PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań do MK III



ucho7
14-03-2005, 12:21
Cześć,

Na dobry początek serdecznie witam szanownych klubowiczów i forumowiczów. Jako, że niedawno stałem się posiadaczem Mondeo III 2.0 145 KM, to pewnie często tu będę zaglądał i dręczył Was lamerskimi pytankami... :pad:

Oto moja lista życzeń :coolsmoker:

1. Czy szanowni koledzy mogliby polecić dobrego (czyt. rzetelnego i w miarę taniego) mechanika do MK III we Wrocławiu.
2. Drugie pytanie jest powiązane z pierwszym. Otóż na wolnych obrotach (przy rozgrzanym silniku - 2.0 Duratec) z silnika dobiegają niepokojące stuki, jakby od luźnego elementu np, koła pasowego; ale za nic nie mogę dojść od czego. Wystarczy nieco podnieść obroty dodając gazu i stuki milkną. Może ktos z kolegów miał podobny przypadek?
3. Gdzie w MK III znajduje się tzw. filtr kabinowy (klimatyzacji)?
4. Czy szanowni koledzy pomogą "nowemu" w uzyskaniu instrukcji obsługi polskojęzycznej do MK III 2001-2004?
5. Czy można zdobyć interface diagnostyczny do MK III, taki który można podłączyć do zwyczajnego PC/notebooka?

Więcej pytań nie pamietam... :satan:

Proszę o pomoc
MKIII 2.0 Duratec 145 KM '2001 Hatchback

krzys-68
14-03-2005, 19:32
Cześć,

Na dobry początek serdecznie witam szanownych klubowiczów i forumowiczów. Jako, że niedawno stałem się posiadaczem Mondeo III 2.0 145 KM, to pewnie często tu będę zaglądał i dręczył Was lamerskimi pytankami... :pad:

Oto moja lista życzeń :coolsmoker:

1. Czy szanowni koledzy mogliby polecić dobrego (czyt. rzetelnego i w miarę taniego) mechanika do MK III we Wrocławiu.
2. Drugie pytanie jest powiązane z pierwszym. Otóż na wolnych obrotach (przy rozgrzanym silniku - 2.0 Duratec) z silnika dobiegają niepokojące stuki, jakby od luźnego elementu np, koła pasowego; ale za nic nie mogę dojść od czego. Wystarczy nieco podnieść obroty dodając gazu i stuki milkną. Może ktos z kolegów miał podobny przypadek?
3. Gdzie w MK III znajduje się tzw. filtr kabinowy (klimatyzacji)?
4. Czy szanowni koledzy pomogą "nowemu" w uzyskaniu instrukcji obsługi polskojęzycznej do MK III 2001-2004?
5. Czy można zdobyć interface diagnostyczny do MK III, taki który można podłączyć do zwyczajnego PC/notebooka?

Więcej pytań nie pamietam... :satan:

Proszę o pomoc
MKIII 2.0 Duratec 145 KM '2001 Hatchback
Ad 1.Nie pomoge,bo nie znam mechanikow z Wrocławia
Ad.2.To stukają przepustnice"zamykajace przewody w kolektorze dolotowym.Poza doznaniami słuchowymi,niegroźne dla silnika
Ad.3.Fitr przeciwpyłkowy znajduje sie pod podszybiem plastikowym z prawej strony.Demontaz i wymiana od zewnatrz auta.Zamienno to Filtron K1008 dla aut z manualna klimatyzacją lub Filtron K1008A dla klimatronica.
Ad 4.Nie ma problemu,tylko trzeba ksero zrobić,bo nie ma ogólnodostępnej wersji elektonicznej,chyba,że ktos sie pokusi o skanowanie
Ad.5.Ktos z Warszawy ma taki program i końcówki do złącza diagnostycznego.Był na Zlocie Borkach i prezentowal dzialanie.
czekamy na wiecej pytań i zapraszamy na Zlot MKP do Darłowka 15-17.04.2005

ucho7
15-03-2005, 17:36
Ad.2.To stukają przepustnice"zamykajace przewody w kolektorze dolotowym.Poza doznaniami słuchowymi,niegroźne dla silnika

Ile może kosztować naprawa?


Ad.5.Ktos z Warszawy ma taki program i końcówki do złącza diagnostycznego.Był na Zlocie Borkach i prezentowal dzialanie.
czekamy na wiecej pytań i zapraszamy na Zlot MKP do Darłowka 15-17.04.2005[/quote]

Na najbliższy zlot na pewno nie przyjadę, ponieważ nie pozwala mi na to czas...

Mam jeszcze dwa pytanka:

1. Jak jadę po kostce brukowej to wyraźnie słyszę jak w tylnych kołach klocki tłuką o tarczę. Miałem kiedyś podobny przypadek w VW Passacie (wypadły sprężynki dociskające klocki do łoża) i skończyło się na wymianie klocków, bo sprężynek nie mogłem kupić. Jak jest w MK III?

2. Jak w rozsądny sposób dorobić kluczyk z pilotem. Widziałem na allegro klucze do programowania za 195 zł. Czy to dobra cena? Jak programuje się klucze? Czy można to zrobić we własnym zakresie (bez dodatkowego sprzętu). A jeżeli tak to jak???

krzys-68
19-03-2005, 23:16
Ad.2.To stukają przepustnice"zamykajace przewody w kolektorze dolotowym.Poza doznaniami słuchowymi,niegroźne dla silnika

Ile może kosztować naprawa?


Ad.5.Ktos z Warszawy ma taki program i końcówki do złącza diagnostycznego.Był na Zlocie Borkach i prezentowal dzialanie.
czekamy na wiecej pytań i zapraszamy na Zlot MKP do Darłowka 15-17.04.2005

Na najbliższy zlot na pewno nie przyjadę, ponieważ nie pozwala mi na to czas...

Mam jeszcze dwa pytanka:

1. Jak jadę po kostce brukowej to wyraźnie słyszę jak w tylnych kołach klocki tłuką o tarczę. Miałem kiedyś podobny przypadek w VW Passacie (wypadły sprężynki dociskające klocki do łoża) i skończyło się na wymianie klocków, bo sprężynek nie mogłem kupić. Jak jest w MK III?

2. Jak w rozsądny sposób dorobić kluczyk z pilotem. Widziałem na allegro klucze do programowania za 195 zł. Czy to dobra cena? Jak programuje się klucze? Czy można to zrobić we własnym zakresie (bez dodatkowego sprzętu). A jeżeli tak to jak???[/quote]naprawa kolektora nie wchodzi w rachube,nie ma cześci zamiennych,to jest kpl.Co do tylnych klocków to raczej nie one stukaja.Sprawdź dokladnie zawieszenie(elementy gumowe i standartowy błąd MKIII-linkę hamulca awaryjnego(czesto pancerz stuka i inne elementy).We wlasnym zakresie nie zaprogramujesz klucza.Albo ASO(cena wysoka),albo zakład dorabiający klucze(koszt do 250pln)