PDA

Zobacz pełną wersję : przegląd/regulacja LPG na gwarancji



3kwojcik
03-08-2005, 00:03
takie pytanko mam, chciałbym pojechać, przed końcem gwarancji na instalację, do zakładaczy LPG aby sprawdzili, ewentualnie wyregulowali mi instalację. Coś za dużo pali moje autko, 35 litrów gazu na ok. 180 km wydaje mi się (delikatnie rzecz ujmując) nadmiernym spalaniem (70 km to trasa). I teraz pytanie zasadnicze, czy taka regulacja wchodzi w zobowiązania gwarancyjne, czy też trzeba pozbyć się paru złotych, a jeżeli tak, to ile to mniej więcej może kosztować

PAWLOS
03-08-2005, 08:55
niewiem jaką masz pojemnos silnika (ale to faktycznie za duzo pali) i zalezy gdzie zakładałes instalke ja na 35l 230 km tylko miasto i jezdziłem na regulacje 2 razy (zadarmo w ramach gwarancji ) i i teraz 35l robie 280km same miasto zeby ci wyregulowali musisz muwic ze wczesniej ci mniej palił a na bezynie ci mało pali

kerid
03-08-2005, 15:46
Zdecydowanie za dużo pali. Mój co prawda ma dopiero kilka dni instalke ale bez dodatkowych regulacji pali jak należy, zbiornik 45 - wchodzi około 36 litrów starczył na 290 i 320 km :)

dorian
04-08-2005, 16:47
Zdecydowanie za dużo pali. Mój co prawda ma dopiero kilka dni instalke ale bez dodatkowych regulacji pali jak należy, zbiornik 45 - wchodzi około 36 litrów starczył na 290 i 320 km :)

I jak Ci się sprawuje twoja instalacja ?, za kilka dni zakładam taką samą

kerid
04-08-2005, 20:57
I jak Ci się sprawuje twoja instalacja ?, za kilka dni zakładam taką samą

Odpukać, i oby tak dalej. Dziś znowu tankowałem, 260 km i weszło 24,5 litrów gazu!!! fakt sama trasa ale to i tak rewelka.

Janusz
04-08-2005, 22:58
Mi autko na gazie pali około 11/12 litrów na setke przy spokojnej jeżdzie. A co do regulacji to umów sie wcześniej na regulacje i jedz . Powini to za darmoche zrobić, tak było u mnie .Pozdrowionka

3kwojcik
05-08-2005, 00:25
ustawiłem się na poniedziałek, zobaczymy co wyjdzie. Przy takim spalaniu to ja zbankrutuje :-)

3kwojcik
09-08-2005, 00:01
pali hultaj tyle bo okazało się, że mam niesprawną sonde i w związku z tym został wymontowany silnik krokowy i wstawiony mechaniczny regulator, trochę koleżka podkręcił i twierdzi, ze mniej palić będzie, ale zalecił zrobić sonde i podjechać na założenie silniczka, macie pojęcie jakie to koszty?

PAWLOS
09-08-2005, 11:41
pali hultaj tyle bo okazało się, że mam niesprawną sonde i w związku z tym został wymontowany silnik krokowy i wstawiony mechaniczny regulator, trochę koleżka podkręcił i twierdzi, ze mniej palić będzie, ale zalecił zrobić sonde i podjechać na założenie silniczka, macie pojęcie jakie to koszty?
sąda na alegro 70-80zł lutujesz koncówke od swojej wymiana samemu 15min i z głowy ja tak zrobiłem i smiga bez problemów sąda pracuje w całym zakresie zrób to koniecznie bo w tej chwili to jakbys jezdził na zwykłej instalce do gaznika za 1300zł :beer:
( a u kogo kupowac to musisz sam sprawdzic mi zamuwil kumpel bo ja nie jestem zarejstrowany na alegro na forum tu gdzies było u kogo kupowac)

3kwojcik
09-08-2005, 21:16
a to nie jest tak, że wymieniam całą i podpinam tylko kable? i czy po tym nie trzeba tego jakoś ustawiać?

3kwojcik
10-08-2005, 00:51
znam odpowiedź na część pytania, które postawiłem powyżej. Chodzi, jak mniemam, o sonde uniwersalną i rozumiem, że kupić musze taką z czterema kabelkami i teraz rodzi sie następujące pytanie, są dwa białe kable, jeden czarny i jeden szary. Jak podłączyć te białe? Mam 50% szans, że podłącze je pod białe końcówki we właściwej kolejności! A może te białe są bez znaczenia jeżeli chodzi o kolejność? Zrozumiałe jest, że szary na miejsce szarego, a czarny na miejsce czarnego :-). A co potem? Analize spalin się robi, czy w jakiś inny sposób trzeba ustawiać sonde?

PAWLOS
10-08-2005, 09:07
z tego co pamietam to tak jak piszesz białe są bez znaczenia jak je podłączysz (to są masy ) a regulacji zadnej nie ma jedziez do gazownika on podłancza ci spowrotem silniczek krokowy i podłancza pod komputer i sprawdza jak to wszystko działa wtedy wszystko sie wyjasni :bigok:
pozatym przydał by sie reset komutera w samochodzie z tym ze musisz odłączyc na jakis czas instalke lpg (ja mam przy akumulatoze na przewodzie do lpg bezpiecznik musisz go wyciągnąc) po resecie zaprogramowac go opis jest gdzies na forum pojezdzic troche na bezynie (40km) i potem włozyc bezpiecznik pojezdzic troche na gazie i powinno byc wszysko ok :beer: chyba ze masz jeszcze jakis inny czujnik nie sprawny to :ass:

damga
10-08-2005, 10:28
U mnie sonda też jakieś bzdury pokazywała, ale gazwonik psiknął końcówki jakimś preparatem i zaczęła dobrze pokazywać. Mówi, że w fordach części elektryczne tak mają (znaczy śniedzieją, czy co? On to określał mianem "zasyfienia").

3kwojcik
10-08-2005, 10:31
zgadza się co do kabli od sondy, znalazłem gdzie indziej odpowiedź :-) białe są od grzałki, czarny to sygnał, a szary to masa. co do resetu kompa zdania są podzielone, teoretycznie komputer sam zmieni ustawienia po włożeniu sprawnej sondy i nie trzeba robić restartu kompa, ale na pewno nie zaszkodzi go zrobić :) teraz tylko poszukać mi silnika krokowego zostało :-(