PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odpalaniem TD



kalafior
08-08-2005, 12:46
Pojawił mi się taki problemik : od czasu do czasu mój modek mam problem z odpalaniem - jak podgrzeje świeczki tylko raz to dość długo kręci, a jak zaskoczy to szarpie nim i rzuca, krztusi się jak dobry gruźlik :jezyk1:
Wrażenie jest takie jaby conajmniej jeden cylinder nie halo, no i kupa ciemnego dymu z wydechu .
Jak podgrzewam swieczki dwa razy to kręci góra dwie sekundy i gada równiusieńko.
Czy moze to być wina świeczek czy moze coś poważniejszego, prosze o rade :pad:

m3hoo
08-08-2005, 12:51
Jeśli po dwukrotnym podgrzaniu odpala bez problemu, najprawdopodobniej wina leży po stronie świeczek. Być może nie były wymieniane kompletem i któreś nagrzewają się wolniej. Wykręć świeczki i sprawdź jak grzeją - może któraś już dogorywa.

mikidr
08-08-2005, 13:26
Najprawdopodobniej jest to problem swieczek, ale tez moze to byc problem z nieszczelnoscia przewodow paliwowych od filtra do pompy i pompa sie zapowietrza. Odkrec listwe zasilajaca swieczki i sprawdz rezystancje kazdej dobra powinna miec ok 0,2 om, a wystarczy ze jedna jest uszkodzona i tak bedzie sie zachowywal. Jak swieczki beda dobre to sprawdz czy dobrze sa dosuniete szybkozlaczki przewodu paliwowego od filtra do pompy.

kalafior
16-08-2005, 22:39
Dzięki za pomoc, juz po wymianie, jak narazie jest ok :banan: oby tak dalej :)