PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie jest montowany wlew gazu ?



krzysztofj
09-08-2005, 11:22
Zamierzam zainstalować gaz w moim aucie i zastanawiam się gdzie będzie zamontowany wlew gazu. Bardzo często wlewy gazu w różnych autach widzę zamontowane w tylnych zderzakach z boku. W moim MK II tylny zderzak nie jest stabilny, można go wyginać - szczególnie jego boczną część. Jak w takim razie można w takim zderzaku montować wlew gazu, który powinien raczej być zamontowany do bardzo stabilnej i sztywnej części nadwozia ? Czy może są inne rozwiązania ?

damga
09-08-2005, 11:40
Jak w takim razie można w takim zderzaku montować wlew gazu, który powinien raczej być zamontowany do bardzo stabilnej i sztywnej części nadwozia ? Czy może są inne rozwiązania ?

Widziałem gdzieś, chyba w jakiejś hondzie, że koleś miał zamontowany pod klapką, obok wlewy paliwa, ale w moim mondim by się nie zmieścił. Ja mam tu:

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050809103117.JPG

zdjęcie sprzed zagazowania

Widziałem też u punciaka w miejscu tablicy rejestracyjnej. Tablica była przesunięta niżej. Nie wiem, czy tak miało być, czy tez tam był mechanizm, który miał zasłaniać tablicą wlew, tylko się odsunęła tablica niechcący

tokocz
09-08-2005, 11:42
Ja mam zamontowany w zderzaku, na bocznej części.
Wlew jest połączony ze zbiornikiem giętkim przewodem, więc nawet jak zderzak jest lekko ruchomy, to nic Ci się nie urwie.

Adek
09-08-2005, 12:03
Ja mam zamontowany na zderzaku ale z tyłu w jego dolnej części ,wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w zimie gdyż nie jest zachlapany
błotem pośniegowym i nie ma problemu przy tankowaniu . :beer:

damga
09-08-2005, 12:09
Ja mam zamontowany na zderzaku ale z tyłu w jego dolnej części ,wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w zimie gdyż nie jest zachlapany
błotem pośniegowym i nie ma problemu przy tankowaniu . :beer:

W sumie, to nie Ty go na stacji odkręcasz, prawda? :satan:
Ja wolę, żeby wlew był jak najmniej widoczny. Bo tak.

Adek
09-08-2005, 12:38
Ja mam zamontowany na zderzaku ale z tyłu w jego dolnej części ,wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w zimie gdyż nie jest zachlapany
błotem pośniegowym i nie ma problemu przy tankowaniu . :beer:

W sumie, to nie Ty go na stacji odkręcasz, prawda? :satan:
Ja wolę, żeby wlew był jak najmniej widoczny. Bo tak.

Ale jak ci sie zrobi na nim jedna wielka bryła lodu to i ten tankujący straci cierpliwość :satan:

damga
09-08-2005, 12:48
Ale jak ci sie zrobi na nim jedna wielka bryła lodu to i ten tankujący straci cierpliwość :satan:

Właśnie sobie wyobraziłem odmrażanie takiej bryły lodu na stacji benzynowej przy użyciu zapalniczki lub czegoś podobnego płomienie miotającego :zly:

kerid
09-08-2005, 12:55
Ale jak ci sie zrobi na nim jedna wielka bryła lodu to i ten tankujący straci cierpliwość :satan:

Właśnie sobie wyobraziłem odmrażanie takiej bryły lodu na stacji benzynowej przy użyciu zapalniczki lub czegoś podobnego płomienie miotającego :zly:

Trzeba założyć fartuchy/chlapacze (http://www.allegro.pl/search.php?string=chlapacze&category=3&buy=0&new=0&pay=0&country=1) i po kłopocie :))

Ja mam założony w zderzaku z boku.

Adek
09-08-2005, 17:23
Ale jak ci sie zrobi na nim jedna wielka bryła lodu to i ten tankujący straci cierpliwość :satan:

Właśnie sobie wyobraziłem odmrażanie takiej bryły lodu na stacji benzynowej przy użyciu zapalniczki lub czegoś podobnego płomienie miotającego :zly:

Trzeba założyć fartuchy/chlapacze (http://www.allegro.pl/search.php?string=chlapacze&category=3&buy=0&new=0&pay=0&country=1) i po kłopocie :))

Ja mam założony w zderzaku z bok.

Jak masz założone to daj na nie namiar bo ja raz kupiłem i wylądowały w koszu ochydnie wyglądały wole jeździć bez niczego .

Daj namiar na konkretne i sprawdzone bo widzę , że masz takiego mondka jak ja :beer:

kerid
09-08-2005, 18:16
Ja mam założony w zderzaku z boku.
Chodziło o wlew gazu :)


Jak masz założone to daj na nie namiar bo ja raz kupiłem i wylądowały w koszu ochydnie wyglądały wole jeździć bez niczego .

Daj namiar na konkretne i sprawdzone bo widzę , że masz takiego mondka jak ja :beer:

Narazie nie mam takiego czegoś ale się zastanawiam, bo juz teraz jak przejade po błocku to koreka wlewu nie widać :)) Kumpel miał i nawet to jakoś wyglądało.

Adek
09-08-2005, 20:53
Wiem , że chodziło ci o wlew gazu ale myślałem ,że posiadasz fartuchy
a swoją drogą ciekawe ilu wogóle posiada :))

krzys-68
09-08-2005, 21:00
Miałem zamontowany na haku holowniczym :)

Pniecho
10-08-2005, 15:36
Ja w swoim mam w tym niestabilnym zderzaku z boku na dole i w niczym to nie przeszkadza, przejeździłem tak i jesień i zimę i nic nie trzeba było grzać żeby go odkręcić 8O , a co do stabilności to w niczym nie przeszkadza, nikt się z tym nie mocuje :) Myślę, że nie masz się czym martwić, niech gazownik się o to martwi :bigok:

Michal72
24-08-2005, 12:23
Widzę, że wszyscy praktycznie mają montowane gdzieś na zderzaku. Słyszałem, żemoże zostać wprowadzony przepis o wlewie gazu na jakiejś tam określonej wysokości - i zderzak się nie mieści w zakresie. Wlew będzie musiał być wyżej. No i kumpel w Volviaku pojechał montować gaz i zamontowali mu wlewbez żadnych dopłat i żadnych "ale" pod klapką osłaniającą wlew paliwa - super.
Jak jeszcze nie zamontowałeś, to dowiedz się czy nie mogą Ci tak zamontować bo rozwiązanie jest extra i spkój będzie jak nasi jajogłowi wprowadzą znów jakiś przepis działający wstecz i wszyscy będziemy musieli przerabiać wlewy :wall: :wall: :wall:

kerid
24-08-2005, 12:44
(...)No i kumpel w Volviaku pojechał montować gaz i zamontowali mu wlewbez żadnych dopłat i żadnych "ale" pod klapką osłaniającą wlew paliwa - super.
Jak jeszcze nie zamontowałeś, to dowiedz się czy nie mogą Ci tak zamontować bo rozwiązanie jest extra i spkój będzie jak nasi jajogłowi wprowadzą znów jakiś przepis działający wstecz i wszyscy będziemy musieli przerabiać wlewy :wall: :wall: :wall:

Do MDO raczej nie wejdzie przy wlewie paliwa, za mała klapka, ale widziałem tak montowany w Poldkach, super sprawa..

pingwin
24-08-2005, 13:27
Ja mam schowany kolo haka holowniczego. W razie dzwonu jest dobrze chroniony i nie rzuca sie w oczy zupelnie. Nie musialem tez dziurawic zderzaka. Troche sie trudniej tankuje, ale w koncu nie ja to robie :).

Pozdrawiam!

komandir
28-08-2005, 21:45
Ja mam zainstalowany obok wlewu paliwa jedynie jest utrudnione trochę wyjmowanie korka od paliwa ale ogólnie fajna sprawa każdy myśli że jezdzisz na Pb.

__________________

mk1 1.816v gas SANDOMIERZ