PDA

Zobacz pełną wersję : ściąganie w bok przy hamowaniu



pireq
14-03-2005, 14:55
Witam,

Od jakiegoś czasu zauważam wyraźne ściąganie auta przy hamowaniu. eometria ok, opony ok, klocki wymnienione. Podczas silnego lub gwałtownego hamowania ściąga mi samochód lekko w prawo. Jeżeli skontruję i przytrzymam samochód to już ładnie hamuje prosto. Jeżeli hamuję delikatnie to jedzie nie ściąga albo robi to bardzo słabo.

Co sprawdzić i naprawić ?

MKI kombi '95

Truszek
14-03-2005, 15:05
Witam,

Od jakiegoś czasu zauważam wyraźne ściąganie auta przy hamowaniu. eometria ok, opony ok, klocki wymnienione. Podczas silnego lub gwałtownego hamowania ściąga mi samochód lekko w prawo. Jeżeli skontruję i przytrzymam samochód to już ładnie hamuje prosto. Jeżeli hamuję delikatnie to jedzie nie ściąga albo robi to bardzo słabo.

Co sprawdzić i naprawić ?

MKI kombi '95

Porządny test zawieszenia się kłania - do dobrego zakładu na szarpaki i wyjdzie, że wybita jest któraś z tulej gumowo-metalowych, albo gumki na drążku stabilizatora do wymiany.
Generalnie jak mi tak "myszkował" przy chamowaniu, to zawsze coś w zawieszeniu się działo.

Pozdróffka

altoot
14-03-2005, 15:39
IMO tuleje wahaczy przednich trzeba zmienic - u mnie pomogło...


PS. nie zapomnij poźniej o ustawieniu zbieżności

powodzenia :bigok:

condi
14-03-2005, 19:21
U mnie tez byly tuleje na wahaczu.Pozostaje je sprawdzic.Koszt tuleji nie jest duzy.Powodzenia

coolmarian
14-03-2005, 21:34
A u mnie (w innym aucie, mondea sie nie psują :banan: ) pomogła wymian płynu hamulcowego. podczas mrozów coś tam zamarzało w jednym z kół i były takie właśnie jaja. Olej wymienia się nawet we frytkownicy na frytkownicą się nie jeździ. Marcin.

rafek
15-03-2005, 11:48
tylko tulej jak kupowalem mundka w październiku to na jeździe próbnej wlasnie tak robił ale powiedział mi gośc ze cylinderek nie odbija ale jak sie potem okazało tuleja myła tylko metalowo-powietrzna bo gumy juz nie było wymieniłem i hamuje prosto nawet bez trzymania kierownicy
koszt zabawy 45 tuleja wymiana 15