PDA

Zobacz pełną wersję : Hak



Deka11197
26-07-2005, 15:35
Mam pytanko posiadan forda mondeo kombi 96r. 18 benzyna i chce zamontowac hak do holowania? mam mozliwosc kupienia haka tez od mondeo ale nie jest kombi. czy bedzie pasowac ten hak do mojego kombika.

gnacik
26-07-2005, 15:41
Nie wiem czy nie bedzie problemow z mocowaniem :( w kombi chyba sa w innych miejscach otwory ... chyba najprosciej by bylo zadzwonic do jakiegos sklepu z hakami i zapytac czy od zwyklego pasuje do kombiaka :)

adas_221
26-07-2005, 15:45
a propo haku to wczoraj rejestrowalem swojego mundka, pani powiedziala zeby przyjechac za jakies 2-3godz po tablice, w miedzyczasie zadzwonila i powiedziala ze potrzebuje papier na hak tzn homologacje, skad o tym haku wiedziala to nie wiem chyba ze z vin'u, ale nie wiem tez czy hak jest fabrycznie montowany czy poprzedni wlasciciel montowal, homologacja kosztowala mnie 30zl w pierwszym warsztacie ktory napotkalem

kerid
26-07-2005, 16:31
Mam pytanko posiadan forda mondeo kombi 96r. 18 benzyna i chce zamontowac hak do holowania? mam mozliwosc kupienia haka tez od mondeo ale nie jest kombi. czy bedzie pasowac ten hak do mojego kombika.

Nie pasuje, inne mocowanie. Sedan i hatchback mają takie samo mocowanie, combi inne.

kerid
26-07-2005, 16:35
skad o tym haku wiedziala to nie wiem chyba ze z vin'u, ale nie wiem tez czy hak jest fabrycznie montowany czy poprzedni wlasciciel montowal, homologacja kosztowala mnie 30zl w pierwszym warsztacie ktory napotkalem

Nie sprawdzała napewno vin-u. A nie było w poprzednim dowodzie wpisu?
Ja jak sprowadziłem auto to na przeglądzie mi wpisali że auto wyposażone w hak i żadnej homologacji w wydziale nie wymagali.
Jak widać przepisy się zmieniły, muszą jakoś kase ściągnąć :getsome:

gnacik
26-07-2005, 16:39
Nie sprawdzała napewno vin-u. A nie było w poprzednim dowodzie wpisu?
Ja jak sprowadziłem auto to na przeglądzie mi wpisali że auto wyposażone w hak i żadnej homologacji w wydziale nie wymagali.
Jak widać przepisy się zmieniły, muszą jakoś kase ściągnąć :getsome:
Dokladnie jak jest w poprzednim dowodzie to musza przepisac do nowego :)

kerid
26-07-2005, 16:51
Dokladnie jak jest w poprzednim dowodzie to musza przepisac do nowego :)

To chyba zasłużyliśmy na :bigok:

sebekian
29-07-2005, 10:21
Mam pytanko , czy są jakieś przeciwskazania co do instalacji haka do mondeo z automatyczną skrzynią biegów ?? Czy może zbyt obciążyć to skrzynie i brzybliżyć jej zgon.

rydzadam
29-07-2005, 11:16
Mam pytanko , czy są jakieś przeciwskazania co do instalacji haka do mondeo z automatyczną skrzynią biegów ?? Czy może zbyt obciążyć to skrzynie i brzybliżyć jej zgon.
Przeciwwskazań generalnie nie ma, nic z tych rzeczy, ale jak będziesz forsował Mondka ciężkim przyczepkami, to z pewnością przyspieszy zgon skrzynii, która i bez tego jest niestety mocno awaryjna. Jak zaczniesz używać ten hak, to tym bardziej dbaj o olej w skrzyni i delikatnie się obchodź z pedałem gazu. Pozdrawiam. Miłego ciągnięcia.

Dzekis
29-07-2005, 11:28
nie montuj haka do automatu. U mnie w pracy był taki jeden służbowy. Skończyło się dość szybko remontem automatycznej skrzyni biegów za 5000 PLN. To najgorsze, co można zrobić i tak słabemu automatowi w Mondeo.