PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Olej do automatycznej skrzyni



peter7712
13-12-2007, 12:04
Czy ten olej będzie dobry do automatycznej skrzyni (cd4e chyba). Mondeo z luty 1999 rok. A jeżeli nie to jaki w przystępnej cenie (może link). Bo przeglądam i nie mogę sie połapać czy lepiej ze specyfikacja dexron II, czy dexron III, a przydałoby się wymienić.
http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,192772,0.html

karlik
13-12-2007, 12:28
a dlaczego piszesz ze przydało by sie wymienić.co to za obawy/objawy,też posiadam owaką skrzynie i nie wymieniam oleju bo podobno dozywotni ale chcąc przedłużyć żywot tego cuda to moze wymiana pomoze.ja nie wymieniam bo mechanior kolega zaklinał sie ze jest okej(jak padnie to chyba nie bedzie moim kolega)ale ja osobiście bym polecał dextron III.i kliknij czy robisz samą wymiane oleju czy filterki tez wymieniasz.i czy sam czy servis.

ogólnie juz był podobny post ja forum MKP i wiele sprzecznych uwag było(jak zawsze)


pozdro.

peter7712
13-12-2007, 12:38
Nie ma objawów, raczej strach przed tym ze sie pojawia, a nie za bardzo mnie na to stać. Co do wymiany to nie sam, ale i nie ASO. Co do dożywotni to już ktoś napisał, ze od wymiany zależy kiedy będzie czas dożywotności. samochodzik z Holandii, więc pewnie w tym względzie nic nie było robione, a 170000 przejechane.

karlik
13-12-2007, 12:54
no ja mam z dojczów i mam 140000 przejechane 96r, i tez twierde ze nic nie było robione.ja się jeszcze wstrzymam z wymianą.jakby co to na wiosne albo zmieni to noy właściciel bo chyba zamienei na nowszy model.oczywiscie z automatem.zman mondziaka co ma naklepane 390000 bez wymiany i śmiga jak piorun.no ale to moze tylko jedyny przypadek.
a orientowałes sie w kosztach jak to cię wyjdzie i czy tylko olej czy filterki też.????



pozdro.

peter7712
13-12-2007, 13:08
Filierki chyba zostawię, bo trzeba zdejmować pokrywę, potem piszą że silikonem uszczelniają itp. Chyba nie ma co. ale jeszcze nie wiem. Co do kosztów też nie wiem. Nie wiem nawet do końca z tym olejem czy II, III czy oba sie nadają.

I przede wszystkim czy ten sie nadaje http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,192772,0.htm
bo jest niedrogi.

karlik
13-12-2007, 13:34
Ten sie nadaje.ja osobiscie naleje dextrona III i nie bede zadym silikonem uszczelniać.jest uszczelka i starcza.jaki masz sposób na wymiane.bedzie odsysał czy jak.

Netoper
13-12-2007, 18:50
jaki masz sposób na wymiane.bedzie odsysał czy jak.
Śruba spustowa jest w spodzie skrzyni. My zalaliśmy ATF 220
Dextron III to syntetyk, i nie za bardzo się nadaje do naszych skrzyń
Netoper

peter7712
14-12-2007, 08:34
[quote]Śruba spustowa jest w spodzie skrzyni. My zalaliśmy ATF 220
Dextron III to syntetyk, i nie za bardzo się nadaje do naszych skrzyń
Netoper

Dzięki za podpowiedź

[quote]Ten sie nadaje.ja osobiscie naleje dextrona III i nie bede zadym silikonem uszczelniać.jest uszczelka i starcza.jaki masz sposób na wymiane.bedzie odsysał czy jak.

Też dzięki za odpowiedz, a jeszcze nie wiem jak, na razie chce zrobić spis rzeczy do kupienia ze sklepu internetowego, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów przesyłki, a uzbiera sie trochę tego.

Northools
30-06-2010, 07:39
Witam

Panowie, widzę że temat był dawno ale zaryzykuję.
Skrzynia CD4E nie ma miski olejowej. Nie da się wymienić filtrów bez rozbiórki skrzyni. Dodatkowo z tego co już ustaliłem (mam MDO od 2 tygodni) to Dexron II tylko. U mnie ktoś nalał III i skrzynka jak na moje oko, nie hula do końca prawidłowo.

Pozdrawiam

Arturos
05-10-2010, 23:32
Dexron III. Polecił człowiek z serwisu ASB. Podobno spełnia wyższe normy, niż II (jak wychodziła CD4E, jeszcze tej normy nie było). Osobiście zalałem III i jest ok. Uwaga, po wymianie skrzynia się nieco rozszczelniła (normalny objaw). Zamówiłem uszczelkę korkową - 9zł jeśli dobrze pamiętam (za to przesyłka 25). Wymieniłem sam. Jedyny błąd jaki zrobiłem - przykleiłem uszczelkę punktowo na silikon, i tu mi poci się. PS. miska olejowa jest... z przodu.

rodan555
06-10-2010, 08:00
Arturos: Dextron II bo trochę bardziej gęsty i skrzynia na nim ciut lepiej pracuje, a rozszczelnienie nie jest normalnym objawem przy wymianie oleju w skrzyni. I to są opinie posiiadaczy takich samochodów (praktyków) a nie panów z serwisu ASB którzy tymi samochodami potem nie jeżdżą :).

Arturos
10-10-2010, 22:33
Rodan555 ok., przyjmuję (z pokorą), choć jak napisałem, zalałem III i jest ok (powiedziałbym nawet, że skrzynia lepiej pracuje, ale uważam że to raczej efekt zmiany). Właściwie mam akurat rozebrany ten fragment (wymieniam pompę wody), i korci żeby zrobić eksperyment tzn. zalać II i zobaczyć różnicę (przy okazji wymienić pocącą się uszczelkę)...
Apropos, uszczelka jest do kupienia w sklepach/hurtowniach motoryzacyjnych?

Netoper
10-10-2010, 23:30
Apropos, uszczelka jest do kupienia w sklepach/hurtowniach motoryzacyjnych?
zobacz na midparts.pl

rodan555
11-10-2010, 07:50
www.samko.pl - też mają taką uszczelkę w ofercie. jak już masz zamiar ją wymieniać to pod cewkami sterującymi jest dodatkowy filtr oleju który niejako przy okazji też można wymienić (główny filtr oleju jest zabudowany głęboko w skrzyni). z dekielkiem trochę się namęczysz, żeby było łatwiej odkręć osuszacz od klimy i warto też zdjąć wiatraki z chłodnic, a sam dekielek zdejmuje się do góry.

Arturos
15-10-2010, 00:09
Dzięki za info (już wymieniałem)

romi72
13-03-2012, 11:30
Witam
Panowie jaki klucz potrzebny jest do korka spustowego w skrzyni biegów?

romi72
14-03-2012, 11:44
Dzięki koledze rodan555
Klucz potrzebny to kwadrat 5/8

Bunio
08-10-2013, 06:38
A ile oleju trzeba wlać do skrzyni ???

polciuxxx
09-10-2013, 10:09
Mi na pusta, tzn pusty konwerter i nowa skrzynia weszło ok 9 litrów.
Tobie powinno 6l wystarczyć.Warto też po odkręceniu korka spustowego zostawić auto na noc, u mnie do rana do kapało ponad litr oleju.

zrazik
17-10-2013, 01:51
Pytanie o automat - tu akurat fordowski AX4N. Było ok, zbiliżała się pora na zmianę filtra, niestety firma w któej zamówiłem uszczelkę wysyłała ją tydzień, w międzyczasie trochę przegoniłem autko, no i poszła stara uszczelka, lub silikon (bo tylko ,silikon widzę z zewnątrz - nie wiem czy nie było fuszerki przy ostatniej wymianie i nie dali starej uszczelki)

Trochę zaczeło przeciągać więc sprawdziłem stan - niski, na dolewkę wyszło ok 800ml więc całkiem sporo - może troszkę ponad stan wlalem.

Teraz biegów nie przeciąga, ale przy zimnej skrzyni wrzuca D jak i R z lekkim opóźnieniem ok 1sek jak i leciutko "rzuci" a przy wrzucaniu R syczy, nie wiem czy na początek wymienić tylko olej, stary nieco zużyty, nie salony, ale nowy na pewno pomoże. Czy może od razu jechać do warsztatu od automatówi niech posprawdzają przy wymianie co i jak??

rodan555
17-10-2013, 07:34
ja bym posprawdzał bo nie do końca wiadomo co się rozszczelniło.

polciuxxx
17-10-2013, 08:47
Tu masz filmik do obejrzenia wieczorem przy piwku, na pewno będziesz się lepiej orientował co gdzie i jak w twojej skrzyni.[COLOR="Silver"]
Ja na na wekend zabieram się za rozbieranie cd4e wiec jak coś Cię interesuje to pisz.

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/121875-CD4E-na-cz%C4%99%C5%9Bci-pierwsze



http://www.youtube.com/watch?v=qAVjLeQd94Q

zrazik
21-10-2013, 11:15
Olej wymieniony, nie był taki zły, tylko na... robiłem się z silikonem na uszczelce, no i 1 feler - dużo cząstek metalu w płynie, cały dół miski szary fluid i troche większych opiłków (do3mm długośći) na magnesie... w środę oddaję do warsztatu na dokładne oględziny/czyszczenie/ ew wymianę starganych podzespołow :/

Ktos ogólnie wcześniej spartolił robotę - przekręcili 1 śrubę więc był wyciek z powodu starej uszczelki, której nie wymienili - nawalili silikonu i zadowoleni... póki co nagwintowałem blok i raczej nie cieknie