PDA

Zobacz pełną wersję : Rozrzad



Andrewg
04-08-2005, 12:49
Witam.
No i dołączylem do grona posiadaczy mondeo.Wczoraj zakupilem MKII z 97 roku 2.0 16V ZETEC.
Mam pyatnie w zwiazku z wymiana paska rozrzadu.Znalazlem na allegor gocia z poznania ktory sprzedaje czesci do forda i ma tez w swojej ofercie pasek + rolki + napinacz firmy DAYTEC, czy ktos z was slyszal o tej firmie i czy warto zakladac taki pasek.Orginal kosztuje prawie 2 razy wiecje, a ja i tak mam mase wydatkow zwiazanych z zaresjetrowaniem auta i wymiana oleju, filtrow, przewodow i swiec.
Prosze o odpowiedz.

vMZe
04-08-2005, 12:51
Hej, witamy w gronie :bigok: .
Temt był poruszany wiele razy i wychodzi, że można, ale sugestie są w stronę oryginału kupionego w www.abscar.pl Cena około 475 PLN
Pozdrawiam
vMZe

burton
04-08-2005, 12:53
z reguly polecamy oryginalne czesci:)

rydzadam
04-08-2005, 12:59
Kliknij na naszym Forum na "Szukaj" i wpisz dla przykładu "jaki rozrząd", będzie o tym dużo. Ze swojej strony dodam, że na pewno oryginał jest zaliczany do najlepszych, ale nie ma co przesadzać, inne przecież też działają, a i oryginał może się czasem rozsypać. Moim zdaniem nie mniej ważne jest, kto to wymieni - niech to zrobi naprawdę dobry fachowiec. Swoją drogą ja mam Ruville, ale następnym razem też założę oryginał, tak dla świętego spokoju.
Uzupełnij w swoim profilu "podpis" i kliknij na pozycję w opcjach, żeby zawsze się wyświetlał w postach.

fordziak76
04-08-2005, 13:00
Witam.
No i dołączylem do grona posiadaczy mondeo.Wczoraj zakupilem MKII z 97 roku 2.0 16V ZETEC.
Mam pyatnie w zwiazku z wymiana paska rozrzadu.Znalazlem na allegor gocia z poznania ktory sprzedaje czesci do forda i ma tez w swojej ofercie pasek + rolki + napinacz firmy DAYTEC, czy ktos z was slyszal o tej firmie i czy warto zakladac taki pasek.Orginal kosztuje prawie 2 razy wiecje, a ja i tak mam mase wydatkow zwiazanych z zaresjetrowaniem auta i wymiana oleju, filtrow, przewodow i swiec.
Prosze o odpowiedz.
Cześć paski , świece ,przewody WN,tylko orginalne
Pozdrowienia :)

m3hoo
04-08-2005, 13:27
Hej, witamy w gronie :bigok: .
Temt był poruszany wiele razy i wychodzi, że można, ale sugestie są w stronę oryginału kupionego w www.abscar.pl Cena około 475 PLN
Pozdrawiam
vMZe
Zdecydowanie. Nie ma co ryzykować - zbyt wiele kosztują późniejsze ew. naprawy.

zahu
04-08-2005, 13:42
Witam!

Pewnie, że oryginał najlepszy, ale niektórzy musza liczyć sie również z kosztami. Ja po zebraniu opinii zakupiłem zestaw: pasek -Gates, napinacz, rolki - SKF. Na razie (ok 1000km) bez problemu (odpukać).
Kupowałem na Allegro za ok 285zł. Ważne jest też żeby mechanior zanł się na rzeczy i wszysko dobrze poskładał.

werc
04-08-2005, 16:56
Witam!

Pewnie, że oryginał najlepszy, ale niektórzy musza liczyć sie również z kosztami. Ja po zebraniu opinii zakupiłem zestaw: pasek -Gates, napinacz, rolki - SKF. Na razie (ok 1000km) bez problemu (odpukać).
Kupowałem na Allegro za ok 285zł. Ważne jest też żeby mechanior zanł się na rzeczy i wszysko dobrze poskładał.

Na pewno oryginał jest cool i o tym pisałem niejednokrotnie - nie mniej z czystym sumieniem mogę powiedzieć że paski Gates'a i napinacze INA i SKF to prawie to samo (w tym przypadku prawie oznacza dokładnie to samo) nie polecam kupowania zestawów jednej firmy :wall: jeśli już sytuacja cię zmusza do zakupu zamienników kup jak napisałem.
Najważniejszą rzeczą jest montaż jak ci mechanik spieprzy nie pomoże najlepszy komplet nawet motocrafta, czyli
Prawidłowa blokada wału
prawidłowe ustawienie wałków rozrządu
odpowiednie założenie paska
właściwe momenty dokręcenia śrub napinaczy i rolki (to jest przyczyną najczęstrzych późniejszych narzekań na złą jakość zamienników) te momenty dokręcania w tabeli u Etzolda nie są podane po to żeby autor pokazał jaki jest mądry :satan:
właściwe ułożenie paska po zamontowaniu czyli określona ilość obrotów przed całkowitym skręceniem wszytskiego do kupy :))
no i właściwe - czyli w tym samym miejscu przykręcenie łapy silnika - chyba że trzeba zrobić osiowanie
Jak ci tak zrobią jak napisałem możesz śmiało jeździć na zamiennikach tych co opisałem (i INA i Gates to firmy które firmuje Motocraft czyli masz ten sam produkt co firmowy tyle że tańczy i z inną nazwą :)) )

Myślę że wreszcie zamknąłem sprawę zamienników jeśli chodzi o rozrząd :) Jak ktoś chce robić coś jeszcze taniej - jego sprawa ja do tego ręki nie przyłożę :))

waldemarz
04-08-2005, 17:59
Werciku ale sie opisales :)) Tutaj tez masz racje, tylko koledzy pisac ze na takim rozrzadzie zrobilo sie juz na razie okolo 1000 km jak to powiedzial "Zahu" i jest wszystko OK to troche smieszne, jak zrobisz 50 tys km i bedzie dobrze to mozna napisac ze jest OK. Ja powiem w ten sposob jak tu niektorzy powiedzieli i kiedys tez wiele razy sie mowilo, rozrzad to nie klocki czy laczniki stabilizatorow, tutaj jak zalozysz towar oszczedny i ci go szlag trafi to stracisz wiecej pieniedzy niz roznica miedzy oryginalem a zamiennikiem. Na rozrzadzie nie powinno sie oszczedzac. Wole kupic oryginal za 480 zl. + oczywiscie uszczelniacz walu, bo jego nie ma w komplecie, niz kupowac zamiennik za 260 zl. i sie modlic czy zrobie ten odpowiedni przebieg potem czy nie, a jak sie rozleci w trakcie to ile potem remont silnika. :metal :metal :metal Na wszystkim mozna oszczedzac , po co kupowac ON jak mozna smigac tez na oleju opalowym, tylko co potem. :satan: Zamienniki mozna stosowac ale nie w kazdym przypadku. :)

Andrewq a tak przy okazji to moze uzupelnij profil skad jestes i w podpisie na stale wpisz czym jezdzisz, to bedzie bardzo pomocne. :beer:

werc
04-08-2005, 21:16
Napisałem przecież że kupując motocrafta dotajesz paski Gates'a i napinacze INA - rolka SKF lub INA. Motocraft jako taki nic nie produkuje a jedynie firmuje konkretne wyroby, więc na mocy umowy firma Gates dostacza paski rozrządu w konkretnych rozmiarach (nieoznakowane) które firma Motocraft znakuje marką Ford i tak "uszlachetnione" trafiają na rynek jako "firmowe" oczywiście z ceną powiększoną o wartość logo Forda - oprócz większego wydatku i komfortu psychicznego nie daje to użytkownikowi nic!
Trzeba poprostu wiedzieć z jakiej firmy części "kontraktuje" Motocraft i wszystko :))
Powiem ażeby być do końca sprawiedliwym, że czasem Motocraft sprzedaje taniej jak firma matka, tak jest np z olejem - dziwne ale oryginalny Castrol jest droższy jek Castrol sprzedawany przez Motocrafta pod marką Ford :))

A co do opału to na 100% pojeżdzę dłużej i z mniejszymi przebojami jak ty na ON z PKN abo innej mieszalni.
Tak na marinesie na zestawie rozrządu jak wyżej zrobiłem ok 20 tys bez przebojów - znam takich którzy już trzeci komplet kończą i nic - podstawa prawidłowy montaż :metal

chudzik
04-08-2005, 22:14
zrobiłem na Gates`ie 13 tys. i na razie wszystko ok (sam zmieniałem)

waldemarz
04-08-2005, 22:31
Werciku ale ja nie mowilem ze chodzi o o Gates tylko wogole o zamienniki, bo jak pamietasz to kiedys ktos chcial kupic zamiennik za 160zl. komplet, wiec mowie ze wole dolozyc i kupic oryginalny, ale nie znaczy ze ma byc zapakowany w torebce Motocraftu. Przeciez wiadomo ze oryginal nie znaczy ze ma byc "ford" ale poprostu z tej firmy ktora robi dla forda. :beer: :beer:

A jesli chodzi o paliwo to musze pogadac z kumplem z drogowki w Zamosciu z ktorym bylem w woju w Hełmie Lubelskim i podac mu twoj numer rej niech sprawdza na czym jezdzisz :rotfl:, bo oszukujesz skarb panstwa :)) :jezyk1: A ja jezdze na PB 98 :satan:

werc
04-08-2005, 22:41
Werciku ale ja nie mowilem ze chodzi o o Gates tylko wogole o zamienniki, bo jak pamietasz to kiedys ktos chcial kupic zamiennik za 160zl. komplet, wiec mowie ze wole dolozyc i kupic oryginalny, ale nie znaczy ze ma byc zapakowany w torebce Motocraftu. Przeciez wiadomo ze oryginal nie znaczy ze ma byc "ford" ale poprostu z tej firmy ktora robi dla forda. :beer: :beer:

A jesli chodzi o paliwo to musze pogadac z kumplem z drogowki w Zamosciu z ktorym bylem w woju w Hełmie Lubelskim i podac mu twoj numer rej niech sprawdza na czym jezdzisz :rotfl:, bo oszukujesz skarb panstwa :)) :jezyk1: A ja jezdze na PB 98 :satan:

Ty ja cały czas myślałem że ty masz klekota :)) :)) :)) tak się msci nie czytanie podpisów. Co do kumpla - proszę bardzo :)) na 100% już emerytuje moi młodsi (dużo) koledzy już są od paru lat na wolnym więc bardzo wątpie że jeszcze pracuje (nawet jak nie chciał odejść to itak go wypieprzyli) Co do trzeciej rzeczy - napisałem że nie biorę odpowiedzialności nie da się szkłem :ass: podetrzeć :)) :)) :))

waldemarz
04-08-2005, 22:54
To taka u was rotacja . Moze juz nie robi , to bylo to enascie lat temu, w latach 80-tych, a on jakos nie chcial byc non stop w policji drogowej i caly czas kombinowal uciec do Niemiec.

XDX
06-08-2005, 11:27
kupowałem w tym sklepie internetowym z Poznania wiele części i warto.
polecam artykuł pt "dla wszystkich kolegów"

Adek
06-08-2005, 23:49
Napisałem przecież że kupując motocrafta dotajesz paski Gates'a i napinacze INA - rolka SKF lub INA. Motocraft jako taki nic nie produkuje a jedynie firmuje konkretne wyroby, więc na mocy umowy firma Gates dostacza paski rozrządu w konkretnych rozmiarach (nieoznakowane) które firma Motocraft znakuje marką Ford i tak "uszlachetnione" trafiają na rynek jako "firmowe" oczywiście z ceną powiększoną o wartość logo Forda - oprócz większego wydatku i komfortu psychicznego nie daje to użytkownikowi nic!
Trzeba poprostu wiedzieć z jakiej firmy części "kontraktuje" Motocraft i wszystko

A mi w sklepie powiedzieli że orginał to pasek Gatesa oraz rolki Luk
To w końcu z czego składa się orginał :pad: :wall: (kto jest czego producentem) bo mnie szlag trafi z tymi naciągaczami :zly:

v1tek77
07-08-2005, 09:01
Kupuj oryginaly, koniecznie :beer: