PDA

Zobacz pełną wersję : Cykanie pod maską



maciek
03-08-2005, 23:33
Witam,
Może ktoś mi pomoże. Na rozgrzanym silniku (MKI Duratec 2,5) słychać niezbyt głośne cykanie. Jego częstotliwośc (cykania znaczy) rośnie wraz ze wzrostem obrotów. Na zimnym tego nie ma.
Co to może być :wall:

chudzik
03-08-2005, 23:36
Może zawory lub któryś wtryskiwacz

waldemarz
03-08-2005, 23:50
Moze masz koniki polne pod maska. :)) :)) A tak na powaznie to moze cos z zaworami.

VinCe
04-08-2005, 01:58
nie chcę Cię zbytnio martwić ale takie cykanie mialem u siebie..i dokladnie im wyższe obroty tym częstsze cykanie..w koncu cyknelo raz a porządnie i korbowód mnie wyprzedzil przy 130 km/h :-( więc czym prędzej jedź do jakiegoś mechanika niech to dokladnie zbada

burton
04-08-2005, 09:02
kolega nie dal info... a moze na przyklad masz instalacje gazowa i przy postoju na luzie cyka...i to norma bedzie wiec zacznij od uzupelnienia opisu latwiej wtedy radzic

rydzadam
04-08-2005, 09:16
zobacz tutaj: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2726&highlight=cykanie&sid=9de22a6a50e533feed02ec003f1b1415

maciek
04-08-2005, 09:42
Dzięki, wskazania na uszczelke pod główicą :( .

elvis
04-08-2005, 10:03
przerabiałem ten temat 2 miesiącu temu. Na początku były stawiane diagnozy że to uszczelka pod kolektorem, kolektor pęknięty, rolki od paska.
Niestety dopiero po miesiącu stwierdzono wydmuchaną uszczelkę. Co dziwne nie ubywało płynów, nie mieszały się, nie było spadku mocy. Podobno jest to częsta przypadłość V6 - ale z drugiej strony ja wymieniałem uszczelkę przy przebiegu 205tyś km to chyba tak naprawdę ma prawo się zużyć.
Uszczelka dostaje przedmuchu najczęściej w rogu silnika od strony spężarki klimatyzacji. Doświadczony mechanik od V6 Forda powinien to zauważyć, można też stwierdzić to stetoskopem. Jest jeszcze jedna metoda - na początku cykanie jest ledwo słyszalne (bo z czasem się nasila coraz bardziej aż do pierdzenia), ale proponuję zaciągnąć ręczny i na jedynce lub wstecznym próbować powoli ruszać, najlepiej jak uda się na półsprzęgle utrzymać moment w którym silnik jeszcze nie gaśnie, ale ma duże obciążenie. Jeżeli w tym momencie z cykania robi się głośne cykliczne "pierdzenie" (odglośy będą wręcz trochę metaliczne) to mamy zdiagnozowaną uszczelkę
ZALECAM WYMIANĘ DWÓCH USZCZELEK - U MNIE PRZEDNIA BYŁA WYDMUCHANA A TYLNEJ BRAKOWAŁO JUŻ NIEWIELE CO ZOSTAŁO STWIERDZONE PO JEJ ZDJĘCIU !!!

burton
04-08-2005, 12:44
a moze kolega uzupelnic swoj opis!!!maciek daj nam szanse sie wykazac ale nie iwem czym jezdzisz poza tym ze moja wrodzona inteligencja mowi mi ze MONDEO :satan:
ciezko jest szukac jak nie wiesz gdzie!!!
uzupelnij zatem opis i moze wtedy ktos ci pomoze

maciek
04-08-2005, 12:59
Poprawiam się, sorki. Uzupełniony profil poniżej.

Truszek
05-08-2005, 12:49
ZALECAM WYMIANĘ DWÓCH USZCZELEK - U MNIE PRZEDNIA BYŁA WYDMUCHANA A TYLNEJ BRAKOWAŁO JUŻ NIEWIELE CO ZOSTAŁO STWIERDZONE PO JEJ ZDJĘCIU !!!

Gdzie to wreszcie zrobiłeś i za ile?

Pozdróffka