PDA

Zobacz pełną wersję : co to jest ARI?



damga
19-07-2005, 19:07
Werc mi VINa rozszyfrowal (jak tu coś wpiszesz to dostaniesz :bigok: :pa: ) ale zastanawia mnie co to jest ARI? Ktos wie moze?

werc
19-07-2005, 19:10
To jakiś system audio - chyba radyjo Ford 2000 i 2(4) głośniki, ale może się mylę?
zauważ że jest to w (+) więc jako opcja.

damga
19-07-2005, 20:08
To jakiś system audio - chyba radyjo Ford 2000 i 2(4) głośniki, ale może się mylę?
zauważ że jest to w (+) więc jako opcja.

dzieki bardzo. moze faktycznie to jest radyjko, bo 4 glosniki mam i oryginalne radio forda (w jakims juz poscie wklejalem jak wyglada). Ale jak sie przyjrzalem, to na obudowie radia jest data spredazy 98 rok, a samochod jest z 93 8O

waldemarz
19-07-2005, 20:28
zastanawia mnie co to jest ARI? Ktos wie moze?
To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model ARI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.

damga
19-07-2005, 20:35
zastanawia mnie co to jest ARI? Ktos wie moze?
To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model RDI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.

sugerujesz, ze to radio

http://freespace.virgin.net/mike.mjgoodall/2005.jpg

ma RDS?

Graluu
19-07-2005, 20:40
to radio nie ma rds - miałem w poprzednim takie :(

damga
19-07-2005, 20:46
to radio nie ma rds - miałem w poprzednim takie :(

tak mi sie wydawalo wlasnie, ale na 4 glosniczkach gra clakiem spoko. tylko niestety w warsztacie powiedzieli, ze kieszeni nie dorobia, bo jest za szerokie. no i bujam sie z wkladaniem kabli, az sobie czegos lepszego nie kupie jak kase uzbieram

Graluu
19-07-2005, 20:49
u mnie też źle w sumie nie grało - tylko pod koniec mojego "właścicielstwa" zgasło podświetlenie :(

waldemarz
19-07-2005, 20:51
zastanawia mnie co to jest ARI? Ktos wie moze?
To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model RDI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.

sugerujesz, ze to radio

http://freespace.virgin.net/mike.mjgoodall/2005.jpg

ma RDS? Przepraszam ale czy czytasz dokladnie moja wypowiedz czy tylko tak sobie, chyba pisze po polsku zrozumiale a jesli nadal masz problem to zacytuje to co ci napisalem: ten model RDI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS :jezyk1:

damga
19-07-2005, 22:08
zastanawia mnie co to jest ARI? Ktos wie moze?
To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model RDI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.


po pierwsze primo nie wiem skad sie wzielo RDI, bo w Twojej wypowiedzi wyswietla sie ARI, a w moim cytacie Twojej wypowiedzi juz RDI (raczej tego nie zmienilem)



Przepraszam ale czy czytasz dokladnie moja wypowiedz czy tylko tak sobie,


po drugie primo: czytam dokladnie



chyba pisze po polsku zrozumiale


po trzecie primo jezyk polski rozni sie tym od np. jezykow programowania, ze kilka interpretacji napisanego zdania moze byc prawidlowych



a jesli nadal masz problem to zacytuje to co ci napisalem: ten model RDI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS :jezyk1:

no i po ostatnie primo pozwol, ze ja tez zacytuje Twoj wczesniejszy post:



To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model ARI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.


a wiec ja to rozumiem tak:

ten model ARI (model radia ARI, ktore jest w microcacie, a ktorego nie mam, bo mam nowsze) nie ma RDSu (a wiec moj, jako nowszy model przez kontrast z ostatnia czescia zdania powinien miec RDS i o to wlasnie pytalem)

dla mnie EOT, a Ty szczegolnie wez sobie do serca trzecie primo. :beer: na zgode

werc
19-07-2005, 22:21
Od 1993r roku byłuy zakładane różne modele ale wszystkie miały oznaczenie FORD np. 2000, 2001, 2004 chyba tylko te trzy do 1995r.
ARI to system audio audio radio coś tam w skład systemu wchodzi radio, głosniki i system antenowy. Róznie to wygląda w różnych modelach - np w niektórych jest specjalna antena azerokopasmowa, jedne mają 2 głośniki inne 4 i tak dalej. Niestety jeśli chodzi o szczegóły to trzebaby jakąś firmową specyfikację Forda :)) ale czy to ważne, grunt że masz i gra. :metal

Ja pierdziele, swojego nie wyciągam, nie mam ochoty ani czasu bawić się z wtyczkami, jak zapieprzą to będzie juz któreś tam skolei - dlatego nigdy nie zakładam bajerów - najdłużej bo chyba ze 2 lata miałem starego Grundiga bardzo dobrze grało ale było tak ohydne że żaden złodziej nie chciał wziąć, przeżyło z 5 włamań i nic, aż wkońcu i na to znalazł sie amator szlag by go ...

digital123
19-07-2005, 22:23
ARI to przedewszystkim nie jest rodzaj radia, tylko system przekazywania informacji, jaki obowiązywał w niemczech. Można powiedzieć że to był protoplasta systemu RDS.

System ten szukał stacji która podawała informacje o stanie na drogach, czyli wpadki, korki itp. Niestety u nas nigdy to nie działało.

O ile dobrze pamiętam, to system ten wprowadziłą firma Blaupunkt

digital123
19-07-2005, 22:28
To jest radio na 100%, tylko moze byc ze nie takie jakie masz teraz, bo ten model ARI jest starszym modelem radia i nie mialo RDS. ale za to dzialalo na pasmach HF i VHF.

System VHF nie był stosowany w radiach tylko w telewizji :satan:

W radiach było:

FM - frequency modulation, czyli UKF - ultrakrótkie
MW - Middle wave - Średnie
LW - Long wave = Długie

waldemarz
19-07-2005, 22:28
ten model ARI [/b] (model radia ARI, ktore jest w microcacie, a ktorego nie mam, bo mam nowsze) nie ma RDSu (a wiec moj, jako nowszy model przez kontrast z ostatnia czescia zdania powinien miec RDS i o to wlasnie pytalem)Posluchaj to ze zrobilem blad w pisownictwie to moja wina :wall: ale dopiero zrobilem to w nastepnym poscie a nie w pierwszym moim , jesli chodzi o mlodsze radio z RDS to mialem na uwadze radio nie typu tego co pokazales na zdjeciu tylko radio oryginalne o wiele wieksze. Czyli model RDS 4000 lub 5000 i o takie radio mi chodzilo, bo jesli to na zdjeciu ma byc radyjkiem z 98 roku to chyba nie mozliwe moze nie w tych latach.

damga
19-07-2005, 22:30
Ja pierdziele, swojego nie wyciągam, nie mam ochoty ani czasu bawić się z wtyczkami, jak zapieprzą to będzie juz któreś tam skolei - dlatego nigdy nie zakładam bajerów - najdłużej bo chyba ze 2 lata miałem starego Grundiga bardzo dobrze grało ale było tak ohydne że żaden złodziej nie chciał wziąć, przeżyło z 5 włamań i nic, aż wkońcu i na to znalazł sie amator szlag by go ...

ja sie ciesze, ze gra, ale jakby ukradli to kij im w oko. mialbym motywacje, zeby sobie kupic nowe, bo tak jak mam to mi szkoda tych 500 stow na radyjko z CD + kieszen. RAdyjko wyjalem, bo szkoda mi szyby albo zamka, ktore musza puscic, jesli jakis baran bedzie myslal, ze to radyjko na cos mu sie przyda. I do tego jestes druga osoba, ktora mowi na forum, ze starocie jednak tez kradna (chociaz niekoniecznie szybciutko), wiec jakis system musze wykombinowac, ale to jak juz sie obronie (i tak przez samochodzik tempo pisania pracy spadlo mi niemilosiernie)

waldemarz
19-07-2005, 22:32
Nie ma problemu moge ci sprzedac radyjko z CD i kieszenia za 250 zl. panasonica

damga
19-07-2005, 22:32
bo jesli to na zdjeciu ma byc radyjkiem z 98 roku to chyba montowane w krajach afrykanskich.( bez obrazy). :satan:

nie mowie, ze to model z '98 tylko taka mam date sprzedazy na naklejce a do tego napisy na naklejkach radia sa tylko po angielsku, a w zasadzie moglbym sie zalozyc, ze sa po amerykansku, a na reszczie opisanych elementow w samochodzie sa po niemiecku i czasami po angielsku (bo samochod sprowadzany od sasiadow)

HEVA
19-07-2005, 22:49
Jak nie masz dużo kaski na radio, to polecam Mediona z CD - są na Allegro. Naprawdę świetny i niedrogi sprzęcik. Kilkoro moich znajomych ma różne radyjka Medion i chwalą sobie bardzo. Sam widziałem i słyszałem. Oczywiście jeśli nie jesteś audiofilem samochodowym. Ja nie jestem :)

werc
19-07-2005, 23:02
ARI to przedewszystkim nie jest rodzaj radia, tylko system przekazywania informacji, jaki obowiązywał w niemczech. Można powiedzieć że to był protoplasta systemu RDS.

System ten szukał stacji która podawała informacje o stanie na drogach, czyli wpadki, korki itp. Niestety u nas nigdy to nie działało.

O ile dobrze pamiętam, to system ten wprowadziłą firma Blaupunkt

No nareszcie jakiś mądry :metal wyjaśnił do końca :brawo: