PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłącznik pompy paliwowej



kaz
27-07-2005, 00:26
Od czasu założenia gazu chodził mi po głowie temat odłączania pompy paliwowej w momencie przejścia na gaz .Wreszcie się zmobilizowałem i zrobiłem .Wykorzystałem przekażnik na 12v ,przez jego styki płynie napięcie do pompy paliwowej (oczywiście trzeba je wpiąć w przewód zasilający pompę-chyba fioletowo-pomarańczowy). W momencie dopływu napięcia do elektrozaworu gazu przy zbiorniku, przekażnik pod wpływem tego samego napięcia odcina zasilanie pompy i po wszystkim.Gdy gasimy auto przekażnik przestawia się na zasilanie pompy. Polecam i pozdrawiam wszystkich śmigających na gazie.

fuel111
27-07-2005, 09:26
Jedni mówią, że to niezdrowe ty że tak masz może ktoś jeszcze się wypowie :(

Adek
27-07-2005, 18:19
Moim zdaniem powinieneś wrócić do stanu poprzedniego ponieważ to że pompa pracuje w czasie pracy na gazie to nie przypadek pamiętaj ,że wtryski
potrzebują również chłodzenia a to zapewnia im pracująca pompa która miesza cały czas paliwo i dzięki temu wtryski są chłodzone . Nie zastanowiło cię to że gdyby jej praca była nie potrzebna to odłączano by ją w sposób podany przez ciebie już w zakładach montujących gaz ? Moim zdaniem szybko zapieką ci się wtryski i na benzynce jak będzie trzeba jechać będziesz miał kłopot . Może się mylę i ktoś mnie poprawi ale takie są moje przemyślenia a gdzie nie gdzie zasięgnołem języka . :beer:

Graluu
27-07-2005, 18:21
mnie tez wydaje się że to nie jest za dobre rozwiązanie i raczej prędzej niż później wrócisz do poprzedniego stanu :(

krzys-68
27-07-2005, 19:54
Od czasu założenia gazu chodził mi po głowie temat odłączania pompy paliwowej w momencie przejścia na gaz .Wreszcie się zmobilizowałem i zrobiłem .Wykorzystałem przekażnik na 12v ,przez jego styki płynie napięcie do pompy paliwowej (oczywiście trzeba je wpiąć w przewód zasilający pompę-chyba fioletowo-pomarańczowy). W momencie dopływu napięcia do elektrozaworu gazu przy zbiorniku, przekażnik pod wpływem tego samego napięcia odcina zasilanie pompy i po wszystkim.Gdy gasimy auto przekażnik przestawia się na zasilanie pompy. Polecam i pozdrawiam wszystkich śmigających na gazie.Wszystko pieknie tylko :Jak przestawisz szybko pompe jak silnik zgasnie w trakcie jazdy z powodu braku LPG? :satan: .Stracisz wspomaganie kierownicy i hamulców,a znając brutalnie rzeczywistosc jeszcze bedziesz akurat w zakręcie na drodze :)

Adek
27-07-2005, 20:43
krzys-68 o tym nie pomyślałem 8O tak czy siak lepiej nie przerabiać :metal

kaz
27-07-2005, 22:53
Dzięki za uwagi, pogadam jeszcze ze znajomym mechanikiem ale mam jeszcze pytanka 1-w jaki sposób chłodzą się wtryski jeżeli niepracują i niema przepływu,chyba ,że jest inaczej 2-w przypadku braku gazu muszę ręcznie przełączyć na Pb, ten typ tak ma ,powinno być inaczej?Czekam na cenne uwagi. Pozdrówka