PDA

Zobacz pełną wersję : SUBWOOFER



uszat
22-07-2005, 21:03
Pytanie proste i krotkie,
czy jest jakis rodzaj Subwofer-ow o malych rozmiarach i nieduzej mocy, tak zeby spasowaly do tylnich dzwi:) (wiem wiem wiem - ale tak by mi najlepiej pasowalo bo nie chce zadnych obciachowach gowieni do tylu pakowac)
THX

Gumek
22-07-2005, 22:18
Jak sama nazwa mówi subwoofer to głośnik subniskotonowy, a drzwi samochodu nie są w stanie stworzyć warunków dla jego optymalnych warunków pracy.
A więc należy wykonać odpowiednią pod względem wielkości i systemu obudowę, która spocznie w bagażniku i zostanie napędzona odpowiednim wzmacniaczem, dla uzyskania głębokiego basu.
Nie licz na to, że głośniki zamontowane w drzwiach tylnych, wykonają pracę za subwoofer.
To tak w skrócie, ażeby uzyskać fajny dźwięk w aucie to należy trochę zainwestować dla uzyskania zadawalającego efektu.
Przepraszam za swoje skrzywienie "zawodowe" ,to moje hobby i poprzeczkę stawiam zawsze bardzo wysoko.

Lolo
22-07-2005, 23:22
Widzialem kiedys goscia ktory wsadzil sobie w drziw po subwooferku. I to byl ostani raz jak widzial drzwi. Po prostu drzwi mu wyrwalo z zawiasow.

Konstrukscja drzwi nie jest stworzona do tego typu zastosowań. Nie zapewnisz odpowiedniego "space"-u z tylu... Chodzi o to ze glosnik niskotonowy potrzebuje odpowiedniej kubatury skrzyni w ktorej jest osadzony. radzilbym nie przenosic nikomu zadnych rozwiazan obejrzanych w programie "pimp my ride" or " monster garage". A jezeli nie chcesz niczego walajacego sie po bagazniku, proponuje wykonanie boczkow bagaznika z MDF-u i zamontowanie w nich subów. jezeli jestes zaintetresowany to wlasnie jestem w trakcie wykonywania czegos takiego u siebie. Z cala pewnoscia jak skoncze i obije to gustownie to cykne kilka fot.

Pozdrawiam i odradzam takiego rozwiazania.

PS. Jezeli naprawde chcesz nie tracic miejsca a bas ma piescic osoby siedzace z tylu to mozesz zainstalowac suby w oprciach tylnej kanapy od strony basgaznika. Chociaz....

303Arturo
22-07-2005, 23:48
Lepiej sie posłuchaj Lola... wie co mówi:) widzialem i słyszałem to co gra w jego Mondku :metal jak byś miał w drzwiach to co on ma w bagażniku to prędkość tych że drzwi wyrywanych z zawiasów osiągnęła by prędkość soniczną czyli jakies ponad 5600km/h :satan: :metal

pozdrawiam:)

uszat
23-07-2005, 00:16
O.K.
Ciesze sie z kompetentnych podpowiedzi:) i dziekuje.

I w zasadzie ja sie nie uparlem na montowanie wofera w drzwiach tylko chciylbym uzyskac efekt poprawy dzwieku z tylu. Chodzi o to zeby !!!byl ciutke glebszy niz na tych z przodu!!!...i tylko tyle. Nie potrzebuje studia muzycznego;) Po prostu tych "pizdusi" na tyle nie slychac prawie wcale i czuje sie jak w seicento...:p

303Arturo
23-07-2005, 00:37
Witaj w klubie:) ja walcze o to samo w moim Mondku :) powiem w dużym skrócie... z przodu mam oryginały czyli niskotonowe 2x20w + cykacze Hertza , z tyłu Magnaty Stratos 2x100w mowa oczywiście o mocy znamionowej;) i jest całkiem przyzwoicie jak za tą kase;) tyle że wychodzi na to iż będe musiał założyć cykady też na tył, żeby uzyskać równy efekt wysokich tonów w aucie:) no ale ja to dopiero zaczynam tak naprawde przygode z jakością dźwięku w Moim Mondku najlepsze jeszcze przede mną :satan: mysle że Lolo bardziej fachowo ci doradzi gdyż jest specem w tych sprawach :metal

pozdrawiam:)

uszat
23-07-2005, 00:42
Dodam tylko ze nie dysponuje gotowka rzedu 500PLN na glosniki:(

303Arturo
23-07-2005, 01:27
Cykacze Hertza razem z montażem w nieznajomym zakładzie - 150zeta
Magnaty Stratos 162 (tu akurat udało mi sie trafic na wyprzedaż) 230zł
normalnie kosztują około 400-500zł:)

v1tek77
23-07-2005, 09:21
woofer zeby dobrze grac potrzebuje najlepiej tuby, proponuje montaz takiego w bagazniku a nie w drzwiach :satan:

damiaanos
23-07-2005, 23:22
ja w swoim Mondku .. mam zamiast seryjnych z przodu owale Bm , cykacze z linji 7 Bm , (BM _ Boschmann Music ) z tyłu owale Bass 400 też Bm , z tyłu w drzwiach odpuściłem .. natomiast tuba w bagażniku to podstawa Magnat Power BULL 300 - 400W ,wzmacniacz SoundWave 4x200W , kable Bm , filtr Bm . Powiem że efekt oszałamiający znajomy namówił mnie do tej firmy nie byłem przekonany .. ma sklep muzyczny i własnie jest promotorem na śląsk tej marki są naprawdę dużo tańsze od magnatów , jbl , infinity .. a ze szczerością przyznam że miałem magnaty w kadecie wcześniej i nie zrobiły na mnie wrażenia tak jak te BM w komplecie ...

pzdr
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050723201233.JPG