PDA

Zobacz pełną wersję : filtr CVT



WBmondeo
19-07-2005, 23:19
co to za filterek, co ile trzeba wymieniać i poco . pierwsze słysze o tym. Ile to może kosztować

werc
19-07-2005, 23:25
co to za filterek, co ile trzeba wymieniać i poco . pierwsze słysze o tym. Ile to może kosztować

Filtr w obwodzie recyrkulacji spalin
teoretycznie co 20 tys. km
????

Pytałem w ASO - kopci Panu - nie - to po co
nie wiem czy miał rację i co do tego ma kopcenie więc przy najbliższej okazji wymienię.
Poczekamy może kto mądrzejszy wie więcej :metal

waldemarz
19-07-2005, 23:27
Jest to nowoczesny filtr cząsteczek stałych w spalinach DPF (Diesel Particulate Filter) Tylko tez o jaki ci chodzi filtr, bo filtr powietrza CVT jest na przyklad montowany do Scorpio w dieslu.

werc
19-07-2005, 23:37
Jest to nowa generacja filtra ktory ma byc wkladany do fokusa C-MAX, nowoczesny filtr cząsteczek stałych w spalinach DPF (Diesel Particulate Filter) oraz automatyczna przekładnia bezstopniowa Durashift CVT.
:satan: :jezyk1:

Eee .... poczytaj Etzolda montują takie cóś w TD od 1993r.

"Nie sa potrzebne żadne narzędzia .... Zawór CVT jest zaworem podciśnieniowym, który jest przełączany przez elektroniczne urządzenie sterujące w silniku wysokoprężnym wq celu regulacji recylkulacji spalin. Zawór znajduje się z lewej strony w pzredziale silnika obok urządzenia wspomagającego hamulce p, pokrywa małego filtra pomalowana jest na żółto. Odłączyć elastyczne przewody podciśnieniowe filtru powietrza i podłączyć je do nowego filtru powietrza"

Coś ci się poptaszkowało :satan:

numerek
19-07-2005, 23:45
no wlaśnie ja mam coś takiego ....
jak rozebralem to to jest tam okrągly kawalek gąbki ...ale nie wiem czy tak jest w oryginale nie drążyłem tematu bo po co :)

Miroo
19-07-2005, 23:56
O takim filterku niewiedziałem.Ile coś takiego może kosztować?

werc
19-07-2005, 23:56
no wlaśnie ja mam coś takiego ....
jak rozebralem to to jest tam okrągly kawalek gąbki ...ale nie wiem czy tak jest w oryginale nie drążyłem tematu bo po co :)

Gdzieś słyszałem że wystarczy wyjąć tą gąbkę i wymyć - nie ma potrzeby wymieniać fitra tak jak np powietrza. Na ile to prawda :niewiem: ale niby dlaczego nie? skoro to gąbka :)

Nowy tak na wyczucie o ile znam ASO (a to można dostać tylko w ASO) pewnie 15-30 zł :zly: ale pewnie kupię, co tam niech ma kolega należy mu się. :metal

numerek
20-07-2005, 00:00
O takim filterku niewiedziałem.Ile coś takiego może kosztować?
a sprawdzałeś czy go nie masz ?

Zawór znajduje się z lewej strony w pzredziale silnika obok urządzenia wspomagającego hamulce p, pokrywa małego filtra pomalowana jest na żółto.
zajżyj tam to sie przekonasz że pewnie tam sobie czekał az go odkryjesz :)



Gdzieś słyszałem że wystarczy wyjąć tą gąbkę i wymyć - nie ma potrzeby wymieniać fitra tak jak np powietrza. Na ile to prawda ale niby dlaczego nie? skoro to gąbka
tak też uczyniłem :)