005, 21:13
Moze masz zle ustawiona pompe wtryskowa i z tego powodu jest rozlegulowana. na twoim miejscu zrobilbym diagnostyke autka. Ale wydaje mi sie ze to wina pompy.

madbit2
15-07-2005, 21:16
witam

dzieki za szybką reakcję:-)

Jaki może być koszt usatwienia tego???

Pytam sie , bo nie chciałbym sie naciąc u jakiegoś mechanika

No i czy jest do tego potrzebyn komputer??



Pozdrawiam

krzys-68
15-07-2005, 21:22
Witam

mam problemy z moim mondim.

Samochód jak sie wolno jedzie np na 2 biegu, wręcz sie toczy, nie ma przyśpieszenia, nawet jak wcisne gaz do dechy, dopiero jak wejdzie na obroty, około 2400, to idzie. Chodzi mi o to że jak np. mam skręcać na skrzyzowaniu i rapetm chce przyśpieszyć to mam problem z tym. Samochód batrdzo wolno reaguje. Tak samo jest czasami z ruszaniem. Ale jak daję mu po garach , to nie ma tego problemu. Znajomy mówił mi , że to może być problem źle ustawionego podawania paliwa , czy cos w tym rodzaju.
Co sądzicie o tym???moze być.A z zapłonem rano jak?

madbit2
15-07-2005, 21:24
moze być.A z zapłonem rano jak?[/quote]


tzn???

werc
15-07-2005, 21:25
Generalnie pompa sama z siebie się nie przestawia
Pierwsze co zrobisz to filtr paliwa sprawdź odwodnij i /lub wymień
jedź niech ci sprawdzą wtryski - jak dla mnie to wygląda na zawieszony przynajmniej jeden (a może dwa)
wzrostu zużycia paliwka w mieście nie obserwujesz?

może być jeszcze parę przyczyn ale poczekamy na efekt przeglądu wtrysków

P.S. jak masz trochę wyczucia (i doświadczenia) możesz łapiąc ręką za przewody paliwowe określić który cylinder nie pali.

madbit2
15-07-2005, 21:29
uuuuu


Jestem informatykiem a nie mechanikiem.

nie mam pojęcia WCALE na temat samochodów. :-p


Ale jak jadę "sportowo" to nie ma z tym problemu.

oczywiście jak silnik jest zimny rano, to musze mu dać na maxa gazu żeby odpalił. ale jak jest ciepły to pali prawie z dotyku

waldemarz
15-07-2005, 21:32
Ja na twoim miejscu najlepiej sprawdzil bym ustawienie pompy i sprawdzil wtryski czy rowno podaja paliwo.

madbit2
15-07-2005, 21:37
przewidywany koszt u mechanika???????

waldemarz
15-07-2005, 21:43
przewidywany koszt u mechanika??????? Posluchaj nie wiem jak u ciebie bo w Wawie to roznie, jedni biora 250 zl. inni 200 zl. jeszcze inni 180zl. Tylko pamietaj ze najlepiej to pojechac do mechaniora ktory naprawia i reguluje pompy, wtryskiwacze itd. A nie do takiego co robi mydlo, powidlo.

fuel111
15-07-2005, 21:57
uuuuu


Jestem informatykiem a nie mechanikiem.

nie mam pojęcia WCALE na temat samochodów. :-p


Ale jak jadę "sportowo" to nie ma z tym problemu.

oczywiście jak silnik jest zimny rano, to musze mu dać na maxa gazu żeby odpalił. ale jak jest ciepły to pali prawie z dotyku
Tu chyba masz rozwiązanie problemu ja też mam TD i niegdy nie dodaję gazu przy rozruchu. Nie ma takiej potrzeby. Szukaj w serwisie pomp

Lowlander
15-07-2005, 22:39
oczywiście jak silnik jest zimny rano, to musze mu dać na maxa gazu żeby odpalił. ale jak jest ciepły to pali prawie z dotyku

To chyba nie jest szczególnie zdrowe dla turbiny. Dostaje obrotów, a jeszcze nie ma pełnego smarowania.

werc
15-07-2005, 22:58
oczywiście jak silnik jest zimny rano, to musze mu dać na maxa gazu żeby odpalił. ale jak jest ciepły to pali prawie z dotyku

To chyba nie jest szczególnie zdrowe dla turbiny. Dostaje obrotów, a jeszcze nie ma pełnego smarowania.

Delikatne określenie :satan: " niezbyt zdrowe"

Lowlander
15-07-2005, 23:15
Metoda "gaz do podłogi" bardzo dobrze sprawdza się w wolnossących dieslach Volkswagena, np. w Passacie 1.6 D. Jest trochę heblowania, ale odpala przy -20. Równie dobre efekty przynosi trick "zapalona gazeta do kolektora" oraz "ognisko z zaolejonych szmat pod samochodem" :).

Jednak żadnej z tych metod nie polecam do MDO. Jak musiałem odpalić MDO TD z uszkodzoną świecą żarową, to tak gaz do połowy, a jak zaskoczył to momentalnie odpuścić. Ale tak nie można na dłuższą metę, turbo to nie tylko fajny świst i kopnięcie, turbo ma swoje wymagania :metal.

madbit2
16-07-2005, 00:28
z tym gazem do dechy to nie tak jak myślicie.
nacikam pedał gazu na maxa, przekręcam stacyjke , rozrusznik zaczyna pracować i puszczam gaz i wtedy silnik zaskakuje. i tyle. silnik nawet nie dostaje 1500 obrotów.

to nie tak że go żyłuje na gazie, żeby zapalił

jak silnik zaskoczy a to jest po 1-2 od momentu przekręcenie stacyjki.

Lowlander
16-07-2005, 00:37
No chyba że tak krótko, to raczej nic się nie stanie. Ale posprawdzaj sobie co nieco w warsztacie, koledzy już napisali. A najprostsza rzecz jaką możesz sam bez większego wysiłku zrobić to odwodnić filtr paliwa, tak kontrolnie :).

madbit2
02-08-2005, 12:57
Moze masz zle ustawiona pompe wtryskowa i z tego powodu jest rozlegulowana. na twoim miejscu zrobilbym diagnostyke autka. Ale wydaje mi sie ze to wina pompy.



Właśnie wróciłem od mechanika, poustawiął zapłon itp i jest SUPER :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:

KOSZT 100zł

Walemarz dzieki :-) masz odemnie punkta:-) :) :) :) :)

waldemarz
02-08-2005, 13:18
Tak myslalem ze masz rozlegulowane. :metal :beer:

werc
02-08-2005, 15:50
Moze masz zle ustawiona pompe wtryskowa i z tego powodu jest rozlegulowana. na twoim miejscu zrobilbym diagnostyke autka. Ale wydaje mi sie ze to wina pompy.



Właśnie wróciłem od mechanika, poustawiął zapłon itp i jest SUPER :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:

KOSZT 100zł

Walemarz dzieki :-) masz odemnie punkta:-) :) :) :) :)

Gdzie robiłeś - podpowiedz może będę w okilach to wstąpie, bo u mnie jak na lekarstwo, aha i czy mógłbyś sie dowiedzieć czy robią Lucasa?

madbit2
02-08-2005, 17:01
ja właśnie mam LUCASA, przyjamniej mi tak powiedzieli


INfo na PRV poszło

werc
02-08-2005, 17:45
Fajnie masz :bigok: i :beer: przy najbliższej okazji :metal