PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie auta



Oktan
14-03-2005, 15:44
od jakiegoś czasu walczę ze swoim samochodem :getsome: - problem polega na ściąganiu auta (w lewo), była już zamiana opon (zarówno stronami jak i przód-tył) niestety bez rezultatu. Cały czas mnie ściąga w tą samą stronę - nie dużo, ale wkurza mnie to. Geometria jest również w porządku - ustawiona i po 2-ch dnia kontrola (na szczęscie bez zmian). Czyli opony i geometria jest OK.
Panowie co może być przyczyną takiej rzeczy ???? Ja osobiście podejrzewam, że coś w układzie kierowniczym a dokładniej we wspomaganiu - takie mam wrażenie jakby hydraulika wspomagania nie była ustawiona do jazdy na wprost, lecz delikatnie w lewo - po wyżej wymienionych zabawach z podwoziem auto cały czas ściąga w lewo i musze wykonywać korektę (o taki sam kąt) na kierownicy.

Czekam na odpowiedzi od wszystkich.

m3hoo
14-03-2005, 15:47
Jeżeli geometria jest OK, koła wyważone, opony OK, to może zaciski na lewym kole delikatnie Ci trzymają. Sprawdzałeś czy koło kręci się bez oporów?

Oktan
14-03-2005, 15:49
kwestia hamulów też była poruszana przeze mnie.

Truszek
14-03-2005, 15:58
Ciśnienie powietrza w oponach?

Truszek
14-03-2005, 16:02
Coś mi się przypomniało - miałem kiedyś podobną hecę - wtedy trzymał ręczny na jedno koło - linka zatarła się w pancerzu i nie odbijał do końca.

altoot
14-03-2005, 16:48
U mnie było kiedys tak, ze w czasie przyspieszania lekko sciagało w lewo, podczas hamowania w prawo... poczatkowo bardzo słabo - pozniej objaw sie nasilił


wymiana tulejek wahaczy pomogła - po prostu wahacze przestawiały sie lekko wzgledem podwozia z powodu zuzytych tulejek

condi
14-03-2005, 20:19
Mi sciagalo przy hamowaniu w lewo.Wymiana tulejek na wahaczu zalatwila sprawe.

Oktan
14-03-2005, 22:29
Coś mi się przypomniało - miałem kiedyś podobną hecę - wtedy trzymał ręczny na jedno koło - linka zatarła się w pancerzu i nie odbijał do końca.
ja sprawdzałem u siebie - po podniesieniu auta nie było problemu z obróceniem kołami


Ciśnienie powietrza w oponach?
sprawdzone - jest OK


Mi sciagalo przy hamowaniu w lewo.Wymiana tulejek na wahaczu zalatwila sprawe.
zawieszenie sprawdzone - z resztą inaczej bym geomatriinei ustawiał przecież

i nadal nie wiem co może być przyczyną, choć pamiętam że kiedyś ktoś na starym forum pisał o jakimś zaworze, właśnie w ukł. kierowniczym, odpowiedzialnym za prawidłowe położenie kierownicy przy jeżdzie po pochyłej drodze - droga pochylona na lewo a kierownica prosto, droga pochylona w prawo kierownica prosto - może to ????
myślałem rónież o przekładni kierowniczej - może cholera jedna już pada i daje takie dziwne objawy ???? kombinuję w ten sposób gdyż, jak już wcześniej pisałem, zawsze muszę i musiałem wykonać korektę o taką samą wartość.
I co wy na to ??

ujemny
15-03-2005, 22:33
kiedys czytalem na MondeoEnthusiastsGroup i chyba na mirez.co.uk lub u mad mole'a, ze wszystkie mondeo maja tendencje do sciagania... TTTM? Moj poprzedni tez ciagnal, w prawo. Obecny jakby lekko w lewo, choc po wymianie sworznia w po prawej w przodzie jakby mniej (a moze juz przywyklem?) A moze z przyzwyczajenia kontruje po poprzednim? Opon nie drze...

Oktan
15-03-2005, 23:10
niezgodze sie z toba
ja auto ma juz ponad 1.5 roku i wiem jak jezdzilo wczesniej - potrafilo prosto a teraz ?? niestety

Graluu
16-03-2005, 00:16
mojego z kolei ściąga czasami lekko na prawo. Sprawdzałem geometrię w trzech różnych punktach serwisowych i za każdym razem wszystko ok, ciśnienie w kołach ok, wyważenie ok a mimo to lekko ściąga.
Pewien "magiczny" mechanik w serwisie sugerował iż może pompa wspomagania lub pasek ma z tym coś wspólnego ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Oktan
16-03-2005, 00:29
mnie tez to do glowy przyszlo, i tez nie che mi się w to wierzyc co mój umysł wymyśla - zagmatwane i głupie

Tomi
16-03-2005, 20:31
no mi auta nie ściąga, nawet przy dużych prędkościach. (sprawdzałem) :bigok:

Oktan
18-03-2005, 08:58
przyczyne dziwnego zachowania auta.

Okazała się nią zapieczona śruba regulacyjna w lewym tylnym wahaczu - obracała się razem z gumą (silentblock'a), oczywiście ponownie geometria w tym samym warsztacie co ostatnio - z uwagi na to że p. Mechanik został zjeb... przeze mnie i robił za free. OPR dostał dlatego, że pajac jeden mógł powiedzieć (przy poprzednim ustawianiu geometrii) o tej cholernej śrubie i wogóle nie ustawiać geometrii.

Tak czy siak jest dobrze.

Koszt 2 kpl.:
- śruby + nakrętki = 76 zł,
- podkładki mimośrodowe = 32 zł.

nareszcie Mondeo By Oktan na właściwym kursie :bigok:

ujemny
19-03-2005, 00:42
czyli jednak z przyzwyczajenia kontruje. dzis puscilem wodze w trakcie jazdy i rwal rowniotenko, niczym po sznurku...

remik07
19-03-2005, 11:19
[quote="Oktan"]przyczyne dziwnego zachowania auta.

Okazała się nią zapieczona śruba regulacyjna w lewym tylnym.....

Tak czy siak jest dobrze.

A nie mówiłem??? :)) :metal