PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zablokowane



luck
15-03-2005, 13:06
Mam poważny problem i nie mogę otworzyć dzwi lewych tylnych. Proszę o momoc i i sposobu. Na 100% nie są zamarzniete. coś z zamkiem albo centralnym bo przy otwieraniu centralnym coś przeskakuje, ale jak otworzyć nie rozbijająć nic?

Tomi
15-03-2005, 13:25
Mój szwagier otworzył kiedyś przy swoim zdejmując uszczelkę okna z zewnątrz i włożył długi pręt i cały czas próbował otwierać drzwi klamką, jednocześnie próbując naciskać na linki sterujące zamkiem. No i udało się. Po otwarciu rozebrał boczek i przesmarował cały zamek od środka i jak na razie do tej pory wszystko działa. Napewno nie jest to uniwersalna metoda, ale...... może się uda. Życzę powodzenia.

Mirron
15-03-2005, 13:40
Witaj!
Ja miałem niedawno podobną akcje z drzwiami pasażera z przodu, mianowicie nie dało sie ich otworzyc od środka, na zewnątrz wszystko chodziło jak trzeba, rozebrałem to, pozornie naprawiłem jako że auto otwierało się i zamykało od środka, z zewnątrz też sie otwierało tyle że nastąpił kolejny zonk bo przy próbie otworzenia wczesniej zakmniętego samochodu klamką pasażera następowało rozbrojenie centralnego.. kombinowałem, naprawiałem sam i tkwiłem w błędnym kole, w żadnym zakładzie naprawiającym zamki nie chceli się tego podjąć - pomogła dopiero całkowita wymiana zamka.. :(
Jesli u Ciebie ani od środka ani z zewnątrz nie daje sie otworzyć to tez obstawiam zamek, chociaz moze tylko coś zeskoczyło - np cięgno klamki i blokuje, no nie wiem.. Troszke kiepska sytuacja bo bez otwarcia drzwi raczej nie zdejmiesz boczku żeby dostać się do zamka i zdiagnozować... mozna próbowac jak już ktoś napisał drutem, albo od spodu klamki jesli jest miejsce ... Może masz u siebie w mieście jakiś "zakładzik" zajmujacy się awaryjnym otwieraniem autek..

15-03-2005, 22:21
Dzieje mi się tak od czasu do czasu z tylnimi drzwiami. Ale jak pokombinuje (kilka razy zamknę centralnym kilka razy od środka) to się odblokowywują.

Tomi
17-03-2005, 23:56
lepiej doprowadzić to do porządku bo któregoś dnia zamkną się na amen i wtedy będą kombinacje :) :bigok: