PDA

Zobacz pełną wersję : Szum na wysokich obrotach



szmiciu
05-08-2005, 23:46
Witam!

Mam problem z moim Mondkiem. Nie pamietam co tam mam w opisie, wiec na wszelki wypadek napisze, że to Mondeo`94 1.6 benzyna/LPG.

Problem jest następujący. Na każdym biegu, gdy dochodzę do 3500obr/min i odejmę nogę z gazu w aucie robi się tempy hałas nie do zniesienia! W trasie jest to wręcz koszmar! Mechanik stwierdził, że to wina tłumików i wymienił mi środkowy i ostatni tłumik. Jednak nic to nie pomogło. Pomóżcie, bo już nie wiem co robić. Przy okazji chętnie też się dowiem o dodatkowych sposobach wyciszania Mondeo (matę tłumiącą pod maską już mam).

Pozdrawiam.

Unkas
06-08-2005, 23:46
Ale czy hałas jest tylko w czasie jazdy gdy koła są napędzane czy też na postoju bo jeśli tylko w czasie jazdy to mogą być łożyska kół lub łożysko podpory półosi a jeśli na postoju to napęd można wykluczyć a przyczyną mogą być zużyte wieszaki rury wydechowej lub źle założona rura lub coś w tym rodzaju lub łożyska alternatora pompy wspomagania itp albo drga jakaś osłona . Dużo możliwości jest.
Co do sposobów wyciszenia to znam tylko jeden - dobre radio :)) :banan:

szmiciu
07-08-2005, 00:44
Jest to TYLKO w trakcie jazdy. Czy drogie są elementy, które wymieniłeś? I czy w ogóle warto się w to bawić?

pozdr.:)

Unkas
07-08-2005, 21:32
O łożyskach jest już trochę na forum (ceny to od ok 200 zł do 70 w zależności oryginał zamiennik co do kosztów wymiany to nie wiem bo robiłem to sam ale ostrzegam że to kawałek męskiej przygody zwłaszcza wybijanie starych) na początek sprawdź czy masz luz na łożyskach kół. Podnosisz auto na lewarku łapiesz koło w pionie i ruszasz nim przy sprawnych łożyskach nie powinno być żadnego luzu. Luzu na łożysku podpory (cena łożyska ok 70 zł) niestety nie potrafię sprawdzić ale dźwięk jest podobny do zużytych łożysk kół buczenie przy jeździe które narasta gdy zwalniasz aż znika przy małej prędkości.
Łożysko podpory półosi to jest moje przypuszczenie sam właśnie mam taki problem jaki opisujesz sprawdziłem łożysko prawego koła miało luz wymieniłem a buczenie nie znikło dla tego wydaje mi się że przynajmniej u mnie jest to podpora. Co do tego czy warto się w to „bawić” to wydaje mi się że warto bo hałas szkodzi zdrowiu a łożysko jak się rozsypie to rzeczy dziwne i nie miłe mogą się zacząć dziać włącznie ze skutkami śmiertelnymi.

mikidr
08-08-2005, 12:38
O łożyskach jest już trochę na forum (ceny to od ok 200 zł do 70 w zależności oryginał zamiennik co do kosztów wymiany to nie wiem bo robiłem to sam ale ostrzegam że to kawałek męskiej przygody zwłaszcza wybijanie starych) na początek sprawdź czy masz luz na łożyskach kół. Podnosisz auto na lewarku łapiesz koło w pionie i ruszasz nim przy sprawnych łożyskach nie powinno być żadnego luzu. Luzu na łożysku podpory (cena łożyska ok 70 zł) niestety nie potrafię sprawdzić ale dźwięk jest podobny do zużytych łożysk kół buczenie przy jeździe które narasta gdy zwalniasz aż znika przy małej prędkości.
Łożysko podpory półosi to jest moje przypuszczenie sam właśnie mam taki problem jaki opisujesz sprawdziłem łożysko prawego koła miało luz wymieniłem a buczenie nie znikło dla tego wydaje mi się że przynajmniej u mnie jest to podpora. Co do tego czy warto się w to „bawić” to wydaje mi się że warto bo hałas szkodzi zdrowiu a łożysko jak się rozsypie to rzeczy dziwne i nie miłe mogą się zacząć dziać włącznie ze skutkami śmiertelnymi.

Najprawdopodobniej masz tez uszkodzone lewe lozysko, w sumie bardzo ciezko jest stwietrdzic ktore halasuje zanim sie nie wymieni, bo sprawdzanie luzu przy tym lozysku nie bardzo skutkuje bo jest ono bardzo mocno scisniete i ciezko jest tam jakis luz wyczuc. Ja w moich autkach juz pare lozysk wymienilem i zazwyczaj bylo tak ze halas powodowalo nie to ktore dalo sie wyczuc lub zdiagnozowac ze halasuje. Co do lozyska podpory to nie sadze zeby ono powodowalo ten halas, wymien drugie lozysko i nastanie cisza :metal i proponuje stosowac komplet naprawczy SKFa kosztuje niewiele wiecej jak jakies zamienniki a to orginal bo takie ford instaluje i spokojnie na ponad 100 tkm bedziesz mial spokoj bo tak jak mowisz nie jest latwa wymiana i troche sprzetu trzeba miec, choc by prase do wyciskania zeby odpowiednio je zamontowac tak by sie przy tej operacji nowe lozysko nie uszkodzilo.

mikidr
08-08-2005, 12:51
Jest to TYLKO w trakcie jazdy. Czy drogie są elementy, które wymieniłeś? I czy w ogóle warto się w to bawić?

pozdr.:)

Sprawdz czy nie nasila sie ten halas przy skrecaniu kierownica w jedna strone w czasie jazdy albo czy nie zmniejsza przy skrecaniu w przeciwna, jesli cos takiego bedzie to na 100% sa to lozyska kol, jedno lub oba. Co do kosztow to komplet naprawczy SKFa czyli orginal forda nie firmowany przez forda to ok 120 zl na strone i nie zalecam stosowania czegos innego no chyba ze orginal firmowany przez forda ale na to zdecydowanie szkoda kasy lepiej przeznaczyc ja na :beer: :beer: