PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego kopci Modeo 1,8 TDI



jareks
13-03-2005, 20:31
Witam od lutego jestem szczesliwym posiadaczem Mondka 1,8 TCI z 1996
MK1 . Ogólnie jestem zadowolony autko ma 170 tys przebiegu wymieniłem rozrzad , olej ( wlałem castrola 10w/40 bo taki był lany wczesniej ) zastanawiaja mnie dwie sprawy:
- Zauwazyłem lekki wyciek na połaczeniu silnika ze skrzynia biegów mysle ze nie jest duzy olej wymieniałem 2000 km temu i jeszcze nie dolewałem
- zapalanie po zimnej nocy nie jest łatwe , swiece sa ok akumulator jest raczej za maly sadze po wielkosci bo nie ma na nim zadnych oznaczen .
Ale po 2 krotnym podgrzaniu świec i 15-20 sekundowym kreceniu na wcisnietym pedale gazu i sprzegła udałe sie go uruchomic.
Dziwi mnie natomiast ze po uruchomieniu i dodaniu gazu na sniegu wokól rury wydechowej pojawia sie czarna sadza .
Potem w czasie jazdy kiedy przyspieszam autko nie kopci i zachowuje sie normalnie .
cym to moze byc spowodowana .
Moze ktos zna jakis dobry warsztat we wrocławiu który zrobilby pozadna diagnostyke mojego autka
Pozdrawiam wszystkich

coolmarian
13-03-2005, 21:50
To że walnie sadzą po odpaleniu możesz zwalić na barki tego iż w momencie rozruchu nie przepali wszystkiego, jak później nie kopci to nie jest źle. Sprawdź na innym dobrym aku i jeśli będzie to samo to dopiero zacznij walkę. Może masz słaby rozrusznik (nic nie napisałeś czy dobrze kręci). Każdy przeciętny mechanik może Ci sprawdzić kompresje, świce, wtryski itd. itp. Najlepiej poradź się kilku. Pozdrawiam Marcin

ujemny
13-03-2005, 22:56
Wyciek oleju => wymiana uszczelniacza na wale

Kopcenie => jesli w czasie jazdy nie dymi - nie przejmowalbym sie. Pozmieniaj wszystki filtry i plyny organiczne, pilnuj wymian tychze regularnie.

Miroo
14-03-2005, 00:37
Kopcenie => jesli w czasie jazdy nie dymi - nie przejmowalbym sie. Pozmieniaj wszystki filtry i plyny organiczne, pilnuj wymian tychze regularnie. a zrobisz drugie 170 000 :metal