PDA

Zobacz pełną wersję : PASEK KLINOWY



MW
18-07-2005, 14:25
KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ PASEK KLINOWY MAM MK1 1995 1.6 16V PRZEBIEG 94 TYŚ.KM

waldemarz
18-07-2005, 14:29
Kolego pasek klinowy sie wymienia jak widac po nim ze jest juz do :ass: , pasek klinowy to nie rozrzad ze ma powiedziane przy tylu a tylu km. :metal To tak jakbys sie zapytal kiedy sie tankuje autko. :)), a druga sprawa to jak piszesz to wylacz Caps Locka bo krzyczysz i uzupelnij profil w podpisie, czyli to jakie masz autko to wpisz na stale w podpisie. :metal

werc
18-07-2005, 14:48
Cuś mi się widzi Waldi że JEMU chodzi o rozrząd :)) :)) :)) :))

Graluu
18-07-2005, 14:49
Kolego pasek klinowy sie wymienia jak widac po nim ze jest juz do :ass: , pasek klinowy to nie rozrzad ze ma powiedziane przy tylu a tylu km. :metal To tak jakbys sie zapytal kiedy sie tankuje autko. :)), a druga sprawa to jak piszesz to wylacz Caps Locka bo krzyczysz i uzupelnij profil w podpisie, czyli to jakie masz autko to wpisz na stale w podpisie. :metal

dokładnie tak :metal

waldemarz
18-07-2005, 14:58
Tez tak mysle ale albo jestem slepy i ciemny albo sie pyta o pasek klinowy, bo tak to by sie pytal o caly rozrzad bo nikt nie wymienia samego paska przy takim przebiegu. Nie znam zadnego nowicjusza ktory nie rozroznia paska klinowego od paska rozrzadu. A tak naprawde to jak kiedys pisalem wystarczy w "szukaj" wpisac pasek rozrzadu lub rozrzad i juz bedzie wiele postow na ten temat. Tu nie oto chodzi ze moze sie zloszcze ale nie mozna co rusz zakladac te same tematy. Szkolnictwo u nas jest moze kiepskie ale czytac uczą.

A teraz odpowiedz jesli chodzi o pasek rozrzadu:
W zaleznosci od silnika i jaki rozrzad byl montowany w aucie to oryginalny wedlug serwisu powinno sie wymieniac miedzy 90-120 tys km, niektore modele mondeo maja juz takie rozrzady ze mozna wymieniac je przy 150 tys km, ale ogolnie chodzi o caly komplet rozrzadu a nie sam pasek.

werc
18-07-2005, 15:06
Tez tak mysle ale albo jestem slepy i ciemny albo sie pyta o pasek klinowy, Nie znam zadnego nowicjusza ktory nie rozroznia paska klinowego od paska rozrzadu. A tak naprawde to jak kiedys pisalem wystarczy w "szukaj" wpisac pasek rozrzadu lub rozrzad i juz bedzie wiele postow na ten temat. Tu nie oto chodzi ze moze sie zloszcze ale nie mozna co rusz zakladac te same tematy. Szkolnictwo u nas jest moze kiepskie ale czytac uczą.

A teraz odpowiedz jesli chodzi o pasek rozrzadu:
W zaleznosci od silnika miedzy 90-120 tys km.

Ale się zjeżył :hehe:
Waldek to forum jest naprawdę OK - z reguły wystarczy upomnienie i wszysto w porządku. Zobacz na inne :boshe: nie dosyć że pyta o to co ma dwie odpowiedzi WYŻEJ nie w innym wątku :wall: to takie byki wali że człowiek wątpi w misję szkolnictwa podstawowego w tym kraju :jezyk1:
Poza tym wyobraź sobie że nie tylko waldemarz,altoot, fuel czy inne werce jeżdżą samochodzikami miałem parę takich przypadków że ludzie stali na trasie bo im się paliwko skończyło :wall: 8O

waldemarz
18-07-2005, 15:09
Werciku nie zjezylem sie tylko jak sami napisaliscie , mysl teraz czy chodzi o pasek klinowy czy o rozrzad. nigdy nie jestem zly na nowicjuszy czy nawet na wpadajacych od czasu do czasu, bo jestem po to aby pomagac, ale zaczynam myslec ze robimy sie wrozkami i mamy sie domyslac o co komu chodzi :jezyk1:

werc
18-07-2005, 15:10
KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ PASEK KLINOWY MAM MK1 1995 1.6 16V PRZEBIEG 94 TYŚ.KM

Chyba 194 tyś :)) , jesli chodzi o przebieg rozrządu to bez względu na to co mówił poprzedni właściciel, oczywiście jak go kupiłeś teraz - wymieniaj cały rozrząd, trochę boli po kieszeni - ale śpisz spokojnie. Zapytaj kolegów z 3-miasta o dobry warsztat, nie opłaca się ryzykować u pana Edzia w piwnicy za 50 zł.

waldemarz
18-07-2005, 15:14
KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ PASEK KLINOWY MAM MK1 1995 1.6 16V PRZEBIEG 94 TYŚ.KM zawsze pamietaj ze po kupnie uzywanego autka to zazwyczaj zawsze robi sie wymiane oleju w silniku oraz rozrzadu bo nigdy nie wiadomo ile naprawde zrobilo to autko a sprzedajacy nie zawsze mowi prawde, chyba ze sie pomyli :satan:

werc
18-07-2005, 15:15
Werciku nie zjezylem sie tylko jak sami napisaliscie , mysl teraz czy chodzi o pasek klinowy czy o rozrzad. nigdy nie jestem zly na nowicjuszy czy nawet na wpadajacych od czasu do czasu, bo jestem po to aby pomagac, ale zaczynam myslec ze robimy sie wrozkami i mamy sie domyslac o co komu chodzi :jezyk1:

Zauważyłeś że jest coraz gorzej :satan:
Jakość obniża się proporcjonalnie do iliości użtkowników, jak zacząłem na forum to bardzo mało było bzdurnych pytań :metal Sam przez prawie miesiąc czytałem, zanim zadałem pierwsze pytanie - bo po co jak mam napisane. No z czasem człowiek nauczył się spamować :metal dzieki kolegom altootowi i fuelowi i tak jakoś leci ale, przyznam się że zaczynam się gubić np na LPG nie wchodzę i też nieraz mnie krew zalewa jak czytam po raz 3-ci tego samego dnia "jaki olej zalewacie koledzy- Maciek" ani skąd ani do czego :zly:

Aha wiesz co mi przyszło do głowy - to chyba cecha pokoleniowa - my jesteśmy nauczeni wszystko zdobywać sami - oni mieli zawsze wszystko podane na tacy, i twierdzę tak nie z zazdrości a raczej ze współczucia.

Graluu
18-07-2005, 15:21
no i jak tu się z tobą nie zgodzić drogi wercu :) :metal

waldemarz
18-07-2005, 15:22
Ja moge zrozumiec wszystko ale jak teraz patrze w historie tematow to co chwila sie pojawiaja te same zapytania i nikt nie czyta poprzednich tylko ciagle nowe, : jaki olej sie wlewa, jakie swiece, powinnismy chyba zrobic jakies opisy i linki do nich ale nie wiem czy to pomoze bo widac ze malo osob szuka i czyta tylko zadaja ciagle te same pytania.

Graluu
18-07-2005, 15:25
ale nam się w tym wątku pogaduchy zrobiły :))

na nieszukanie tematów to chyba nic nie poradzimy - pozostaje pokorne odpowiadanie na zapytania :))

werc
18-07-2005, 15:26
Jedno na 50 jest takie które wnosi coś nowego :metal i żeby zaprzeczyć samemu sobie, nie zawsze to pytanie od userów z dużym stażem czasami ktoś potrafi zadać pytanie na poziomie będąc po raz pierwszy na forum :metal , pamiętasz tego kolegę co mu fotka nie wchdziła :brawo:

Zaraz nas fuel odstrzeli - i będzie miał rację bo po tylu postach o rozrządzie taki wątek nadaje się tylko do zsypu :zly:
Jak będzie miał humor to wylądujemy na pogaduchach :pad:

Jadę zanabyć identyfikatory do hurtowni pod wieczór wrzucę fotkę na zloty i spoty - nie będę Cię Rysiek wk...wiał :banan:

waldemarz
18-07-2005, 15:30
Dobra koledzy bo sie zrobily pogaduchy. Jesli chodzi o odpowiedz dla "MW" to juz podano.:

Rozrzad z paskiem rozrzadu co 90-120 tys km, a pasek klinowy ale nie od rozrzadu w zaleznosci od zuzycia :) :beer: :beer: :beer:

waldemarz
18-07-2005, 17:26
Wiec tak koledzy dostalem odpowiedz od kolegi MW na email a nie na post w temacie ktory zalozyl, i jemu chodzilo o pasek klinowy a nie o rozrzad i tyle glowkowaliscie a jednak chodzilo mu o pasek klinowy. :wall: Oczywiscie email mozna potraktowac jakby chcial nawyzywac ale trudno, Wercik nawet za twoje 194 tys to zrozumialem ze mnie kolega MW opieprzyl. :satan: A tak przy okazji to kolego "MW" przeczytaj najpierw DOKLADNIE odpowiedzi w postach a dopiero potem piszac emaila miej pretensje. A zamiast jeszcze podziekowac i :bigok: na pomogl , bo jednak dostales odpowiedz to jeszcze masz pretensje. Oj widze ze ty chyba nie nadajesz sie na klubowicza z takim podejsciem, wiecej :) a mniej :zly:

Graluu
18-07-2005, 22:59
kolego MW tak się nie robi :nono: :yel: