PDA

Zobacz pełną wersję : tapicerka drzwi



Krzysztof
06-08-2005, 15:44
Witam,

dzisiaj chciałem zregenerować moje głośniki, otrzymałem ostatnio na forum info od klubowiczów jak to zrobić.

Niestety napotkałem na pewien problem od samego początku. Chciałem ściągnąć tapicerkę, żeby dostać się do głośnika (przednie prawe drzwi). Podobno jest śruba w rączce od zamekania. U mnie jest ta zaślepka z materiału drewno podobnego.
W każdym razie chodzi o to, że nie mogę jej ściągnąć, tzn. nie chcę jej uszkodzić czy porysować i nie wiem jakim nażędziem najlepiej to zrobić.
Ponadto od spodu zauważyłem w tej rączce mały prostokątny otwór, może ten otwór służy do ściągania tej zaślepki. Niestety nie widzę co w nim jest.
Proszę o pomoc w sciągnięciu tapicerki, może jakieś fotki? :)

Pozdrawiam

Tomex
06-08-2005, 16:03
No niestety, za tą okładziną drewnopodobną są dwa wkręty. Ta dziurka od spodu powinna trochę pomóc, ale ja i tak zawsze sobie pomagam delikatnym wkrętakiem, żeby tego nie uszkodzić. Warto też zdjąć tę osłone wewnętrzną od lusterka bo tapicerke trzeba będzie podnieść do góry żeby zechciała zejść. Potem to już tylko cztery śruby od głośnika i do roboty.
Aha, a jak zamierzasz te głośniki regenerować?

Kafar
06-08-2005, 16:04
U mnie poprzedni właściciel to trochę podzierbał. Ja to robie płaskim, twardym nożem, wsówam go poprostu i wyginam

LaBobas
06-08-2005, 16:13
No niestety, za tą okładziną drewnopodobną są dwa wkręty. Ta dziurka od spodu powinna trochę pomóc, ale ja i tak zawsze sobie pomagam delikatnym wkrętakiem, żeby tego nie uszkodzić. Warto też zdjąć tę osłone wewnętrzną od lusterka bo tapicerke trzeba będzie podnieść do góry żeby zechciała zejść. Potem to już tylko cztery śruby od głośnika i do roboty.
Aha, a jak zamierzasz te głośniki regenerować?Kolega dobrze gada dac mu :beer: Trzeba zdjac oslone lusterka,zebysie zbytnio nie gimnastykowac.Ja wlasnie mam tl rozebranyi zaraz ide skladac.U mnie w przednich klamkach jest tylko jedna srubka.

Krzysztof
06-08-2005, 16:14
Aha, a jak zamierzasz te głośniki regenerować?[/quote]



"Na razie możesz zregenerować stare a póżniej spokojnie rozglądać się za zcymś dobrym i tanim na wymianę. Rozkręcasz boczek,Srubki na około drzwi oraz w uchwycie do zamykania dwie (po uprzednim wyciągnięciu długiej zaślepki uchwytu) i jeszcze jedna pod zaślepką przy klamce otwierania. Dobrze też wykręcić ten trójkącik lusterka zewnętrznego. Po ściągnięciu tapicerki głośnik masz na wierzchu. Cztery śrubki i masz go w ręce. A teraz regeneracja głośnika: lekko podważasz plastikową osłonkę z góry i wyciągasz. Potem mimo wszystko musisz odkleić membranę głośnika na około. Charczący element to amortyzator membrany który odkleił się od magnesu(na dole przy cewce głośnika). Bierzesz klei kropelke i kleisz go do magnesu. Takie połączenie jest skuteczniejsze niż oryginalne( testowane). Przy powrotnym składaniu przyklei również membranę do obudowy głośnika którą wcześniej rozerwałeś. Reszta w odwrotnej kolejności. Powodzenia."

Tak napisał klubowicz Oktan, mam nadzieje, że to się sprawdza :)

Krzysztof
06-08-2005, 16:24
U mnie poprzedni właściciel to trochę podzierbał. Ja to robie płaskim, twardym nożem, wsówam go poprostu i wyginam



A wsuwasz ten nóż od góry czy od dołu, po środku czy po stronie zaślepki i czy ten otwór pod spodem nie pomaga w niczym ?

Lolo
06-08-2005, 16:45
To jest tak. Ten otwor jest po to abys wypchnal takjakby od srodka ta zaslepke. Ja z reguly robie to albo nozem albo cienkim srubokretem plaskim. Po prostu wkladam go z prawej strony uchwytu i podwazam. A pozniej delikatnie palcamy sciagam :) Nigdy mi sie nie zdzrzylo zeby sie to porysowalo. Mozesz spokojnie to tez odginac gdyz ta zaslepka jest elastyczna.

Pozdrawiam.

Tomex
06-08-2005, 17:23
Aha, a jak zamierzasz te głośniki regenerować?



"Na razie możesz zregenerować stare a póżniej spokojnie rozglądać się za zcymś dobrym i tanim na wymianę. Rozkręcasz boczek,Srubki na około drzwi oraz w uchwycie do zamykania dwie (po uprzednim wyciągnięciu długiej zaślepki uchwytu) i jeszcze jedna pod zaślepką przy klamce otwierania. Dobrze też wykręcić ten trójkącik lusterka zewnętrznego. Po ściągnięciu tapicerki głośnik masz na wierzchu. Cztery śrubki i masz go w ręce. A teraz regeneracja głośnika: lekko podważasz plastikową osłonkę z góry i wyciągasz. Potem mimo wszystko musisz odkleić membranę głośnika na około. Charczący element to amortyzator membrany który odkleił się od magnesu(na dole przy cewce głośnika). Bierzesz klei kropelke i kleisz go do magnesu. Takie połączenie jest skuteczniejsze niż oryginalne( testowane). Przy powrotnym składaniu przyklei również membranę do obudowy głośnika którą wcześniej rozerwałeś. Reszta w odwrotnej kolejności. Powodzenia."

Tak napisał klubowicz Oktan, mam nadzieje, że to się sprawdza :)[/quote]


Wcale niestety nie jest powiedziane że głośnik charczy z powodu złego amortyzatora dolnego. Bo górny piankowy ( lub gumowy ) może też być winien. Tu większy problem - bo to najlepiej wymienić. Tylko skąd wziąć. Do głośników zwłaszcza polskich można kupić takie zestawy naprawcze i skutecznie daje się to naprawić (opłacalne zwłaszcza przy głośnikach basowych z kolumn ). No ale takie owalne zawieszenie znaleźć - może na allegro?

digital123
06-08-2005, 17:55
Powiem tak:

Jeśli nie miałeś doczynienia z głośnikami i ich naprawą, to szkoda twojego czasu i nerwów, aby to robić. Lepiej kupić nowe głośniki.

No chyba że znasz się troszkę na budowie i naprawie ich, to co innego. Choć w większości nie warto

Kafar
06-08-2005, 19:18
U mnie poprzedni właściciel to trochę podzierbał. Ja to robie płaskim, twardym nożem, wsówam go poprostu i wyginam



A wsuwasz ten nóż od góry czy od dołu, po środku czy po stronie zaślepki i czy ten otwór pod spodem nie pomaga w niczym ?

ja od góry robiłem i od dołu i zawsze działało, zaślepka jest elastyczna to można szaleć

STraits
06-08-2005, 21:22
Jak zdjąć bez połamania - jest jeden sposób który ja praktykuje. Znaleźć sobie śrubokręt płaski tak około 1 cm szerokości, czyli dośyć (bardzo) szeroki. Włożyć - przekręcić jakby się odkręcało śrubke i powinno bardzo ładnie wyskoczyć :) Sprawdzone, przetestowane - zero problemów.