PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy przy radiu 6006E



piotrek75
15-07-2005, 23:55
Witajcie mam problem wielki. Oddalem auto do mechanika odłączył ładowanie i radio chcę kodu czy ktoś może mi sprawdzić i ustalić kod bo mi go gdzieś wcieło. Na wyświetlaczu wyskakuje mi mój VIN auta bez ostatniej cyfry. Proszę pomóżcie bez radia nie da się jeźdxić.

WFO4XXGBB41B6573

Z góry dziękuje za pomoc.... :beer: :beer: :beer:

waldemarz
15-07-2005, 23:57
Z numeru VIN nie da rady. Musisz wyjac radio i sprawdzic na nalepce ktora figuruje u gory i tam jest druk numeru to wtedy ci pomoge. W razie czego daj mi to na PW jak sie boisz. Z VIN to najwyzej moge ci powiedziec ze masz radyjko 6006ND Diversity + zmieniacz plyt CD

piotrek75
16-07-2005, 00:01
Waldemar nie o to chodzi że się boje ale ja nawet nie wiem jak to wyciągnąć a jutro wyjeżdżam na wiochę i nie będe mial internetu a bez radia to jest kicha jechać. Myślałem że wystarczy to co wyświetla się na wyświetlaczu. Poza tym jak się to radio wyciąga???? wiem że są tam jakieś 4 otwory po bokach ale na jaki kluczyk

waldemarz
16-07-2005, 00:07
Posluchaj w tych otworach sa takie blaszki ktore trzeba odchylic na bok aby radio wyszlo. Jesli by byl tu Fuel napewno by napisal lopatologicznie jak to zrobic bo ja jeszcze nie mialem takiego problemu.

werc
16-07-2005, 00:10
Są specjalne uchwyty do wyciągania :metal od bidy można kupić w ASO :zly:

Możesz też wepchnąć jakieś pręty średnicy 3-4 mm (wszystkie otwory na raz) i delikatnie próbować wyciągnąć.

piotrek75
16-07-2005, 00:10
Dzięki rano ęde probował to wyciągnąć może się uda.
Dzięki za informację... :beer: :beer: :beer:

waldemarz
16-07-2005, 00:12
Są specjalne uchwyty do wyciągania :metal od bidy można kupić w ASO :zly:

Możesz też wepchnąć jakieś pręty średnicy 3-4 mm (wszystkie otwory na raz) i delikatnie próbować wyciągnąć. Tylko musialby to robic w dwie osoby bo sam nie da rady wlozyc 4 precikow i jeszcze wyciagac radio chyba ze ta 3 reką. :)) Ale powiem ze sprawdzajac po VIN masz ladnie wypasione autko, oponki 205/55VR-16BSW, silniczek 170Ps Tyre:banan:

piotrek75
16-07-2005, 00:16
Cóż z tego że wypasione jak teraz nawet radio nie chce grać.......... :zly:
Najgorsze że jutro chyba wyjadę na wiochę a tam neta......be....i jak ja ustalę ten kod??????????????/

werc
16-07-2005, 00:16
No problem druty przytrzymują te blaszki o których wspomniałeś
wypróbowana metoda - wkładam wiertła 4 :metal

Chinol
16-07-2005, 00:17
witam. moze Cie jeszcze złapię. Radio ma cztery otwory jak juz wspomniano. Ja włozyłem do nich poprostu gwoździe 3 mm do oporu. Potem wszystkie naraz dwa w lewo i dwa w prawo lekko odciągając i lekko ciągnąć do siebie. Powinno Ci z łatwością wyjść. Może dosyc chaotycznie opisałem ale tak to wygląda. Powodzonka. Pozdro...
:metal :bigok: :) :))

waldemarz
16-07-2005, 00:18
Cóż z tego że wypasione jak teraz nawet radio nie chce grać.......... :zly:
Najgorsze że jutro chyba wyjadę na wiochę a tam neta......be....i jak ja ustalę ten kod??????????????/ Jak wyjmiesz radio to napisz sms do mnie z tymi numerami co bedziesz mial na nalepce a ja wysle ci kody.
Telefon do mnie podaje na PW

piotrek75
16-07-2005, 00:19
Fele i opony już są inne Niemiec zmienił przed sprzedaniem na 18. 225.40 niskoprofilówki

Fajowe tylko twarde

zrobię fotę to wstawie.

waldemarz
16-07-2005, 00:20
Fele i opony już są inne Niemiec zmienił przed sprzedaniem na 18. 225.40 niskoprofilówki

Fajowe tylko twarde

zrobię fotę to wstawie. A zmieniarke plyt CD tez wyjal??

werc
16-07-2005, 00:26
Posluchaj w tych otworach sa takie blaszki ktore trzeba odchylic na bok aby radio wyszlo. Jesli by byl tu Fuel napewno by napisal lopatologicznie jak to zrobic bo ja jeszcze nie mialem takiego problemu.

Więc ja przejmę kompetencje :))
Masz cztery otwory
jak pisałem naszykuj sobie 4 druty- wiertła, druty do rob. ręcznych itp. dobrze żeby były stalowe i gładkie
wciskasz po kolei w każdy otwór te druty aż poczujesz opór,
dopychasz jeszcze ok 0,5 cm powinienes czuć jak sprężynują te blaszki :))
jak masz wszystkie 4 delkatnie próbujesz wysunąć radyjo
jeżeli z którejkolwiek strony blokuje sprawdź położenie pręta ew. wyciąg i włóż jeszcze raz
radio powinno wysuwać się równolegle do kieszeni, nie wyciągaj jednej strony za dużo
po wyciągnięciu na odległość korpusu zobaczysz wtyczki, możesz je odłączyć ale prawdopodobnie nie musisz wystarczy wysunąc żeby odczytać numer

No mam nadzieję że wystarczająco jasno :metal

Chinol
16-07-2005, 00:28
Posluchaj w tych otworach sa takie blaszki ktore trzeba odchylic na bok aby radio wyszlo. Jesli by byl tu Fuel napewno by napisal lopatologicznie jak to zrobic bo ja jeszcze nie mialem takiego problemu.

Więc ja przejmę kompetencje :))
Masz cztery otwory
jak pisałem naszykuj sobie 4 druty- wiertła, druty do rob. ręcznych itp. dobrze żeby były stalowe i gładkie
wciskasz po kolei w każdy otwór te druty aż poczujesz opór,
dopychasz jeszcze ok 0,5 cm powinienes czuć jak sprężynują te blaszki :))
jak masz wszystkie 4 delkatnie próbujesz wysunąć radyjo
jeżeli z którejkolwiek strony blokuje sprawdź położenie pręta ew. wyciąg i włóż jeszcze raz
radio powinno wysuwać się równolegle do kieszeni, nie wyciągaj jednej strony za dużo
po wyciągnięciu na odległość korpusu zobaczysz wtyczki, możesz je odłączyć ale prawdopodobnie nie musisz wystarczy wysunąc żeby odczytać numer

No mam nadzieję że wystarczająco jasno :metal


Witam WERC.

Otóż to. Yes Ser. Dokładnie tak!! he he he...

:metal :metal :metal :metal

piotrek75
16-07-2005, 00:30
Zmieniarka jest od razu w radiu na 6cd więc nie wyjmował bo zostawilby dziurę. Werc dzięki jutro będe tam dłubał może coś wymyślę... Dziękuje wszystkim. :beer: :beer: :beer:

fuel111
16-07-2005, 09:22
Dziś napiszę artykulik o wyciąganiu radia. :metal

waldemarz
16-07-2005, 12:49
Juz wyjal radio i podalem mu kodzik, podobno juz dziala, ale opis wyjmowania napewno przyda sie dla innych klubowiczow :jezyk1: