PDA

Zobacz pełną wersję : Radio w MkI



jacus40
11-03-2005, 16:14
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo 1.8 benzyniak z 1995roku. Na początek chciałbym wymienić oryginalne radio na coś fajniejszego. Tylko, ze jak na mój gust to to oryginalne ma jakiś egzotyczny wymiar (jakby trochę za duży).Mam ekstra radyjko Sony, ale nie pasuje do dziury po starym, jest jakieś za małe!! W związku z tym proszę o informację, czy są może jakieś przejściówki, redukcje, aby można było zamontowac Soniaka?
Pozdrawiam

altoot
11-03-2005, 16:25
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo 1.8 benzyniak z 1995roku. Na początek chciałbym wymienić oryginalne radio na coś fajniejszego. Tylko, ze jak na mój gust to to oryginalne ma jakiś egzotyczny wymiar (jakby trochę za duży).Mam ekstra radyjko Sony, ale nie pasuje do dziury po starym, jest jakieś za małe!! W związku z tym proszę o informację, czy są może jakieś przejściówki, redukcje, aby można było zamontowac Soniaka?
Pozdrawiam


Radio z MkI ma rozmiar 1 din... po wyjeciu fabrycznego bez problemu zainstalowałem inne - najpierw JVC, teraz mam blaupunkta...

bez zadnych przejsciowek

vMZe
11-03-2005, 16:28
Są przejściówki tapicerkowe (zaślepki). Szukaj na allegro i/lub szrotach. Ja osobiście polecam najpierw wymianę głośników (co wiąże się z przeróbką na 16 cm bo Ford ma 5x7'', które są produkowane tylko w słabiutkich wersjach). Dopiero później zastanów się nad radiem.
Pozdro
vMZe

m3hoo
11-03-2005, 16:30
Tylko, ze jak na mój gust to to oryginalne ma jakiś egzotyczny wymiar (jakby trochę za duży).

Może miałeś wymienianą konsolę środkową na taką od MkII. Jeśli tak, to przejściówki są (a przynajmniej były) na allegro w granicach 20-30 PLN. Są też takie przejściówki w ASO, ale cena sięga 65 PLN.
Jeśli masz oryginalną konsolę od MkI, to tak, jak pisał altoot - wszystko powinno pasować bez problemu.

ujemny
12-03-2005, 01:03
niemozliwe!

w mkI bylo fabrycznie radio 1din, z poleczka nierozbieralna, chyba, ze ktos wycial blache!

condi
12-03-2005, 13:38
Nie ma potrzeby przerabiania na 16.Kupilem 5x7" Jbl gto.Nic dodac nic ujac.Graja super.