PDA

Zobacz pełną wersję : MkIII 2.5 V6...



mickey
18-07-2005, 09:36
Witam,

jakiś czas temu pisałem na forum o zamiarze kupna MkIII. No i stało się. Zciągnołem sobie Mondeo 2.5 V6 kombi z 2002 roku. Auta zupełnie ni znam i mam do Was parę pytań (laickich, pewnie w książce bym znalazł odpowiedzi na nie, ale wszystko tam po niemiecku, a ja nie znam niemieckiego).
1. Czy w tym silniku jest pasek rozrządu czy łańcuch?
2. Jakie świece polecacie do tego motoru?
3. Ile oleju i jaki polecacie?
4. Jak się resetuje wskazania kompa (spalanie, zasięg itd.).

Na co jeszcze ogólnie zwrócić uwagę, co warto jeszcze wymienić?

waldemarz
18-07-2005, 09:56
Mickey po pierwsze to zadzwon do Forda Polska w Al. Jerozolimskich i powiedz ze kupiles auto w komise Forda ale nie masz ksiazki instrukcji po polsku i oni ci wysla na adres domowy , tak ja zrobilem. Jesli chodzi o olej to Mondi lubi olej oryginalny fordowski.

WojtekFMH
18-07-2005, 10:30
Cześć mickey
Ad 1: Ten silnik ma łańcuch
Ad 4: Musisz ustawić komputer na spalanie i wtedy wciskasz na ponad 2 sek. przycisk pod wyświetlaczem i tak samo zasięg :madrala:
Niestety, co do reszty nie umiem pomóc - w domu jeżdzi Mk III.....ale 2.0 TDdi :)

Pozdrawiam Wojtek

Truszek
18-07-2005, 12:05
Witam,

jakiś czas temu pisałem na forum o zamiarze kupna MkIII. No i stało się. Zciągnołem sobie Mondeo 2.5 V6 kombi z 2002 roku. Auta zupełnie ni znam i mam do Was parę pytań (laickich, pewnie w książce bym znalazł odpowiedzi na nie, ale wszystko tam po niemiecku, a ja nie znam niemieckiego).
1. Czy w tym silniku jest pasek rozrządu czy łańcuch?
2. Jakie świece polecacie do tego motoru?
3. Ile oleju i jaki polecacie?
4. Jak się resetuje wskazania kompa (spalanie, zasięg itd.).

Na co jeszcze ogólnie zwrócić uwagę, co warto jeszcze wymienić?

Ad.1
Silnik taki sam jak w Mk2 - łańcuchowy

Ad.2
Tylko oryginalne platynowe Motorcraft

Ad.3
Oleju wchodzi do mojego 5 litrów, koledzy polecają Motorcraft, mojego zalewam syntetykiem Mobil 1 5W50

Ad.4
Nie wiem :satan:

Ogólnie pilnować poziomu płynów, oleju ja okaw głowie nie dopuścić by się zagrzał bo wtedy możesz się z nim powoli żegnać.
Cała reszta to przednia zabawa i super jazda.

Pozdróffka

mickey
20-07-2005, 06:45
Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze kolejne.
1. Gdzie jest wybity nr silnika? Byłem wczoraj zrobić przegląd i gościu (straszny leszcz) nie mógł ich odszukać (w książce wyczytałem, że są z przodu silnika na pokrywie zaworów).
2. Zauwazyłem, że z lewej strony silnika (za pokrywą rozrządu) "poci" się trochę jakaś uszczelka lub oring. Wydaje mi się, że to przy wałkach. Ale nie wiem dokładnie i dlatego prośba o podpowiedź na czym może być ten mały przeciek i czy szybko to trzeba zrobić.

RWalentynowicz
20-07-2005, 11:31
Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze kolejne.
1. Gdzie jest wybity nr silnika? Byłem wczoraj zrobić przegląd i gościu (straszny leszcz) nie mógł ich odszukać (w książce wyczytałem, że są z przodu silnika na pokrywie zaworów).
2. Zauwazyłem, że z lewej strony silnika (za pokrywą rozrządu) "poci" się trochę jakaś uszczelka lub oring. Wydaje mi się, że to przy wałkach. Ale nie wiem dokładnie i dlatego prośba o podpowiedź na czym może być ten mały przeciek i czy szybko to trzeba zrobić.

Ad2. Zrób fotke wycieku to Ci powiem. Tam jest trylion uszczelek i mógłbym się pomylić :)

VinCe
23-07-2005, 11:53
numery silnika są wybite w dwóch miejscach...pierwsze są na bloku ale nie ma możliwości ich odczytania z "zewnątrz" bez demontaży kilku elementów :-) a drugie są wybite na obudowie rozrządu..jak stoisz przodem do silnika to z lewej strony :-) powodzenia w szukaniu ;-)

Slavo1
23-07-2005, 23:53
Mickey po pierwsze to zadzwon do Forda Polska w Al. Jerozolimskich i powiedz ze kupiles auto w komise Forda ale nie masz ksiazki instrukcji po polsku i oni ci wysla na adres domowy , tak ja zrobilem. Jesli chodzi o olej to Mondi lubi olej oryginalny fordowski.

lub opcja nr 2 : tutaj (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3542) :)