PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ABS



bazabaza
15-03-2005, 11:08
mam problem z abs-em cały czas podczas jazdy swieci sie kontrolka co moze byc przyczyna takiego stanu. przy przekręcaniu kluczykiem kontrolka nie swieci dopiero po uruchomieniu silnika sie zapala ale juz nie gaśnie

bartek-k
15-03-2005, 11:43
u mnie pomaranczowa kontrolka absu zaczeła zapaliła się po tym, jak sciągnąłem osłone paska napędu alternatora i przewód od czujnika abs wypadł mi z uchwytow (normalnie jest wciśnięty - przynajmniej w Mondeo I - w metalowe uchyty = blachy z wycieciami). Po wcianieciu go z powrotem - ale dokładnie (chyba za 3 razem) kontrolka juz nie zapala sie podczas jazdy - moze sie jakies zwarcie robiło?????????
A może masz przetarte przewody czujnika???????

Mirron
15-03-2005, 12:14
To ja sie podepne pod wątek z nieco laickim pytankiem dotyczącym ABSU :)
Jako że nigdy wcześniej nie eksploatowałem autka z absem a od niedawna ujezdżam mondeo mkI mam pytanko czy normalnych zachowaniem jest że po kolejnym naciśnięciu pedału hamulca np na sniegu, lodzie itp. generalnie śliskiej powierzchni - pedał staje się o wiele twardszy? Może to złudzenie tylko aczkolwiek próbowałem kilka razy i efekt ten sam. Np. jade po śniegu.. ciach na hamulec, ten dość miękko wchodzi w podłoge ale nie do końca oczywiście wibrując przy tym ale jesli odpuszcze go i depne raz jeszcze wówczas za drugim nacićnięciem jest o wiele twardszy i o wiele mocniej czuć wibracje... - to normalne zjawisko, wszystko OK?

Pozdrawiam :beer:

Golson
15-03-2005, 21:25
To ja sie podepne pod wątek z nieco laickim pytankiem dotyczącym ABSU :)
jade po śniegu.. ciach na hamulec, ten dość miękko wchodzi w podłoge ale nie do końca oczywiście wibrując przy tym ale jesli odpuszcze go i depne raz jeszcze wówczas za drugim nacićnięciem jest o wiele twardszy i o wiele mocniej czuć wibracje... - to normalne zjawisko, wszystko OK?

Pozdrawiam :beer:

Wydaje mi sie ze normalne, tez tak mam, w innych samochodach bylo podobnie wiec wnioskuje ze tak powinno byc.

Tauros
15-03-2005, 22:14
mam problem z abs-em cały czas podczas jazdy swieci sie kontrolka co moze byc przyczyna takiego stanu. przy przekręcaniu kluczykiem kontrolka nie swieci dopiero po uruchomieniu silnika sie zapala ale juz nie gaśnie
Standardowe pytanie czy ABS dziala? Jezeli dziala to moze jakis czujnik sie zabrudzil...Czujnik jest gdzies przy kole (dokladnie nie wiem). Ostatnio mi sie tez zaswiecilo, ale przez to ze ostrzej hamowalem a ABS'u nie mam wiec widocznie cos czujnik szaleje albo rzeczywiscie jak to jest Tutaj (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=312) opisane szczeki sa do wymiany...U mnie jedna sie odkleja wiec kto wie...