PDA

Zobacz pełną wersję : Dziura w filtrze klimatyzacji-update



marcin_s18
01-08-2005, 17:51
Muszę wymontowac z auta filtr klimatyzacji (w serwisie klimy tak to nazwali). Jak się podejdzie do auta od przodu to z prawej strony jest taka częśc w kształcie cylindra, wchodzą do niej dwa przewody klimatyzacji i kostka elektryczna, urządzenie to jest w piance (sprawczyni całego zamieszania :zly: ). Zrobiła mi się tam dziura, tzn filtr ten przerdzewiał. No i muszę albo kupic nowy (lub używany) albo spróbowac pospawac stary. Tylko nie chce nic ruszac dopóki się nie dowiem czy nie trzeba przypadkiem zastosowac jakis specjalnych metod wyciagania go, są tam przewody od klimy i strach cosik popsuc.
Ogólnie w serwisie klimy powiedziano mi że tydzień temu był tam koleś z identycznym problemem, tazn. problemem dziury w tym filtrze, spowodowanym przez ta gąbkę która zatrzymuje w sobie wodę i stalowej konstrukcji filtra. Jest to nienajlepsze połączenie i po prostu to rdzewieje. U mnie wszystko z klimy uszło po oberwaniu chmury, która nawiedziła miasto. Woda wypłukała rdze i pomogła przerdzewiec jeszcze szybciej, w wyniku czegi czynnik i jakaś częśc oleju poszła sobie...
Ogólnie człowiek ten kupił filtr od mkII, który jest aluminiowy i niby wszystko pasowało. Nie wiem jak będzie u mnie.
Może ktoś z was zna cenę nowego albo używanego, może ktoś z was ma taki filtr, bo gdyby się nie udało pospawac to muszę kupic.

waldemarz
01-08-2005, 21:37
Mysle ze chodzi ci o urzadzenie akumulacyjne- klimatyzacja, tak to sie nazywa i za pomoca tego urzadzenia napelnia sie klime. Strzalka pokazane na obrazku czy to to czy cos innego. Oczywiscie to moze nie byc taki wzor bo nie ten silnik ale chyba taka czesc

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050801213316.JPG

Twoj rodzaj moze byc taki:

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050801213904.JPG

fuel111
01-08-2005, 22:05
Poszukaj w necie i znajdziesz koszt ok 200 pln za nowy zamiennik. Poszukałbym ale jutro raniutko wyjazd :metal

marcin_s18
01-08-2005, 22:06
tak, zgadza się, to jest to. jutro będe z tym walczył. Jade do kolesia od klimy, wymontujemy i zobaczymy czy da sie pospawac. Aż strach pomyślaec ile takie nowe moze kosztowac :wall:

fuel111
01-08-2005, 22:14
Wcale nie takie drogie a napewno warto nowe sprawić. :metal

waldemarz
01-08-2005, 22:26
Oczywiscie ze mozna pospawac tylko pamietaj ze to nie jest stal, tylko chyba cos jakby aluminium jak sie nie myle, wiec lepiej tak jak napisal Fuel kup sobie zamiennik albo na szrocie jakis dobry.

marcin_s18
01-08-2005, 22:27
właśnie kolo od klimy mówił mi że w MkI są stalowe a w MKII są aluminiowe. Wszystko przez tą gąbkę w której ta częśc się znajduje, ona zatrzymuje wode i wtedy pięknie rdzewieje.

krzys-68
01-08-2005, 22:28
tak, zgadza się, to jest to. jutro będe z tym walczył. Jade do kolesia od klimy, wymontujemy i zobaczymy czy da sie pospawac. Aż strach pomyślaec ile takie nowe moze kosztowac :wall:czyli szukasz osuszacza do układu klimatyzacji :satan:

krzys-68
01-08-2005, 22:30
właśnie kolo od klimy mówił mi że w MkI są stalowe a w MKII są aluminiowe. Wszystko przez tą gąbkę w której ta częśc się znajduje, ona zatrzymuje wode i wtedy pięknie rdzewieje.
Sprawdż ten adres,wysyłkowo tez działają.Towar nowy z FV :)
www.euro-klima.pl/Polish/kontakt.html

fuel111
01-08-2005, 22:36
Tu adres od Krzysia68 http://www.euro-klima.pl/Polish/kontakt.html

marcin_s18
12-08-2005, 22:40
po pierwsze Krzys-68 dostajesz punkcika :bigok:
po drugie Auto Klima za pierwszym razem nie spisała się i mimo tłumaczenia telefonicznego ze ma byc do MkI przysłała mi osuszacz do MkII :( . Trzeba było zadzownic i kulturalnie zmienic poziom wiedzy pracownika i wytłumaczyc, ze ma byc z prostymi rurkami - do MkI , ponieważ upierał się, że są rózne do różnych silników no i jak ten może nie pasowac :jezyk1: Okazało się że miał obydwa w magazynie, tylko chyba nie chciało mu się zapytac, czy ma byc z prostymi rurkami (do MkI) czy z jedną prostą a z drugą skrzywioną (MkII). No ale wkońcu mam czego potrzebuję.
Ogólnie pierwszy osuszacz (MkII) piękny, aluminiowy - koszt 240 zł (+kurier -dostawa na drugi dzien-30=razem 270 zł)
drugi osuszacz (MkI) mimo zapewnien sprzedawcy ze jest to aluminium pomalowane, okazał się byc ze stali (pomalowanej oczywiscie 8O ). Koszt - ten sam (ponowna przesyłka już na koszt Auto - Klimy).
Dzisiaj został zamontowany, idealnie pasował i klops, pojawiła się następna nieszczelnośc - na kompresorze klimatyzacji-jest miniminimalna, no ale jakaby nie była-ciśnienie schodzi.
Będziemy próbowali zakleic to klejem-już tak robili w tym serwisie i się sprawdziło, mimo ze czynnik w układzie klimatyzacji jest bardzo agresywny, zobaczymy co będzie u mnie.

Zaba287
26-02-2006, 11:37
Zrobiła mi się tam dziura, tzn filtr ten przerdzewiał. No i muszę albo kupic nowy (lub używany) albo spróbowac pospawac stary. Tylko nie chce nic ruszac dopóki się nie dowiem czy nie trzeba przypadkiem zastosowac jakis specjalnych metod wyciagania go, są tam przewody od klimy i strach cosik popsuc.
Broń cię PANIE BOŻE!!
Jak pospawasz - to do obiegu dostana się resztki topnika i inne badziewie...
Sprężarka pochodzi góra miesiąc i do wymiany.

Kup nowy - ok 300 pln. i najlepiej przepłukaj układ u jakiegoś fachowca.
Wiem co mówię..
Pozdrawiam

marcin_s18
26-02-2006, 12:14
yyyy przecież napisałem że osuszacz jest już zamontowany - nowy. Trzeba czytac wątek od początku do końca... a poza tym uzupełnij profil, bo nie wiem czym jeździsz...

fuel111
26-02-2006, 13:01
ooo spore zaległości nadrabiasz kolego. :hmm:

Zaba287
26-02-2006, 23:11
:D
Ok koledzy...
Przepraszam za "zaległości"

wrócę do początku... ale i tak biję sie w mache

Pozdrawiam

OK.
Profil już uzupełniłem.
P.S. - głównie działam na FCP....
Munkiem od roku dopiero pomykam...

Pozdrawiam
I jeszcze raz przepraszam ;)

Auto-Klima
02-04-2006, 00:01
Hmmm,
Pozwólcie, że wtrącę troszkę swojego:
1. nigdy nie spawa się osuszaczy !!!
2. można spawać sprężarkę, Tzn. (Spawanie tylko w osłonie argonu, po kompletnym rozłożeniu sprężarki możliwe jest spawanie obudowy)
3. Jeżeli fachowiec zaproponował Ci klejenie sprężarki, niezwłocznie udaj się do samochodu i nie wracaj tam nigdy....
4. Peknięcia sprężarki bywają naprawdę bardzo żadko i są spowodowane udeżeniem, może wystarczy wymienić uszczelkę?
4. W twoim opisie czytamy "po drugie Auto Klima za pierwszym razem nie spisała ", "ponowna przesyłka już na koszt Auto - Klimy" rozumiem że to przejęzyczenie i nie opis transakcji w mojej firmie tylko firmie EURO-KLIMA, pozdrawiam i miłego chłodzenia.

fuel111
02-04-2006, 10:05
No z tego co się orientuję - to masz kolego Auto - Klima wysokie notowania na tym forum. :) i często jesteś polecany.

marcin_s18
02-04-2006, 10:20
odp. 1 - oszuszacz wymieniony na nowy

odp. 3 - facet w warsztacie zaproponował mi wymianę sprężarki na regenerowaną, ale sie nie zdecydowałem, bo wcześńiej widziałem ich sprężarkę po regeneracji, którą wkładali do A4, i która nie działała po zamontowaniu...sam zapytałem czy jest możliwe zeby coś z tym zrobic, jakieś klejenie czy coś, wtedy powiedział ze dwa razy kleił, ale zadnej gwarancji czy to będzie działac tydzień czy pół roku nie da...

odp. 4 - nieszczelnośc pojawiła sie na łączeniu spreżarki, bo to ona chyba z 2 części jest skręcona..nikt nie zaproponował mi wymiany uszczelki :zly:

odp. 5 - chodziło o euro-klime, mój błąd..