PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka sekwencja do Mondeo ??



Global
03-08-2005, 11:22
Stałem się po raz drugi posiadaczem mondeo i wiem że w moim przypadku musze założyć gaz.
Interesuje mnie jedynie sekwencja bo w poprzednim samochodzie też coś takiego miałem i nie chce nic innego.
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

RWalentynowicz
03-08-2005, 11:55
VSI Prinse.

bobesh
03-08-2005, 15:29
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

Truszek
03-08-2005, 15:51
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

Może wiatry ma po bi-gosie :satan:

RWalentynowicz
03-08-2005, 15:53
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

Może wiatry ma po bi-gosie :satan:

Fachowo to się gazy Panie nazywa :satan:

Global
03-08-2005, 16:04
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

:) No właśnie bo brakuje mu "gazów" przy wysokich obrotach (nie wkręca się do końca tylko koło 5300 rpm przełącza na Pb i ciągnie do odcięcia :( )

Truszek
03-08-2005, 16:07
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

:) No właśnie bo brakuje mu "gazów" przy wysokich obrotach (nie wkręca się do końca tylko koło 5300 rpm przełącza na Pb i ciągnie do odcięcia :( )

Może ten kociołek co się parownik nazywa ma za słaby?

Chokai
03-08-2005, 16:25
VSI Prinse.

A ile kosztuje ta instalacja i gdzie zakładałeś ?

(tak się właśnie zastanawiam nad kupnem MkII V6 i zastąpieniem swojego 1.8 ;)

Global
03-08-2005, 16:39
Może ten kociołek co się parownik nazywa ma za słaby?

To nie ale gazownik mówił że listwa jest za wolna ( tzn. czas wtrysku gazu jest za krótki w porównaniu do benzyny) Teraz i tak nie ma to znaczenia bo Mazda poszła na sprzedaż a kupiłem mondeo.

Truszek
03-08-2005, 17:11
Może ten kociołek co się parownik nazywa ma za słaby?

To nie ale gazownik mówił że listwa jest za wolna ( tzn. czas wtrysku gazu jest za krótki w porównaniu do benzyny) Teraz i tak nie ma to znaczenia bo Mazda poszła na sprzedaż a kupiłem mondeo.

Ja mam BRC Sequent i bangla. Koledzy mają inne i też nie psioczą zanadto.
Tu kwestia gaziora gra główną rolę - jak coś spier... to i dobra marka instalacji nie pomoże.
Przed montażem wymień świece i przewody na nóffki i wtedy zestroi się jak trzeba, a potem to juź tylko przyjemność.

Pozdróffka

Global
03-08-2005, 18:26
Niech ktoś mi jeszcze powie jaka butelka wchodzi w koło w kombiaku? (ile litrów tak żeby zbiornik nie wystawał)

wader
03-08-2005, 18:45
Butla 40l leży jak ulał :) polecam bo takową posiadam nie wiem co z większymi

krzys-68
03-08-2005, 21:02
Stałem się po raz drugi posiadaczem mondeo i wiem że w moim przypadku musze założyć gaz.
Interesuje mnie jedynie sekwencja bo w poprzednim samochodzie też coś takiego miałem i nie chce nic innego.
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)Sporo dobrych instalacji jest:Elpigas,BRC ,Prins.wszystko zależy od zasobności portfela i przystosowania softu.Nie zawsze wszystko pasuje idealnie od razu :wall:

kerid
03-08-2005, 21:43
Niech ktoś mi jeszcze powie jaka butelka wchodzi w koło w kombiaku? (ile litrów tak żeby zbiornik nie wystawał)

Ja mam 45l i pokrywa elegancko się zamyka.

RWalentynowicz
03-08-2005, 22:46
VSI Prinse.

A ile kosztuje ta instalacja i gdzie zakładałeś ?

(tak się właśnie zastanawiam nad kupnem MkII V6 i zastąpieniem swojego 1.8 ;)

Niestety nie mam Prinse'a, jeżdżę na OMVL Dream XXI n (Fast) i nie jestem do końca zadowolony. Natomiast koszt instalki VSI do widlaka to około 5,5 kilo PLN. Jest warta tych pieniędzy. To najlepsza sekwencja dostępna na rynku.

Chokai
03-08-2005, 23:48
VSI Prinse.

A ile kosztuje ta instalacja i gdzie zakładałeś ?

(tak się właśnie zastanawiam nad kupnem MkII V6 i zastąpieniem swojego 1.8 ;)

Niestety nie mam Prinse'a, jeżdżę na OMVL Dream XXI n (Fast) i nie jestem do końca zadowolony. Natomiast koszt instalki VSI do widlaka to około 5,5 kilo PLN. Jest warta tych pieniędzy. To najlepsza sekwencja dostępna na rynku.

Fakt, cena spora. Dlaczego OMVL Ci nie pasuje ?

tokocz
04-08-2005, 08:14
Niech ktoś mi jeszcze powie jaka butelka wchodzi w koło w kombiaku? (ile litrów tak żeby zbiornik nie wystawał)

50 L. Wchodzi 40 l gazu. Nic nie przerabiane, nic nie wystaje.

RWalentynowicz
04-08-2005, 08:49
VSI Prinse.

A ile kosztuje ta instalacja i gdzie zakładałeś ?

(tak się właśnie zastanawiam nad kupnem MkII V6 i zastąpieniem swojego 1.8 ;)

Niestety nie mam Prinse'a, jeżdżę na OMVL Dream XXI n (Fast) i nie jestem do końca zadowolony. Natomiast koszt instalki VSI do widlaka to około 5,5 kilo PLN. Jest warta tych pieniędzy. To najlepsza sekwencja dostępna na rynku.

Fakt, cena spora. Dlaczego OMVL Ci nie pasuje ?

Nie można jej idealnie wyregulować. Przynajmniej w moim aucie. I w związku z tym czasem autko sobie "zawachluje" obrotami w zakresie 500 - 1000 obr/min (2,3 sekundy i wszystko się normuje).

pogrodnik
04-08-2005, 10:57
U mnie weszła butla 52L. Gazownicy próbowali włożyć 60, ale nie można było porządnie zamknąć tej przykrywy na koło zapasowe.

A przy okazji Bigasa, to mam, przejechałem na niej prawie 10tys i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie zauważyłem żadnego odcinania na wysokich obrotach.

Może po prostu gazownik Ci coś spi...... a potem całą winę zrzucił na typ instalacji.

bobesh
04-08-2005, 12:02
To nie ale gazownik mówił że listwa jest za wolna ( tzn. czas wtrysku gazu jest za krótki w porównaniu do benzyny) Teraz i tak nie ma to znaczenia bo Mazda poszła na sprzedaż a kupiłem mondeo.

Szlachta amerykańska w takich sytuacjach mawia "bull shit" i chwyta za zdobyczne tomahawki. Bzdur waści naplótł ten gazior i należało by go wybatożyć przykładnie przy pręgierzu.
Wyregulować nie umiał i tyla.
U mnie ciągnie ładnie do końca, nic nie odcina.
Choć faktycznie gdzieś wyczytałem, że instalacja MOŻE się przełaczyć w tryb PB jeśli obciążenie silnika będzie zbyt duże dla mieszanki gazowej. Jednakowoż mimo wyciskania czasami ostatniego konia z silnika ngdy nic takiego mi się nie przydarzyło - ale gwoli ścisłości regulowałem sobie instalację sam, bo jak gazior ustawił to ciągnął własnie tak do 5000 obr/min a potem zadyszki dostawał (ale się nie przełączał).

Dzekis
04-08-2005, 14:42
"Smile No właśnie bo brakuje mu "gazów" przy wysokich obrotach (nie wkręca się do końca tylko koło 5300 rpm przełącza na Pb i ciągnie do odcięcia Sad )"

Hehe - dobre sobie. Ostatnio mojego kilka razy podciągałem nawet do 6500rpm - na gazie - instalka Bigasa SGIS i bez żadnego zarzutu. Jeśli chodzi o Zetec-a to ten silnik ożywa dopiero od 3000rpm i im wyżej tym lepiej ciągnie (oczywiście w granicach rozsądku). Każda instalka ma swoje wady i zalety, ale najistotniejsza jest poprawność montażu i regulacji.

RWalentynowicz
04-08-2005, 14:49
Co polecacie? (Tylko nie BiGas bo to raczej odpada)

Że się waści znienacka zapytam - a niby to dlaczego?

:) No właśnie bo brakuje mu "gazów" przy wysokich obrotach (nie wkręca się do końca tylko koło 5300 rpm przełącza na Pb i ciągnie do odcięcia :( )

Ja obstawiam, zbyt małą średnicę końcówek wtryskiwaczy LPG. Miałem tak u siebie i po rozwierceniu ww. kłopot ustał. :)

bobesh
04-08-2005, 16:10
Ja obstawiam, zbyt małą średnicę końcówek wtryskiwaczy LPG. Miałem tak u siebie i po rozwierceniu ww. kłopot ustał. :)

Znaczy waści gazior źle dobrał końcówki. I nie trzeba było niczego rozwiercać ino kazać mu wymienić na odpowiednie.

W bigasie w zależności od pojemności silnika zakładane są inne.

RWalentynowicz
04-08-2005, 19:41
Ja obstawiam, zbyt małą średnicę końcówek wtryskiwaczy LPG. Miałem tak u siebie i po rozwierceniu ww. kłopot ustał. :)

Znaczy waści gazior źle dobrał końcówki. I nie trzeba było niczego rozwiercać ino kazać mu wymienić na odpowiednie.

W bigasie w zależności od pojemności silnika zakładane są inne.

Analogicznie jest z OMVLem. Ale końcówki zalecane przez producenta się nie spisały, ani wyprzedzająca, ani następująca średnica również. W związku z czym należało uzyskać wielkość pośrednią. I tak metodą prób i błędów Pan Gazownik znalazł odpowiednią średnicę końcowek wtryskiwaczy. :metal

bobesh
05-08-2005, 10:09
Analogicznie jest z OMVLem. Ale końcówki zalecane przez producenta się nie spisały, ani wyprzedzająca, ani następująca średnica również. W związku z czym należało uzyskać wielkość pośrednią. I tak metodą prób i błędów Pan Gazownik znalazł odpowiednią średnicę końcowek wtryskiwaczy. :metal

Znaczy ten OMVL to a nie producent, skoro nie oferuje odpowiednich końcówek. :P:P:P:P:P

pdolar
05-08-2005, 10:33
Prins ma trzy rozmiary, u mnie jest ponoc cos, co jest oznaczone jako '52' i dziala bez pudla

RWalentynowicz
05-08-2005, 11:12
Analogicznie jest z OMVLem. Ale końcówki zalecane przez producenta się nie spisały, ani wyprzedzająca, ani następująca średnica również. W związku z czym należało uzyskać wielkość pośrednią. I tak metodą prób i błędów Pan Gazownik znalazł odpowiednią średnicę końcowek wtryskiwaczy. :metal

Znaczy ten OMVL to a nie producent, skoro nie oferuje odpowiednich końcówek. :P:P:P:P:P

To jest jedna z najtańszych instalacji na rynku. A poza tym nie ma uniwersalnych części a same końcówki mieszczą się w określonych przedziałach i jak widać na moim przykładze, jest ich zbyt mało :) Reasumując, następną instalką bedzie już tylko VSI Prins :satan:

Borro
05-08-2005, 15:01
Analogicznie jest z OMVLem. Ale końcówki zalecane przez producenta się nie spisały, ani wyprzedzająca, ani następująca średnica również. W związku z czym należało uzyskać wielkość pośrednią. I tak metodą prób i błędów Pan Gazownik znalazł odpowiednią średnicę końcowek wtryskiwaczy. :metal

Znaczy ten OMVL to a nie producent, skoro nie oferuje odpowiednich końcówek. :P:P:P:P:P

To jest jedna z najtańszych instalacji na rynku. A poza tym nie ma uniwersalnych części a same końcówki mieszczą się w określonych przedziałach i jak widać na moim przykładze, jest ich zbyt mało :) Reasumując, następną instalką bedzie już tylko VSI Prins :satan:


A ja tam twierdzę, że OMVL to dobra instalaka. 10 tyś ma u mnie na karku, a nie oszczędzam jej i jak narazie (odpukać) spisuje się idealnie :metal
Może poprostu ZETEC lepiej ją znosi :niewiem:

Truszek
05-08-2005, 16:06
A ja tam twierdzę, że OMVL to dobra instalaka. 10 tyś ma u mnie na karku, a nie oszczędzam jej i jak narazie (odpukać) spisuje się idealnie :metal
Może poprostu ZETEC lepiej ją znosi :niewiem:

A ty nie masz czasem quchenki :satan: w dodatku 1-generacji? TA zabangla nawet w maluchu :satan: :terefere:

Borro
05-08-2005, 16:51
A ja tam twierdzę, że OMVL to dobra instalaka. 10 tyś ma u mnie na karku, a nie oszczędzam jej i jak narazie (odpukać) spisuje się idealnie :metal
Może poprostu ZETEC lepiej ją znosi :niewiem:

A ty nie masz czasem quchenki :satan: w dodatku 1-generacji? TA zabangla nawet w maluchu :satan: :terefere:

Ja tam się nie znam, może i tak :niewiem: :zakrecony:
Pewnie gdybym miał sekwencję to już ze dwa razy silnik bym wymieniał :) :terefere: :satan:

RWalentynowicz
05-08-2005, 21:03
Analogicznie jest z OMVLem. Ale końcówki zalecane przez producenta się nie spisały, ani wyprzedzająca, ani następująca średnica również. W związku z czym należało uzyskać wielkość pośrednią. I tak metodą prób i błędów Pan Gazownik znalazł odpowiednią średnicę końcowek wtryskiwaczy. :metal

Znaczy ten OMVL to a nie producent, skoro nie oferuje odpowiednich końcówek. :P:P:P:P:P

To jest jedna z najtańszych instalacji na rynku. A poza tym nie ma uniwersalnych części a same końcówki mieszczą się w określonych przedziałach i jak widać na moim przykładze, jest ich zbyt mało :) Reasumując, następną instalką bedzie już tylko VSI Prins :satan:


A ja tam twierdzę, że OMVL to dobra instalaka. 10 tyś ma u mnie na karku, a nie oszczędzam jej i jak narazie (odpukać) spisuje się idealnie :metal
Może poprostu ZETEC lepiej ją znosi :niewiem:

To nie jest zła instalka, nie jest też dobra niestety. Jest kompromisem między ceną i jakością :(

Global
08-08-2005, 16:29
Szlachta amerykańska w takich sytuacjach mawia "bull shit" i chwyta za zdobyczne tomahawki. Bzdur waści naplótł ten gazior i należało by go wybatożyć przykładnie przy pręgierzu.
Wyregulować nie umiał i tyla.
U mnie ciągnie ładnie do końca, nic nie odcina.
Choć faktycznie gdzieś wyczytałem, że instalacja MOŻE się przełaczyć w tryb PB jeśli obciążenie silnika będzie zbyt duże dla mieszanki gazowej. Jednakowoż mimo wyciskania czasami ostatniego konia z silnika ngdy nic takiego mi się nie przydarzyło - ale gwoli ścisłości regulowałem sobie instalację sam, bo jak gazior ustawił to ciągnął własnie tak do 5000 obr/min a potem zadyszki dostawał (ale się nie przełączał).

Może w mondeo tak ale to była Mazda (która mile wspominam) odcięcie zaczyna się w okolicach 7500 rpm :satan: a nie jak w mondeo w okolicach 6500 rpm

bobesh
09-08-2005, 11:44
Może w mondeo tak ale to była Mazda (która mile wspominam) odcięcie zaczyna się w okolicach 7500 rpm

To jakiś skuter był czy insza motorynka?

PawelS
14-08-2005, 22:29
Najlepsza do mondeo to BRC SEQUENT 24 moj kolega ma taka i nie nazeka. :beer:

Global
15-08-2005, 14:54
Może w mondeo tak ale to była Mazda (która mile wspominam) odcięcie zaczyna się w okolicach 7500 rpm

To jakiś skuter był czy insza motorynka?

Na szczęście nie. To była Mazda 323f (BA czyli od 1994 - 1998) Takie niskie małe i twarde :satan: i całkiem szybkie :)

kerid
15-08-2005, 16:47
Najlepsza do mondeo to BRC SEQUENT 24 moj kolega ma taka i nie nazeka. :beer:

Zastanów sie co piszesz, w tym poście go krytykowałeś:
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4255

Jerzyk25
03-02-2010, 10:46
tez miałem OMVL Dream XXI w omedze i nie byłem zadowolony, co chwile do gaziora jeżdziłem. czujniki ciśnienia dwa pod rząd poszły, teraz jeżdżę mondkiem z Prinsem i jestem bardzo zadowolony, Polecam Prins!

Jerzyk25
16-02-2010, 16:37
Niech ktoś mi jeszcze powie jaka butelka wchodzi w koło w kombiaku? (ile litrów tak żeby zbiornik nie wystawał)

ja mam instalacje Prins i butla o pojemności 60 litrów i mieści się spoko, poprzednio w omedze miałem butle 40 i co chwile musiałem do tankowni jeździć

Netoper
16-02-2010, 22:21
Jerzyk zwróciłeś uwagę że to temat z przed 5 lat?
Po co takie trupy wyciągać?

Jerzyk25
24-02-2010, 20:47
masz rację Netoper, jestem tu nowy i jeszcze nie na wszystko zwracam uwagę

gutek215
27-02-2010, 23:10
a ja mam stag 300+,magic jet i zvoli reduktor i śmiga jak zły.pozdrawiam