PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonac reset prezebiegu dziennego?



erni77
04-08-2005, 16:07
Pytanie jak wyzej, wszelkie prubyw zresetowania przy pomocy przycisku nie udaja sie.

Pozdrawiam Erni

WojtekFMH
04-08-2005, 16:37
Witaj ponownie :)
Aby zresetować dzienny przebieg, musisz na włączonym zapłonie wcisnąć i przytrzymać ( chyba :niewiem: ) prawy dzyndzołek, ten pod wskaźnikiem kilometrów. Z tym przytrzymaniem to na bank działa zerowanie wskazań komputera ( spalanie i zasięg ). Pisze chyba, bo Mk III należy do taty i raczej okazjonalnie nim powożę :car:

Pozdrawiam Wojtek

damga
04-08-2005, 16:40
Pytanie jak wyzej, wszelkie prubyw zresetowania przy pomocy przycisku nie udaja sie.

Codzi o komputer, czy ten licznik mechaniczny przy prędkościomierzu?

erni77
04-08-2005, 16:51
Chodzi o licznik kilomertow, przytrzymanie nic nie daje, trzymalem 10 minut i sie nie zresetowal

damga
04-08-2005, 16:54
Chodzi o licznik kilomertow, przytrzymanie nic nie daje, trzymalem 10 minut i sie nie zresetowal

Jasne, że chodzi o licznik kilometrów, ale nie mając komputera, nei wiem, czy takowy w komputezrze występuje. Jeśli chodzi Ci o ten licznik przy prędkościomierzu, to powinno działać po neizbyt nachalnym wciśnięciu bez żadnego trzymania. Dlaczego nie działa i jak to naprawić? Niestety nie wiem.

vMZe
04-08-2005, 16:58
Pytanie jak wyzej, wszelkie prubyw zresetowania przy pomocy przycisku nie udaja sie.

Pozdrawiam Erni

Oj coś mi się widzi, że ktoś licznik rozbierał i źle złożył... Nie był czasem kręcony??
Pozdrawiam
vMZe

waldemarz
04-08-2005, 16:59
W twoim modelu przycisk do zerowania jest tak obok licznika szybkosciomierza u dolu z boczku taki dlugi wystajacy bolec i moze u ciebie sie nie przyciska aby wyzerowac kilometry tylko sie przekreca tak jakbys chcial nakrecic dawny zegarek na reke. Sprobuj wlasnie przekrecac tylko nie pamietam czy wedlug wskazowki zegara czy w odwrotna strone.(Rozumiesz o czym mowie)? Bo ja pamietam ze w niktorych modelach sie nie przyciska tylko przekreca i zeruje. :metal :metal

Ale jak patrze w ksiazke instrukcje obslugi to jest napisane ze aby wyzerowac licznik dzienny nalezy wcisnac przycisk znajdujacy sie na dole miedzy licznikiem kilometrow, a licznikiem ilosci paliwa.

erni77
04-08-2005, 17:17
Wykonywalem wszystkie kombinacje i :ass:

waldemarz
04-08-2005, 17:36
To ci nic innego nie zostalo jak poprostu rozebrac licznik i zobaczyc czemu nie resetuje sie dzienny limit.

vMZe
04-08-2005, 17:41
No ale dalim ciała - przecie to MK3 więc licznik jest elektroniczny...
Popróbuj procedury testowej:
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4173

A jak nie to mógł się wyłącznik zepsuć.
Pozdrawiam
vMZe

bbbb
02-02-2009, 11:51
A wie ktoś jak wyzerować wskazania TRIPa(komputera pokładowego)? Naciśnięcie i przytrzymanie chwilę nic nie daje, zmienia mi się tylko samo wskazanie(temperatura-zasięg na baku-średnie zużycie paliwa-średnia prędkość). Średnie zużycie paliwa wskazuje niemal idealnie(różnica ok. 0,01-0,03 w stosunku do obliczonej po zatankowaniu), ale po zatankowaniu do pełna chciałem wyzerować wskazania i tu nici. Zmienił się tylko zasięg na zbiorniku. Wskazania licznika dziennego wyzerowałem.

Pozdro

tompiorko
03-02-2009, 00:54
bbbb...pociągnij pokrętło lekko do siebie i przekręć lewo/prawo. Potem sprawdź zerowanie, u mnie jak dzieje się podobnie (czasem nie łapie) powyższa czynność pomaga.

A charakterystyczny dźwięk po wcisnięciu sie wydobywa?

bbbb
06-02-2009, 17:19
Tompiorko, chyba mnie nie zrozumiałeś. Licznik kilometrów tzw. "dzienny" zeruje mi się bez problemów. Mam problem z wyzerowaniem komputera pokładowego, a na manetce kierunkowskazów mam jedynie przycisk "INFO" i nim nie da się kręcić. Charakterystyczny dźwięk jest słyszalny i zmienia jedynie wskazania, a nie mogę wyzerować średniej prędkości, średniego zużycia paliwa. Jedynie samoczynnie zmienił mi się zasięg na baku.

tompiorko
07-02-2009, 09:10
Tompiorko, chyba mnie nie zrozumiałeś. Licznik kilometrów tzw. "dzienny" zeruje mi się bez problemów. Mam problem z wyzerowaniem komputera pokładowego, a na manetce kierunkowskazów mam jedynie przycisk "INFO" i nim nie da się kręcić. Charakterystyczny dźwięk jest słyszalny i zmienia jedynie wskazania, a nie mogę wyzerować średniej prędkości, średniego zużycia paliwa. Jedynie samoczynnie zmienił mi się zasięg na baku.

Ja również w manetce mam tylko guzior info, natomiast zerowanie zadanych nim parametrów wykonuje poprzez wciśnięcie/kręcenie wspomnianego przeze mnie pokrętła na szafie (lewe) :bigok:

bbbb
16-02-2009, 11:28
Ale ze mnie osioł. Faktycznie są dwa przyciski. Jeden przy prędkościomierzu(z prawej strony licznika)do kasowania dziennego przebiegu i drugi do kasowania wskazań komputera(z lewej strony licznika). U mnie obydwa działają prawidłowo. A ja na siłę chciałem kasować manetką z przyciskiem "INFO"

tompiorko
16-02-2009, 15:37
Ale manetki nie połamałeś ?