PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Zapach p³ynu



white
27-07-2005, 22:52
Mam pytanie co to jest ze po uruchomieniu silnika czuc przez chwilke zapach p³ynu ch³odzaæego?A po zakonczeniu jazdy s³ychac syczenie z ezbiorniczka z pod korka?

waldemarz
27-07-2005, 22:55
Lekko sie tobie moze gotuje. Sprawdz moze najpierw stan plynu przy zimnym silniku. Moze masz za maly stan albo gdzies wyciek.

white
27-07-2005, 22:58
Stan plynu jest prawie na max.nie ma zadnych wycieków.Nic nie dolewam.silnik suchutki.temperature trzyma jak nale¿y.

waldemarz
27-07-2005, 23:08
A nie masz zapowietrzony uklad. Moze jest zapowietrzony i jak konczysz jazde to wydostaje sie powietrze do uzupelniacza, bo gdzies musi sie wydostac.

wrozek
28-07-2005, 09:29
Jak siê zatrzymasz i wy³aczysz silnik bezpo¶rednio po zatrzymaniu nie ma kr±¿enia p³ynu w uk³adzie chlodzenia i to co jest akurat w bloku silnika odbiera od niego du¿e ilo¶ci ciep³a i mo¿e zaczynaæ wrzeæ co powoduje wzrost ci¶cnienia w uk³adzie. To ci¶nienie jest redukowane przez korek na zbiorniku wyrównawczym. Z drugiej strony im wy¿sze ci¶nienie tym wy¿sza temperatura wrzenia - a wogóle to wrzeæ nie powinno. Chyba ¿e w/w korek dzia³a przy zbyt niskim ci¶nieniu. Krótko mówi±c mo¿e korek do wymiany. No i pytanie jaki p³yn masz w uk³adzie ch³odzenia bo od tego te¿ zale¿y temp. wrzenia ( co ja z tym wrzeniem ?). Ja generalnie w takie upa³y jak obecnie pozwalam silnikowi lekko ostygn±æ tzn. zostawiam na wolnych obrotach a¿ za³±czy siê wiatrak , popracuje, i wy³±czy, wtedy dopiero gaszê silnik. V6 s± podobno wrazliwe na przegrzania wiêc ostro¿no¶æ jest wskazana ... Zapach po uruhomieniu mo¿e st±d, ¿e jak wy³±czysz i jak mówsz syczy to zawsze trochê tego p³ynu lub jego oparów wydostanie siê ze zbiornika i bêdzie siê unosiæ pod mask± stoj±cego samochodu. Przekrêcasz kluczyk, w³±cza siê nawiew i wdmuchuje do ¶rodka ...