PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne obroty



ketjow
20-07-2005, 18:49
Witam wszystkich!!MAM Mały problem z moim mondziem a mianowicie gdy jadę i wrzucam luz obroty silnika spadają tylko do około1100-1200i tak się utrzymują przez cały czas . Gdy sie zatrzymuję i robię to delikatnie obroty pozostają na takim poziomie bez falowania ,silnik pracuje bardzo rowno,ale jeżeli zatrzymuję sie i w ostatniej fazie zatrzymywania się wciskam mocniej hamulec i samochód staje gwałtowniej obroty spadają do 900 i tak trzymają się cały czas bez falowania . jeśli ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczny. Moje autko to MKI kombi 1.8 zetec z 1995r

digital123
20-07-2005, 18:56
Witam wszystkich!!MAM Mały problem z moim mondziem a mianowicie gdy jadę i wrzucam luz obroty silnika spadają tylko do około1100-1200i tak się utrzymują przez cały czas . Gdy sie zatrzymuję i robię to delikatnie obroty pozostają na takim poziomie bez falowania ,silnik pracuje bardzo rowno,ale jeżeli zatrzymuję sie i w ostatniej fazie zatrzymywania się wciskam mocniej hamulec i samochód staje gwałtowniej obroty spadają do 900 i tak trzymają się cały czas bez falowania . jeśli ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczny. Moje autko to MKI kombi 1.8 zetec z 1995r

Witam

Przedewszystim wpisz sobie w profilu, skąd jesteś i czym jeździsz.

Co do twojego problemu to trochę dziwnie piszesz, bo piszesz o falowaniu obrotów a zarazem o jego braku.

Co do tych obrotów, jeśli wrzucisz na luz ale mimo to się toczysz, to silnik utzymuje obroty na poziomie 1100-1200obr/min dlatego że przy ponownym wrzuceniu biegu ci nie szarpało. Jeśli zaś praktycznie całkowicie zatrzymasz auto, to silnik zredukuje obroty do ok 850-900, czyli do poprawnych biegu jałowego.

Dlatego uważam że raczej nie ma problemu

Adek
20-07-2005, 19:02
Tak ma być masz wszystko w porządku :beer: :metal komputer tak reguluje pracą silnika ,że puki się nie zatrzymasz to on cały czas utrzymuje wyższe obroty bo może się rozmyślisz i będziesz chciał przyśpieszyć .Tym się nie martw wszystko oki .

waldemarz
20-07-2005, 20:23
O i prosze jak mozna sie nauczyc na forum, bardzo dobre odpowiedzi, piatka z + :satan:

werc
20-07-2005, 20:54
Jak masz wrażenie że coś nie tak, a nie bardzo wiesz jak to wytłumaczyć - sprubój zresetować komputer - to nic nie kosztuje a może przynieść poprawę
Jak przeprowadzić reset dowiesz się z postów wystarczy wpisać reset komputera w wyszukiwarkę (u góry taka lupka z napisem szukaj)
:bigok:

HEVA
20-07-2005, 22:44
Jak masz wrażenie że coś nie tak, a nie bardzo wiesz jak to wytłumaczyć - sprubój zresetować komputer - to nic nie kosztuje a może przynieść poprawę
Jak przeprowadzić reset dowiesz się z postów wystarczy wpisać reset komputera w wyszukiwarkę (u góry taka lupka z napisem szukaj)
:bigok:

Reset kompa zmienił mi pracę silnika o 180 stopni na +, więc polecam również :metal

RockFord
20-07-2005, 23:19
Reset kompa zmienił mi pracę silnika o 180 stopni na +, więc polecam również :metal

Wow, o 180 stopni ? To teraz masz jeden bieg do przodu i pięć wstecznych ? Nieźle, nieźle ... :)

waldemarz
20-07-2005, 23:20
Wow, o 180 stopni ? To teraz masz jeden bieg do przodu i pięć wstecznych ? Nieźle, nieźle ... :) Raczej silnik do gory nogami jesli o 180 stopni.

Andy
20-07-2005, 23:37
Dobry reset nie jest zły :) to tak jak z formatem w komputerze. :metal

werc
21-07-2005, 00:00
Dobry reset nie jest zły :) to tak jak z formatem w komputerze. :metal

ale nie jest lekarstwem na wszystko - jak myślą głupi serwisanci :))

kefir
21-07-2005, 07:40
A tak wogóle, to chyba niezbyt bezpieczna jest taka jazda na luzie?

Andy
21-07-2005, 08:19
Dobry reset nie jest zły :) to tak jak z formatem w komputerze. :metal

ale nie jest lekarstwem na wszystko - jak myślą głupi serwisanci :))

Nie ma lekarstwa uniwersalnego i to w żadnej dziedzinie, ale w wielu przypadkach właśnie to pomaga. Niekiedy warto najpierw zrobić reset kompa niż rozebrać połowę auta.

v1tek77
21-07-2005, 08:50
Reset kompa zmienił mi pracę silnika o 180 stopni na +, więc polecam również :metal

Wow, o 180 stopni ? To teraz masz jeden bieg do przodu i pięć wstecznych ? Nieźle, nieźle ... :)
:rotfl: resetuje komputer, koniecznie :satan:

damga
21-07-2005, 12:46
A tak wogóle, to chyba niezbyt bezpieczna jest taka jazda na luzie?

a czemu niby?

kefir
21-07-2005, 20:24
A wyobraź sobie, że zgasłby ci samochód a właśnie wtedy trzeba by było szybko zahamować lub skręcić?
Jest to sytuacja może nie częsta ale przecież możliwa.