PDA

Zobacz pełną wersję : lpg w mk1 nieby automat...Pomocy!!



altman
21-07-2005, 21:42
Witam wszystkich!! Mam dosc dziwne pytanie, gdyz w moim fordziku ktos 3 lata temu zainstalowal gaz z tym, ze to jest napewmo 2 generacja ale... no wlasnie... autko chyba jeszcze za mojej kadencji ani razu nie przejechalo nawet km na gazie. brakuje zwyklego standardowego przelacznika typu gaz/benzyna/automat. Podobno mam jakis przycisk , ktory powoduje przelaczenie gazu na benzyne, jednakze autko po osiagnieciu temp silnika 40st. powinno sie samo przestawic na gaz. Jak juz pisalem, nie wiem lub nie mam przelacznika benz/gaz i nie mam zielonego pojecia jak przerzucic autko na lpg!!. Samo na 100% nie przeszlo na lpg po osiagnieciu 40st. Instalacja jest LOVATO, butla w kole no i standardowy redyktor gazu jednokomorowy. Czy ktos moze sie spotkal z podobnym problemem?? Pozdrawiam wszystkich fordowcow :metal

Adek
21-07-2005, 22:34
Czegoś tu nierozumiem 8O przecież mieszkasz w Wrocku a gaziarzy jest tam bez liku za kilka złociszy wyłożą ci kawę na ławę i będziesz wiedział co masz i jak to pracuje .

fuel111
22-07-2005, 02:57
Pojedź do gaziarzy i tak przegląd musisz zrobić po takim okresie zastania całego układu pewnie co nie co masz do wymiany 8O

altman
26-07-2005, 21:28
Witam ponownie :) No wlasnie okazalo sie, ze przelacznik jest tam, gdzie sadzilem, ze jest zainstalowany czujnik a raczej czytnik immobilaizera :) Gaz chodzi jak zloto, jedyny mankament jest tylko taki, ze moge dac na gaz dopiero, gdy silnik osiagnie tewmp 40st :( No ale gaz chodzi i doszedlem do tego sam :) pozdrawiam wszystkich :metal

fuel111
26-07-2005, 22:50
To nie jest mankament tylko ochrona reduktora a raczej jego membran. :)