PDA

Zobacz pełną wersję : Wreszcie zagazowany



damga
27-07-2005, 16:58
Zagazowałem sobie wczoraj mondka (Lovato II gen). Pisałem już wcześniej posta o wymianie lambdy a propos gazowania no i jakąś tam udało mi się pożyczyć. Gazownik podłączył kompa i wyszło, że faktycznie sonda pokazuje cały czas 1,58 V. Ale koles rozpiął sondę, przeczyścił styki, psiknął jakimś elektorzolem i ładnie śmiga sondzia jak powinna. I wreszcie tanie jeżdżenie!!!

LaBobas
27-07-2005, 23:37
Zagazowałem sobie wczoraj mondka (Lovato II gen). Pisałem już wcześniej posta o wymianie lambdy a propos gazowania no i jakąś tam udało mi się pożyczyć. Gazownik podłączył kompa i wyszło, że faktycznie sonda pokazuje cały czas 1,58 V. Ale koles rozpiął sondę, przeczyścił styki, psiknął jakimś elektorzolem i ładnie śmiga sondzia jak powinna. I wreszcie tanie jeżdżenie!!!Oby jak najdluzej i jak najmniej awaryjnie.Przy pierwszym wybuchu czego nie zycze nie panikowac,choc ja mialem mokra koszule :satan: Ale gacie nie powiekszyly sie o zadna zawartosc :)

indoman
27-07-2005, 23:54
starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.

fuel111
28-07-2005, 00:16
Gratulować i się cieszyć :brawo:

PrestoN
28-07-2005, 00:18
no wlasnie w tej IIgen instalacji ( podobno na rynku jest od ok 4lat)
problem z plastikowymi kolektorami rozwiazany
wiec nie powinno nic sie dziac

a ja mam starsze ok 10lat wiec mam prawdziwa armate ktora strzela pod maska :)

damga
28-07-2005, 00:18
starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.

Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem (ale zeby bylo smieszniej to przez zamosc), wiec jakies 2kkm w niecaly tydzien. Czy po drodze (i wogole w Polsce) jest sporo stacji, gdzie za gaz mozna karta placic? Czy to tylko te duze? wiekszosc duzych? Czy na jakichs malych tez sie da? Czy moze byc tak, ze na duzych sie nie da (choc za benzne mozna)?

LaBobas
28-07-2005, 00:40
starac sie tankowac na markowych stacjach ja tankuje tylko na schelu chociaz sie nadziałem bo mam przejechane 10 tys i mi sie cos dusi wiec filtr najprawdopodopodobnie zapchany, takze morał taki ze nie ma zasady.

Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem (ale zeby bylo smieszniej to przez zamosc), wiec jakies 2kkm w niecaly tydzien. Czy po drodze (i wogole w Polsce) jest sporo stacji, gdzie za gaz mozna karta placic? Czy to tylko te duze? wiekszosc duzych? Czy na jakichs malych tez sie da? Czy moze byc tak, ze na duzych sie nie da (choc za benzne mozna)?Uwazaj na stacje na ktorych niby to mozna placic.Ja ostatnio zdziwilem sie bardzo.Na stacji BP nie chialo mi kartu przyjac,choc tankowalem 3 raz karta a jechalem nad morze.Az zamarlem bo kiepsko byloby z powrotem.Pojechalem jednak dalej i ...znowu moglem placic.Wiem,ze na niektorych stacjach specjalnie takie myli robia bo trzeba zaplacic za transakcje.Dlatego dobrze miec w prtfelu pare groszy.Tylko raz mnie spotkala taka sytuacja.A i jeszcze jedno.Jak bedzies z w nocy jechal to uwazaj ok 24 bo z reguly sa tak terminale ustawione ze ok tej godziny nastepuje transmisja i dzienne jakby rozliczenie.A wiec szerokiej drogi :)

damga
28-07-2005, 10:32
Uwazaj na stacje na ktorych niby to mozna placic.Ja ostatnio zdziwilem sie bardzo.Na stacji BP nie chialo mi kartu przyjac,choc tankowalem 3 raz karta a jechalem nad morze.Az zamarlem bo kiepsko byloby z powrotem.Pojechalem jednak dalej i ...znowu moglem placic.Wiem,ze na niektorych stacjach specjalnie takie myli robia bo trzeba zaplacic za transakcje.Dlatego dobrze miec w prtfelu pare groszy.Tylko raz mnie spotkala taka sytuacja.A i jeszcze jedno.Jak bedzies z w nocy jechal to uwazaj ok 24 bo z reguly sa tak terminale ustawione ze ok tej godziny nastepuje transmisja i dzienne jakby rozliczenie.A wiec szerokiej drogi :)

Dzieki za info. Nocą nie planuję jechać, ale kiedyś może się przydać. Na wszelki wypadek kasę zawsze mam przy sobie, aby nie było niespodzianki, że muszę paliwo wylewać :( (bo bankomatu na trasie to pewnie się nie uwidzi). Kart mam kilka równiez na wszelki wypadek, ale wolę nimi płacić, coby masy gotówki nie musieć wozić. No i kredytówka daje psychiczny komfort, że zapłaci się później :)

PPatricko
28-07-2005, 11:51
Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem

To zapraszam do Jeleniej Góry :) Mnie akurat w tym czasie nie będzie, ale nie zdziw się ceną gazu w JG :) Obecnie już 1,89zl-1,91zl.! Cena zabójcza więc jak będziesz miał możliwość zatankować się przed JG to korzystaj z okazji.

Pozdrawiam
PP

damga
28-07-2005, 11:53
Wybieram sie kolo 15 sierpnia w trase warszawa-jelenia gora i z powortem

To zapraszam do Jeleniej Góry :) Mnie akurat w tym czasie nie będzie, ale nie zdziw się ceną gazu w JG :) Obecnie już 1,89zl-1,91zl.! Cena zabójcza więc jak będziesz miał możliwość zatankować się przed JG to korzystaj z okazji.


Wow. To nieźle Was tam cisną. Dzięki za info. A jadę na wesele, które odbędzie się w Karpaczu, ale ze 3 dni w Jeleniej pobędę.

PPatricko
28-07-2005, 12:21
A jadę na wesele, które odbędzie się w Karpaczu, ale ze 3 dni w Jeleniej pobędę.

Jak będziesz jechał do Karpacza od Jeleniej to jest jedna stacja gazu, która "wyłamała się" i ma zdecydowanie niższą ceną. Kiedyś była to różnica nawet do 10-12 groszy na litrze, ale nie wiem jak jest teraz bo nie jeżdżę tamtędy często. Stacja jest po lewej stronie (kierunek Karpacz) i sprzedają jedynie LPG.

Jadąc od JG w stronę Karpcza (wszystkie stacje są po lewej):
- mijasz dużą nową stację ( nie wiem czy mają LPG)
- później mijasz drugą Orlenowską (nie pamiętam czy mają LPG)
- i kilkaset metrów dalej jest stacyjka na powietrzu, gdzie masz ten tani gaz :)

Jak będziesz jechał od Wrocławia to możesz się też "zalać" w Bolkowie. Stacja po prawej stronie, swego czasu także duuuużo niższe ceny niż w JG.

Nie tankuj w Radomierzu tj. kilka km przed JG bo mają kilka groszy taniej, ale auto prawie nie jedzie...

W samej JG masz do wyboru z pewnych stacji: BP, Shell i Orlen na ulicy Wincetego Pola. Inne raczej omijam. Osobiście uważam, że najlepsze paliwo jest na Shellu bo robiłem Vectrą na tym gazie największe zasięgi na zbiorniku.

Miłego zwiedzania i balowania.

damga
28-07-2005, 12:23
Miłego zwiedzania i balowania.

Super wskazówki, ale mam nadzieję, że od Jeleniej do Karpacza nie będę jechał samochodem, w końcu na wesele jadę :party: :party: :party: :party: