PDA

Zobacz pełną wersję : Odbijanie zaworu w butli...



Mirron
25-07-2005, 14:51
Witam!

Czy lepszym rozwiązaniem jest ustawienie takie żeby zawór w butli nie odbijał czy też żeby odbijał? Na nieodbijającym teoretycznie więcej wleje a tym samym zasięg podróży będzie większy natomiast na odbijającym teoretycznie bezpieczniej..... ale czy faktycznie jest koniecznośc żeby zawór odbijał skoro butla i tak ma dodatkowe zabezpieczenie które w razie za dużego ciśnienia odetnie gaz.. ? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

fuel111
25-07-2005, 17:52
Odpowiedź jast jedna. Ma działać znaczy odbijać ze względów bezpieczeństwa. A tak swoją drogą to na przeglądzie żądają zaświadczenia że zawór działa. :satan:

davcio
25-07-2005, 22:55
Dobrym rozwiazaniem sa teraz te elektrozawory co sie zamykaja przy odlaczeniu pradu i nie trzeba recznie zakreca pokretla ktore nie bylo pare lat przekrecane. Taka zabawa przy wypadkach !!
ALe ty mowisz o tym drugim zaworze a on chyba jest przy dziurze w zderzeku i lepiej go oszczedzac bo mozna pozniej gas gubic !!

LaBobas
27-07-2005, 23:46
Dobrym rozwiazaniem sa teraz te elektrozawory co sie zamykaja przy odlaczeniu pradu i nie trzeba recznie zakreca pokretla ktore nie bylo pare lat przekrecane. Taka zabawa przy wypadkach !!
ALe ty mowisz o tym drugim zaworze a on chyba jest przy dziurze w zderzeku i lepiej go oszczedzac bo mozna pozniej gas gubic !!Z tego co wiem to chodzi o zawor w butli.Tam chyba taka kulka jest i odcina.I ma dzialac.Nigdy nie wiadomo jak pompa jest ustawiona na danej stacji.Jak bedzie ustawiona na porzadne cisnienei to rozwali cos i narobi sie bigosu.Nie wiem czy te 5 l lpg jest warte ryzykowania.

davcio
27-07-2005, 23:51
Własnie a nie da sie nie zauwazyc ze gaziarze czesto nabijaja do rownych sum a zawor az wyje. takich to tylko kopac po żebrach !!

LaBobas
27-07-2005, 23:54
Własnie a nie da sie nie zauwazyc ze gaziarze czesto nabijaja do rownych sum a zawor az wyje. takich to tylko kopac po żebrach !!A tak naprawde to g....o nie gaz leci do butli.Tylko cyferki przelatuja i nas robia w bambuko.Paru klientow po zlotowce i juz ma gosc nawet 50 zeta free dziennie.

davcio
28-07-2005, 00:11
[A tak naprawde to g....o nie gaz leci do butli.Tylko cyferki przelatuja i nas robia w bambuko.Paru klientow po zlotowce i juz ma gosc nawet 50 zeta free dziennie.
Ale słuchaj to jest normalna rzecz, tylko moze w kwstii gazu mozna mniej zakombinowac nie z benzynka. Nie dosc ze droga to jeszcze gowniana.
Mialem kumpla co w CPN pracowal i przyznal mi sie ze pracujac tam nigdy auta nie tankowal za swoja kase. Wystarczało co w wezu zsotalo....i tam jeszze jakies mial inne sposoby
:wall: :wall: a T yplacisz ciezkie pienadza a baryłka po 80 $ ( 146 litrów) !!!

LaBobas
28-07-2005, 00:42
[A tak naprawde to g....o nie gaz leci do butli.Tylko cyferki przelatuja i nas robia w bambuko.Paru klientow po zlotowce i juz ma gosc nawet 50 zeta free dziennie.
Ale słuchaj to jest normalna rzecz, tylko moze w kwstii gazu mozna mniej zakombinowac nie z benzynka. Nie dosc ze droga to jeszcze gowniana.
Mialem kumpla co w CPN pracowal i przyznal mi sie ze pracujac tam nigdy auta nie tankowal za swoja kase. Wystarczało co w wezu zsotalo....i tam jeszze jakies mial inne sposoby
:wall: :wall: a T yplacisz ciezkie pienadza a baryłka po 80 $ ( 146 litrów) !!!Ja pracowalem na stacji 3 lata wiec ........hehehe :satan: Coz bede dalej mowil.

davcio
28-07-2005, 00:49
hehehe nie ma co gadac, slyszalem jak to dziala :)) :))
Trzeba bedzie jeszcze robic stacje paliw pod patronatem MKP i jakas szanowna komisje utworzyc co bedzie paliow badała :)) :))

LaBobas
28-07-2005, 00:56
hehehe nie ma co gadac, slyszalem jak to dziala :)) :))
Trzeba bedzie jeszcze robic stacje paliw pod patronatem MKP i jakas szanowna komisje utworzyc co bedzie paliow badała :)) :))Paliwo moze nienajlepsze jest to fakt,ale uwierz mi,ze nie lejesz do baku tyle ile powinienes i tak se mysle teraz ze moze takie male spalanie w zachodniej europie,gdy czasem ktos pisze nie zalezy od jakosci paliwa tylko od ustawienia dystrybutorow.Nie przecze ze jest lepsze bo podobno autka lepiej ida,ale literki mysle ze sa tam pelniejsze.Sto procent zawartosci litra w litrze :satan:

davcio
28-07-2005, 01:04
No to jest jasna sprawa ze litra w litrze nigdy nie ma !!
Ostatnio tankowalem karnister 5 la do kosiarki :)) :))
W karnsitrze 4,5 a na liczniku 5 !! :wall: