PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Mondeo automat



Junior
02-12-2007, 11:59
Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności na forum.
W chwli obecnej po sprzedaniu mojego mk1 przymierzam sie do zakupu mondeo mk2 z silnikiem 1,8 -2,0 z automatyczną skrzynią biegów. I wszystko byłoby jasne gdyby własnie nie automat? Czy ktoś z Was posiada takie autko i jak sie sprawuje z automatem i jakie jest zuzycie paliwa. Jaka jest awaryjność automatycznych skrzyn biegów w mondeo i na co zrocic uwage przy zakupie?
Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie uwagi :beer:

marvin
02-12-2007, 12:24
pisz do gilotyny on ma mk2 2.0 z automatem ktory elegancko pracuje na pewno duzo Ci pomoze

Netoper
02-12-2007, 15:17
Jak chcesz na automacie to 2.0 minimum.
Netoper

Ufo
02-12-2007, 17:57
Jak chcesz na automacie to 2.0 minimum.
Netoper
popieram-mam w manualu i jest mało

karlik
02-12-2007, 18:29
nie podobnego.1,8 w zupełności wystarcza.posiadam takiego klamora i jest super.przecież nie ma tak bardzo odczuwalnej różnicy pomiedzy 2,0 i 1,8 bez przesady.rozumiem różnica pomiędzy 2,5.
no ale powiem ci tak:
-nigdy nie kupię innego smochodu jak automat(to osobiste odczucia)
-nie odczwam różnicy w spalaniu(odczówam podczas jazdy z klimą)
-wygoda jazdy podczas korków jak i w trasie.
-powiem ci jeszcze jedno ja o ten automat nie dbam za bardzo tzn .nie wymieniałm ojelu filtrów itp.
olej w tych skrzyniach(CD4e)podobno dożywotni ale czy w to wierzyć????ja dolałem bo troszenieczke cieknie.no i jako użutkownik to moge jedynie ci zaproponować żebyś brał.oczywiście jak masz gdzie to serwis będzie wskazany.polecam forum www.automat.pl
jakbys potrzebował więcj info to klikaj spróbuje cosik pomóc.



pozdrawiam.

gilotyna
02-12-2007, 19:05
Przeszukaj forum, było duuużo w tym temacie. Ogólnie pali ok 0,5-1 litra więcej, ale to nie problem, ważna sprawa aby kupic sprawny automat.
Szukaj szukaj !! :satan:

Junior
02-12-2007, 21:09
Dziekuje bardzo poszukam jeszcze na forum. Dzieki Karlik fajna strona poszperam jeszcze cosik. Nie powiem napaliłem sie na tego automata :D Tylko tych mondków z automatem jest troche mało na rynku dlatego tez nie widzielaem jak sie one sprawują a nasluchalem sie ze naprawa moze wyniesc nawet 2 tys zł a tego chcialbym uniknąć.
Pozdrowienia

karlik
02-12-2007, 22:16
no to jak ty juz kupjusz samochód ze świadomością ze zaraz będzie do remontu no to wybacz.poprostu nastaw sie na myśl że samochód jest dla ciebie a nie ty dla samochodu wiec on ci musi sluzyć ale oczywiście troche wdzięczności z twojej strony mu się należy.kliknij ja sie zdecydujesz.mozesz kliknąć jakis link z tą fura.może byc na pw,

Junior
02-12-2007, 23:11
no to jak ty juz kupjusz samochód ze świadomością ze zaraz będzie do remontu no to wybacz.poprostu nastaw sie na myśl że samochód jest dla ciebie a nie ty dla samochodu wiec on ci musi sluzyć ale oczywiście troche wdzięczności z twojej strony mu się należy.kliknij ja sie zdecydujesz.mozesz kliknąć jakis link z tą fura.może byc na pw,

heh to prawda założyłem wariant pesymistyczny ale lepiej być mile zaskoczony niz niemile rozaczrowanym. Dam znac jak ustrzele jakis egzemplarz godny uwagi. Dzieki :beer:

rc23
03-12-2007, 01:19
wszystko na temat automatów (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34380&start=40&postdays=0&postorder=asc&highlight=)

Ufo
03-12-2007, 12:32
Najwięcej to chyba jest vałek w automacie