PDA

Zobacz pełną wersję : Zdechła rolka prowadząca pasek klinowy mk I 1,6



RockFord
18-07-2005, 23:44
Od jakiegoś czasu wspomniana rolka, znajdująca się na górze między alternatorem a pompą wspomagania zaczęła hałasować. Najpierw był to dźwięk przypominający szorowanie metalu o metal, później lekkie grzechotanie aż w końcu grzechot powodowany przez tą rolkę zagłuszał całkowicie pracę silnika. Niestety rolki w sklepie z częściami nie było od zaraz, trzeba było ją zamówić (99zł). No i jadę sobie dzisiaj z grzechotnikiem pod maską gdy nagle ... grzechot ustąpił. Jako że nie wierzę w cuda czym prędzej zajrzałem pod maskę i ... zobaczyłem stojącą w miejscu rolkę i pięknie ślizgający się po niej pasek klinowy 8O Wolniutko dojechałem do domu i kiedy dotknąłem paska klinowego to powiedziałbym że był mocno ciepły, rolka również. Na zablokowanej rolce przejechałem w sumie około 50km z tego 10km w pełnej świadomości :) To było bardzo dłuuugie 10 km ale Mondi stanął na wysokości zadania, jak zwykle zresztą :metal

werc
18-07-2005, 23:53
Masz nerwy, ale chyba zrobiłbym tak samo :metal
grunt że dojechałeś :bigok:

Graluu
19-07-2005, 00:37
dobrze że w porę to zauważyłeś i mądrze jechałeś :metal bo inaczej mogłaby być wielka :ass:

RockFord
19-07-2005, 00:57
dobrze że w porę to zauważyłeś i mądrze jechałeś :metal bo inaczej mogłaby być wielka :ass:

He, he dobrze, że w porę radio sciszyłem :) bo w planach miałem dalszą podróż i pewnie przejechałbym (albo i nie :( ) nieświadomy ze 100km więcej.

Graluu
19-07-2005, 01:01
He, he dobrze, że w porę radio sciszyłem :) bo w planach miałem dalszą podróż i pewnie przejechałbym (albo i nie :( ) nieświadomy ze 100km
więcej.

ano na dwoje babka wróżyła .... :)

fuel111
19-07-2005, 07:45
No to teraz bierz się do roboty i nie kupój całej rolki tylko łożysko i do wymiany. :metal

Tomekw81
19-07-2005, 08:55
nie kupuj calej rolki za 99 zeta szkoda kasy kup same lozysko ja za lozyska zaplacilem 12 zloty i wymienilem odrazu tez w napinaczu bo tez mi wyla to prosta robota jest wybij tylko lozysko z rolki powinno lekko wyjsc wez do sklepu i oni tam ci dobiora o takich samych wymiarach tylko popatrz sobie na jak glebokosc jest wbite stare lozysko zebys wiedzial jak gleboko masz nowe wbic a przy okazji to 99 zl to i tak ci malo powiedzieli ja sprawdzalem w dwoch sklepach bylo cos okolo 150 zl milej naprawy z modka :) acha jak bedziesz robil to nie zpomnij o :beer: odrazu lepiej sie pracuje :metal

RockFord
19-07-2005, 08:57
No to teraz bierz się do roboty i nie kupój całej rolki tylko łożysko i do wymiany. :metal

Problem w tym, że ta rolka jest inna niż w TD i podobno nie da się wymienić samego łożyska. Obecnie nie mam czasu na eksperymenty, kupię więc całą rolkę a tą stara spróbuję rozebrać w wolnej chwili.

Tomekw81
19-07-2005, 09:00
a to robilem w taki samym silniku jak twoj 1.6 rok 93 i spokojnie da sie to zrobic i to dziala bez zarzutu umnie juz dobre pol roku

werc
19-07-2005, 09:18
Problem w tym, że ta rolka jest inna niż w TD i podobno nie da się wymienić samego łożyska. Obecnie nie mam czasu na eksperymenty, kupię więc całą rolkę a tą stara spróbuję rozebrać w wolnej chwili.

He, he werc też tak robi - kupuję nowe, najlepiej Motocrafta - zakładam - a w wolnej chwili rozkładam stare i patrzę co do czego, wtedy można na spokojnie obejrzeć co się zużywa, co mozna bezkarnie wymienić a co nie :metal
Bardzo dobry sposób :bigok: no i autko cały czas na chodzie :metal

Tylko mały problem coraz mniej rozkładam bo jak czytam forum to ktoś to juz robił przedemną :satan:
:)) :)) :)) :bigok:

fuel111
19-07-2005, 23:20
DoTD też powiedzieli w serwisie że nie można i nie ma oddzielnie części do tego ustrojstwa :)

RockFord
20-07-2005, 00:23
Znalazłem zamiennik za 90zł więc nie ma tragedii. Pozostaje jednak niedosyt ... Nie mam jednak obecnie czasu na eksperymenty ani zaprzyjaźnionego posiadacza prasy. Kupię ten zamiennik i po kłopocie. Tylko portfel coraz chudszy, niestety :(

fuel111
20-07-2005, 00:43
Ale tak jak Werc spróbuj go potestować :metal

werc
20-07-2005, 08:24
Ale tak jak Werc spróbuj go potestować :metal

Niestety testowanie wiąże się z ciągłym sprawdzaniem - trzeba słuchać, patrzeć, obserwować czasem nawet powtórnie rozbierać, żeby być pewnym że nic się nie dzieje :metal
nie polecam osobom, które nie chcą lub nie mogą później tego kontrolować :satan:

fuel111
20-07-2005, 09:01
Jak jesteś pewny, że dobrze łożysko założyłeś to będzie grało. :satan: A kontrolować trzeba zawsze wszystkich i wszystko :))

werc
20-07-2005, 09:31
Jak jesteś pewny, że dobrze łożysko założyłeś to będzie grało. :satan: A kontrolować trzeba zawsze wszystkich i wszystko :))

No nie łożysk to ja nie rozbieram :))
Masz rację wszystko co pozostaje poza kontrolą, stanowi potencjalne zagrożenie :satan:

Kurde klawiatura zaczyna szwankować, zacząłem zauważać że gubię literki w postach, przpraszam - a możeby jakieś dofinansowanie od prezesa na nową :pad: :)) :)) :))

LaBobas
20-07-2005, 10:10
Jak jesteś pewny, że dobrze łożysko założyłeś to będzie grało. :satan: A kontrolować trzeba zawsze wszystkich i wszystko :))

No nie łożysk to ja nie rozbieram :))
Masz rację wszystko co pozostaje poza kontrolą, stanowi potencjalne zagrożenie :satan:

Kurde klawiatura zaczyna szwankować, zacząłem zauważać że gubię literki w postach, przpraszam - a możeby jakieś dofinansowanie od prezesa na nową :pad: :)) :)) :))Dofinansowanie?Kurcze ciesze sie,ze kontroluje wiekszosc postow :banan: To ja sie podpinam pod prosbe dofinansowania. :satan: :)

werc
20-07-2005, 10:47
Trochę za wcześnie chyba :)) myślę że weterani coś pewnie dostaną :metal ale my to za małe robaczki jesteśmy :)) :)) :))

RockFord
20-07-2005, 11:48
Rolka wymieniona. Okazało się, że za 97zł jest oryginał Motorcraft. Zamienników ponoć nie ma.

fuel111
20-07-2005, 13:39
I już cieszysz się cichą pracą układu :brawo:
A do ciebie Wercuniu to starzy weterani to robią to społecznie.. :))

LaBobas
20-07-2005, 13:57
Trochę za wcześnie chyba :)) myślę że weterani coś pewnie dostaną :metal ale my to za małe robaczki jesteśmy :)) :)) :))A co tam za wczesnie :) zapytac nie zawadzi,moze akurat jestem 2000 uzytkownikiem na forum i jakis bonus :metal

werc
20-07-2005, 14:13
I już cieszysz się cichą pracą układu :brawo:
A do ciebie Wercuniu to starzy weterani to robią to społecznie.. :))

Co nie zmienia faktu że narzędzie pracy się zużywa :))
no dobra jak nie klawiaturę, to może ochraniacze na palce - albo jakąś maść do nadgarstków :terefere:

fuel111
20-07-2005, 14:22
Mogę ci podesłać taki pojedyncze z lateksu :))