PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Czym wyczyścić jasną skórę?



pigmey
12-02-2008, 16:48
Witam wszystkich po raz kolejny. Nie wiem czy ten post się tu nadaje, jak nie to przepraszam. W ostatnim czasie jak zauważyliście (pewnie nikt) zakupiłem nowego bolida. Piękny, granatowy no i z jasną skórą we wnętrzu. W tarkcie kupowania od razu zauważyłem, że skóra jest jasna, ale tylko teoretycznie, wszędzie zakurzona, i najzwyczajniej w świecie brudna. Nie była jednak w żadnym miejscu przetarta ani nic z tych rzeczy, po prostu brudna. Pomyślałem, że bez problemu mi ją za parę groszy wyczyszczą. Jak pomyślałem tak też zrobiłem. Zajechałem do myjni gdzie się takimi rzeczami zajmują, 300PLN 8O i sprawa załatwiona. Ok pomyślałem chciało sie jasnej skóry to się ma. Fura została na cały dzień w myjni. Zajeżdżam po 11 godz i zwaliło mnie z nóg. Wnętrze umyte ale to nie jest to czego mógłbym się spodziewać po 300zł dniówki. Gość który mi to czyścił mówi, że od 12 lat zajmuje sie myciem samochodów ale takiego przypadku nie miał. Przyznał, że jak zobaczył samochód pomyślał "nie jest taki brudny-widziało sie gorsze, 3 godz i 3stówki jest" No ale nie jest. Skóra wygląda dużo lepiej(choc nie tak jak się spodziewałem), ale podłokietnik i boczki w drzwiach praktycznie nic nie wzięło. Facet twierdzi, że wcześniej ktoś próbował myć to czymś podobnym do PLAK i zakonserwował bród. Żadne środki których on używa nie działają.
No i może po tym wywodzie wy macie jakieś pomysły, doświadczenia, ewentualnie chęci żeby mi to wyczyścić? :)

robert_4127
12-02-2008, 18:11
Niewiem czy to dobry pomysł ,ale spróbowałbym denaturatem niebarwionym ,najlepiej w miejscu gdzie nierzuca sie w oczy sprawdził działanie czy niezostają przebarwienia.
Podjedz do kaletnika i spytaj czym najlepiej czyscic jasne skóry.

Netoper
12-02-2008, 19:19
Facet twierdzi, że wcześniej ktoś próbował myć to czymś podobnym do PLAK i zakonserwował bród
Dziwnie gada, nawet jak plakiem pociągnięte to przy czyszczeniu tylko wodą i jakimś detergentem powinno zejść.

To może nie być bród tylko wytarcie koloru, nie widzę jak to jest u Ciebie, ale u mnie tak właśnie było.
Przed sprzedażą poprzedni właściciel natarł skórę kolorowym woskiem, jak się wosk wytarł to myśleliśmy że to bród a okazało się że to jest wytarta skóra.
Podjedź do jakiegoś zakładu zajmującego się regeneracją skór, nawet odzieżowych, gość tylko zerknie i Ci powie o co chodzi i co z tym zrobić

Andrzej10
12-02-2008, 19:21
A może poprubować takim specjalnym woskiem do tapicerki skórzanej. Jest takie cusik w serwisach i może działa podobnie jak wosk do karoserji. Pozdrawiam

GTomek
12-02-2008, 19:57
polecam tą piankę http://moto.allegro.pl/item307645861_pianka_tuff_stuff_625g_traktserwis_o lkusz.html w wielu przypadkach gdzie ubrudzono auto klienta tłustym brudem (smar, olej, itp) bardzo dobrze usuwał zarówno z materiałów jak i ze skóry. Nawet szwy w jasnych skórzanych tapicerkach czyści extra POLECAM

pigmey
12-02-2008, 19:58
Nie to jest brud i tylko brud. Wykręciłem podłokietnik przyniosłem do mieszkania żeby spróbować czy rzeczywiście nic tego nie bierze, no i nic. Woda z mydłem, pasta do zębów, vanish, wybielacz, CIF, nic. Lekką poprawę przyniósł zmywacz do paznokci (żona mnie zabije), ale to nie to. Właśnie chciałem kupić jakiś szerokodostępny środek do czyszczenia skóry, ale jak gość w myjni nie mógł tego usunąć (a ma chyba jakieś dobre środki) to boję się, że ja jakimś środkiem z Norauto też tego nie usune. I w sumie nie chodzi mi o skórę bo ta wygląda nieźle, gorsze są jasne boczki drzwi i wspomniany podłokietnik. Może rozpuszczalnik, ale obawiam się, że kolor zmyje. Dzięki panowie za zainteresowanie.

pigmey
12-02-2008, 20:03
Aha Żołądkowa Gorzka też tego nie bierze (ale za łeb to i owszem) :))

robert_4127
12-02-2008, 20:18
Lekką poprawę przyniósł zmywacz do paznokci
to nic innego jak rozpuszczalnik ,kiedys był na acetonie teraz chyba tego niestosuja ,jednak sprubował bym denaturatem

Piterek
12-02-2008, 20:26
Moja propozycja jest taka-letnia woda,przez tarkę taką spożywcza pól kostki szarego mydła zetrzyj.Następnie szczotką do ubrań/delikatną/ wymyj skórkę.Jest to bardzo pracochłonne ale skuteczne.następnie zakup płyn do konserwacji skóry-polecam w salonie VW-Audi.Mają super środek.Nie pamiętam nazwy ,ale jest to w sprayu i wcierasz to w skórę.