PDA

Zobacz pełną wersję : nadmuch szyby



Krzysztof
28-07-2005, 13:07
Witam,

mam pytanko odnośnie nawiewu, kiedy ustawie na szyby to z wylotu powietrza od strony pasażera (przód, szyba boczna) nie leci nadmuch, z innymi wylotami jest wszystko ok (np. od strony kierowcy jest nawiew na boczną szybę). :(

waldemarz
28-07-2005, 13:24
A zrob tak ze otworz drzwi od pasazera i zobacz czy leci z tego otworu ktory jest z boku calej deski rozdzielczej, jesli tak to moze slaba jest szczelnosc miedzy drzwiami a tym otworem, bo miedzy tym jest poprostu guma ktora dziala jako uszczelka do ktorej dotykaja drzwi, a jesli nadal nie ma wywiewu to moze spadl ci tzw. tunel doprowadzajacy powietrze do tego miejsca.

Krzysztof
28-07-2005, 19:26
A zrob tak ze otworz drzwi od pasazera i zobacz czy leci z tego otworu ktory jest z boku calej deski rozdzielczej, jesli tak to moze slaba jest szczelnosc miedzy drzwiami a tym otworem, bo miedzy tym jest poprostu guma ktora dziala jako uszczelka do ktorej dotykaja drzwi, a jesli nadal nie ma wywiewu to moze spadl ci tzw. tunel doprowadzajacy powietrze do tego miejsca.


To już sprawdzałem, otworzyłem drzwi i włączyłem nadmuch i niestety nie wieje, więc będzie to chyba ta druga przyczyna, ale nie wiem jak się do tego dostać ?

HEVA
28-07-2005, 20:48
....więc będzie to chyba ta druga przyczyna, ale nie wiem jak się do tego dostać ?

Po nitce do kłębka. Zwal schowek i próbuj wyczaić, gdzie co i jak. Włącz nadmuch - jeśli jest zwalone połączenie to będzie dmuchać w środku gdzieś. Idź też na słuch - czasami pomaga. Zdarza się też, że odczepi się połączenie wjeżdżając w dziurę, ale najczęściej to spaprana robota mechanika, który naprawiał auto po dzwonku.

waldemarz
28-07-2005, 22:01
Krzysztof pokazuje ci rysunek jak wygladaja przewody od nawiewu i w ktorych miejscach sa laczone, bo te boczne maja potrojne laczenia bo skladaja sie z 3 czesci i moze ktoras ci poleciala.

TUTAJ (http://img199.imageshack.us/img199/6950/wywiewy7om.jpg)