PDA

Zobacz pełną wersję : wzmacniacz



cycu
03-08-2005, 13:22
w ktorym miejscu najlepiej zamontowac wzmacniacz w mondku kombi

Lolo
03-08-2005, 15:23
Wiesz..... Zalezy tez, gdzie chcesz go ukryc. Jezeli wsadzisz do bagaznika to musisz miec zaslonieta rolete caly czas. Mozesz go zainstalowac we wnece po lewej stronie, a najrozsadniej byloby pod fotelem kierowcy. Nie tracisz wtedy miejsca w przestrzeni bagazowej i nie bedzie narazony na uszkodzenie. wiąże sie to niestety z gorsza cyrkulacja powietza. Dibrym rozwiazaniem byl by wzmacniacz z wbudowanym chłodzeniem. Choc to i tak bedzie za mało. Widzialem tam takie dwie "dysze". Moze da rade cos z tym pokombinowac...

PYTAANIE DO KOLEGÓW. TE W(Y)LOTY POWIETRZA POD FOTELAMI. CO TO JEST ????. Czy sa to tylko wloty pow. w obiegu zamknietym czy sa to wyloty na tyl ?

PS. Pytanie bylo równiez do kolezanek. Zadnej dyskryminacji.... :)

piotrek75
03-08-2005, 19:12
Wszystko zależy od tego jaki wielkościowo masz ten wzmacniacz.
Ja osobiście polecam założenie wzmacholka w bagażniku ponieważ tam jest większa przestrzeń a one się grzeją bardzo. Jak założysz pod fotel to może się on przegrzewać i wtedy się będzie co chwilkę wylączał.
Poza tym to naprawdę w kombiku jest na tyle miejsca że się go napewno upchnie :metal

Kafar
03-08-2005, 19:25
Wiesz..... Zalezy tez, gdzie chcesz go ukryc. Jezeli wsadzisz do bagaznika to musisz miec zaslonieta rolete caly czas. Mozesz go zainstalowac we wnece po lewej stronie, a najrozsadniej byloby pod fotelem kierowcy. Nie tracisz wtedy miejsca w przestrzeni bagazowej i nie bedzie narazony na uszkodzenie. wiąże sie to niestety z gorsza cyrkulacja powietza. Dibrym rozwiazaniem byl by wzmacniacz z wbudowanym chłodzeniem. Choc to i tak bedzie za mało. Widzialem tam takie dwie "dysze". Moze da rade cos z tym pokombinowac...

PYTAANIE DO KOLEGÓW. TE W(Y)LOTY POWIETRZA POD FOTELAMI. CO TO JEST ????. Czy sa to tylko wloty pow. w obiegu zamknietym czy sa to wyloty na tyl ?

PS. Pytanie bylo równiez do kolezanek. Zadnej dyskryminacji.... :)

może to nawiew powietrza do tyłu żeby pasażerowie nie umarli z zimna w czasie zimy?nawet nie sprawdzałem czy tam wieje powietrze

Lolo
04-08-2005, 02:40
Wszystko zależy od tego jaki wielkościowo masz ten wzmacniacz.
Ja osobiście polecam założenie wzmacholka w bagażniku ponieważ tam jest większa przestrzeń a one się grzeją bardzo. Jak założysz pod fotel to może się on przegrzewać i wtedy się będzie co chwilkę wylączał.
Poza tym to naprawdę w kombiku jest na tyle miejsca że się go napewno upchnie :metal

Nie zgodze sie z toba. Kilka razy zdarzylo mi sie zainstalowac wzmacniacz pod fotelem (wszystkie bez wlasnego chlodzenia), i po drobnych modyfikacjach wszystko gralo. trzeba bylo mu zostawic odpowiednio duzo miejsca u gory a na dole zastosowac el. pochlaniajace cieplo. I nikt nie przyjechal mi sie skarzyc ze wzmacniacz mu sie wylacza. Koszt tani, efekt rewelacyjny, no i zlodziej ma ok. pol godziny roboty zeby go nam za...iwanic. Tylko roboty troche wiecej.... no ale...

piotrek75
04-08-2005, 10:10
Nie zgodze sie z toba. Kilka razy zdarzylo mi sie zainstalowac wzmacniacz pod fotelem (wszystkie bez wlasnego chlodzenia), i po drobnych modyfikacjach wszystko gralo. trzeba bylo mu zostawic odpowiednio duzo miejsca u gory a na dole zastosowac el. pochlaniajace cieplo. I nikt nie przyjechal mi sie skarzyc ze wzmacniacz mu sie wylacza. Koszt tani, efekt rewelacyjny, no i zlodziej ma ok. pol godziny roboty zeby go nam za...iwanic. Tylko roboty troche wiecej.... no ale...[/quote]

Przepraszam ale jakie Ty te wzmacniacze zakładałeś???
bo wydaje mi się że chyba jakieś o bardzo malej mocy bo z tego co się orientuje to na np: moim Kenwoodzie można smażyć jajecznicę.
Poza tym mały koszt??? to co Ty montujesz???orginalne nie wiadomo jakiej firmy??

Lolo
04-08-2005, 14:14
Przepraszam ale jakie Ty te wzmacniacze zakładałeś???
bo wydaje mi się że chyba jakieś o bardzo malej mocy bo z tego co się orientuje to na np: moim Kenwoodzie można smażyć jajecznicę.
Poza tym mały koszt??? to co Ty montujesz???orginalne nie wiadomo jakiej firmy??[/quote]

Mały koszt - to jedynie koszt zamontowania. Nie uwzgledniam tu ceny samego wzmacniacza.
Wiesz sam jezdze na kenwoodzikach i wiem ze one sie mocno grzeja. A to maly zarys historii.

Renault Megane - wzmacniacz Pioneera co prawdz dwu kanalowy ale o mocy chyba 500W albo jakos zblizona. Nie posiadal on wbudowanego coolera wiec na dole pod wzmakiem zastosoalem plytke miedziana zeberkowana (czy jakos tak to sie nazywa), boczna scianka wzmacniacza zostala wyrzucona i zastapiona konstrukcja wlasnej produkcjii, dodatkowo maly wiatraczek na 12V ktory wymuszal obieg powietrza. Ogolny koszt zamontowania i materialow to 50-80 zl. Wiec nieduzo + koszt wzmacniacza.

Aktualnie tez montuje naglosnienie Alpine do Golfa 2. Wzmacniacz na zyczenie klienta rowniez jest montowany pod fotelem. niestety klient zabral kilka dni temu auto do lakiernika, ale po skonczonym montazu postaram sie zamiescic kilka fotek z tego montazu, gdyz wyszsla nam calkiem ciekawa instalacja. Niestety w tym przypadku jest gorzej gdyz jest to sprzet nowy-nieuzywany i nie mozemy ingerowac w jego konstrukcje *( w celu polepszenia chlodzenia). Ale bedzie dobrze....

cycu
04-08-2005, 17:02
a ile kosztuje zamontowanie wzmacniacza i tuby bo mi gosciu zaspiewal 100zl

piotrek75
04-08-2005, 17:11
No Lolo to ok myślałem , że o koszty chodziło razem ze wzmacholem.
Co do zamontowania kaloryfera dodatkowego też oki ale ja za bardzo nie jestem za ingerencją wewętrzną w zmachol.
No i jeszcze jedno ten wzmacniacz jeszcze się tam musi zmieścić pod fotel i żeby przy przesówaniu fotela czegoś tam nie powyrywać bo bylby problem, ale ogolnie pomysł dobry :beer:
Ja i tak jestem za montażem w bagażniku ale każdy robi jak woli. :metal
Pozdrawiam :metal :beer: :beer: :beer:

piotrek75
04-08-2005, 17:14
a ile kosztuje zamontowanie wzmacniacza i tuby bo mi gosciu zaspiewal 100zl

To akurat wszystko zależy od firmy jak to będzie robila ale zawsze tak ok 100zł + przewody jeśli nie masz

Lolo
04-08-2005, 20:25
Ja biore podobnie. Ale za zamontopwanie pod fotelem jest drozej bo tam jest wiecej pracy i dlubania. Piotrek75 - Nie jest to znaczna ingerencja. Po prostu twoj wzmacniacz dostaje troche inne i bardziej "przewiewne ubranka". Chodzi tu o zmodyfikowanie scianek bocznych.

damiaanos
05-08-2005, 00:51
LoLo jaki wzmacek tak do 420 zł byś polecał pod tubke jbl ctx 3000 - decade

pzdr

i prosze o odp

Lolo
05-08-2005, 04:58
Damianos - nie mam pojecia w cenach zprzetu, bo nie chodze po wystawach w MM czy innych. Jezeli jestes zainteresowany to ja sprowadzam od czasu do czasu sprzet z usa. Ale przy takiej sumie to nie wiem czy gra jest warta swieczki gdyz przy tak malym wzmacniaczu koszt przesylki dorowna kosztowi zakupu. Gdybys chcial 1000W o to wtedy....

moge ci jedynie doradzic jezeli chodzi o parametry, montaz, jakosc...

tubka ma na wejsciu 200W rms, czyli wzmacniacz zeby to wszystko ladnie gralo i nie bylo przedwiekow powinien miec ok 80% mocy wejsciowej tuby. Mozesz uwazam spokojnie zalozyc to na 150W ale nic sie nie stanie przy200W.

damiaanos
05-08-2005, 10:20
Damianos - nie mam pojecia w cenach zprzetu, bo nie chodze po wystawach w MM czy innych. Jezeli jestes zainteresowany to ja sprowadzam od czasu do czasu sprzet z usa. Ale przy takiej sumie to nie wiem czy gra jest warta swieczki gdyz przy tak malym wzmacniaczu koszt przesylki dorowna kosztowi zakupu. Gdybys chcial 1000W o to wtedy....

moge ci jedynie doradzic jezeli chodzi o parametry, montaz, jakosc...

tubka ma na wejsciu 200W rms, czyli wzmacniacz zeby to wszystko ladnie gralo i nie bylo przedwiekow powinien miec ok 80% mocy wejsciowej tuby. Mozesz uwazam spokojnie zalozyc to na 150W ale nic sie nie stanie przy200W.

czyli mistrzu jaką moc musi miec wzmacniacz zeby uciągnąl tą tubkę tak jak mówisz ładnie i bez przedźwieków .. wiesz chodzi mi o to ile ma miec typu 2x ...ile ... czy 4x ile.. z góry thx ...

Lolo
05-08-2005, 16:54
Widzisz. Musisz sie okreslic, czy ten wzmacniacz obsluguje tylko ta tube(najlepsze rozwiazanie) czy bedzie pod niego cos jeszcze podpiete (np: glosniki), bo wtedy trzeba zmienic oporowosc, lub zastosowac tri-mode.
W pierwszym przypadku potzrebujesz aby wzmacniacz po zmostkowaniu (ang: bridged) mial moc 150-200W. W drugim przypadku wariacje przelicza sie juz na wzorach, gdzie uwzgledniasz zakresy czestotliwosci i oporowosc. Powiedz dokladnie co chcesz zrobic....

damiaanos
05-08-2005, 17:58
Widzisz. Musisz sie okreslic, czy ten wzmacniacz obsluguje tylko ta tube(najlepsze rozwiazanie) czy bedzie pod niego cos jeszcze podpiete (np: glosniki), bo wtedy trzeba zmienic oporowosc, lub zastosowac tri-mode.
W pierwszym przypadku potzrebujesz aby wzmacniacz po zmostkowaniu (ang: bridged) mial moc 150-200W. W drugim przypadku wariacje przelicza sie juz na wzorach, gdzie uwzgledniasz zakresy czestotliwosci i oporowosc. Powiedz dokladnie co chcesz zrobic....

a więc mistrzu samą tubę chcę podłączyć .. głośniki nie .. tylko tuba jbl ctx 3000 - decade

pzdr

piotrek75
06-08-2005, 10:47
[quote="Lolo"][Jezeli jestes zainteresowany to ja sprowadzam od czasu do czasu sprzet z usa. Ale przy takiej sumie to nie wiem czy gra jest warta swieczki gdyz przy tak malym wzmacniaczu koszt przesylki dorowna kosztowi zakupu. Gdybys chcial 1000W o to wtedy....
quote]

Lolo ja jestem zainteresowany. Jakie te wzmaki sprowadzasz?
Jaka moc na kanal i wogole jaka cenka.
Jestem zainteresowany bo mój Kenio na mostku slabo uciąga moje Tornado.

Lolo
06-08-2005, 16:55
Damianos Wzmacniacz musi miec moc tak jak ci podalem w pierwszym przypadku. 150-200W po zmostkowaniu. Ta informacja jest zawsze podana na opakowaniu, lub na ulotce, gdyz jest podstawowym parametrem.

Piotrek - Podaj przynajmniej moc tego "TORNADA" to ci sie cos dopasuje.. Rozumiem ze to tylko pod suba wiec proponuje dwukanalowy wzmacniacz, gdyz i tak bedziesz mostkowal go, wiec 4 kanaly sa tu zbedne.
Tylko tak jak mowilem. Jest to oplacalne przy drozszych sprzetach gdyz przy koscie 500-600 zl cena jest relatywnie podobna, niestety.

Lolo
06-08-2005, 17:07
I jeszcze jedna sprawa do kazdego z was.

Damian prosze cie, nie naglasniaj calej okolicy i zainwestuj kilka zloty w wyciszenie autka. Efekt jest lepszy...

Peter Skoro masz tego typu problemy to moze sie zorientuj czy skrzynie masz nie za mala ?? Ja aktualnie mam wlasnie ten problem, ze mam nadwyzke mozy ze wzmacniacza i za mala skrzynie... Napisz jaka masz skrzynie... (zamknieta, bass reflex, bandpass, czy moze odwrocone suby) Problem ten staram sie rozwiazac od dluzszego czasu. Rozwiazaniem jest skrzynia basowea typu bandpass (z czego bylby zadowolony damian, gdyz charakteryzuje sie ona bardzo niskim i mocnym brzmieniem basów, co znaczy ze na okolo auta tez zrobi sie glosniej). Na szczescie mam dobry EQ i nie bedzie mnie slychac na zewn gdyz utne mu pewne zakresy. Ale basik bedzie piekny i soczysty.

I PROSZĘ WSZYSTKICH NIE RÓBCIE WIOCHY PRZEJEŻDŻAJĄC PRZEZ WIOCHĘ GRAJĄC UMCYK, UMCYK. PO TO SĄ ZLOTY, SPOTKANIA I INNE....

Przepraszam, że się DRĘ, ale tak musiałem.

pozdrawiam.

damiaanos
06-08-2005, 17:50
I jeszcze jedna sprawa do kazdego z was.

Damian prosze cie, nie naglasniaj calej okolicy i zainwestuj kilka zloty w wyciszenie autka. Efekt jest lepszy...

Peter Skoro masz tego typu problemy to moze sie zorientuj czy skrzynie masz nie za mala ?? Ja aktualnie mam wlasnie ten problem, ze mam nadwyzke mozy ze wzmacniacza i za mala skrzynie... Napisz jaka masz skrzynie... (zamknieta, bass reflex, bandpass, czy moze odwrocone suby) Problem ten staram sie rozwiazac od dluzszego czasu. Rozwiazaniem jest skrzynia basowea typu bandpass (z czego bylby zadowolony damian, gdyz charakteryzuje sie ona bardzo niskim i mocnym brzmieniem basów, co znaczy ze na okolo auta tez zrobi sie glosniej). Na szczescie mam dobry EQ i nie bedzie mnie slychac na zewn gdyz utne mu pewne zakresy. Ale basik bedzie piekny i soczysty.

I PROSZĘ WSZYSTKICH NIE RÓBCIE WIOCHY PRZEJEŻDŻAJĄC PRZEZ WIOCHĘ GRAJĄC UMCYK, UMCYK. PO TO SĄ ZLOTY, SPOTKANIA I INNE....

Przepraszam, że się DRĘ, ale tak musiałem.

pozdrawiam.


w jaki sposób najlepiej polecasz mi zebym samemu wyciszył sobie w środku autko .. daj mi jakis pomysł pzdr
damian

damiaanos
06-08-2005, 23:56
I jeszcze jedna sprawa do kazdego z was.

Damian prosze cie, nie naglasniaj calej okolicy i zainwestuj kilka zloty w wyciszenie autka. Efekt jest lepszy...

Peter Skoro masz tego typu problemy to moze sie zorientuj czy skrzynie masz nie za mala ?? Ja aktualnie mam wlasnie ten problem, ze mam nadwyzke mozy ze wzmacniacza i za mala skrzynie... Napisz jaka masz skrzynie... (zamknieta, bass reflex, bandpass, czy moze odwrocone suby) Problem ten staram sie rozwiazac od dluzszego czasu. Rozwiazaniem jest skrzynia basowea typu bandpass (z czego bylby zadowolony damian, gdyz charakteryzuje sie ona bardzo niskim i mocnym brzmieniem basów, co znaczy ze na okolo auta tez zrobi sie glosniej). Na szczescie mam dobry EQ i nie bedzie mnie slychac na zewn gdyz utne mu pewne zakresy. Ale basik bedzie piekny i soczysty.

I PROSZĘ WSZYSTKICH NIE RÓBCIE WIOCHY PRZEJEŻDŻAJĄC PRZEZ WIOCHĘ GRAJĄC UMCYK, UMCYK. PO TO SĄ ZLOTY, SPOTKANIA I INNE....

Przepraszam, że się DRĘ, ale tak musiałem.

pozdrawiam.


LOLO powiedz mi czy ten wzmacek z tego linku

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59854232

bedzie odpowiedni pod moją tube jbl ctx 3000 -decade ..czy wystarczy i czy warto go kupic czy odradzasz ..

pzdr

damian

piotrek75
07-08-2005, 12:09
Lolo tak jak napisalem mam tubę Kenwood TORNADO 800Wat
Wzmak musi być albo 1 kanalowy do subwoofera lub 2 kanalowy to zrobię mostek.
Teraz mam Kenwooda wzmaka 2x100wat na mostku i sobie nie radzi.

Lolo
07-08-2005, 19:32
Damian.
PYT 1. Mata wygluszajaca.
PYT 2. Tobie jest potzrebny wzmac. o mocy ok 400W. (po zmostkowaniu uzyska moc ok. 200-230W) Wiekszy nie ma sensu gdyz grozi to uszkodzeniem tuby.

Piotrek.
Zainteresuj sie tym linkiem od damiana, gdyz gosciu ma kilka dobrych sprzetow i z podobnego zrodla. Ja niestety nie jestem hurtownikiem i sprowadzam rzadko i po kilka sztuk. Jezeli dasz mi kilka dni to postaram sie zorientowac w cenach i modelach. Odezwe sie do ciebie na prv. OK ?
A swoj wzmacniacz mozesz sprezentowac Damianowi.

piotrek75
08-08-2005, 13:44
Oki czekam na wiadomość od Ciebie :bigok: :beer: :beer: