PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]MIO MOOV 200



mad
14-07-2008, 19:29
Znajomy znajomego kupił i sobie rwie włosy z pod pachy. :))

Używa ktoś tej navi?

Odblokował windę??

MacieqZST
14-07-2008, 19:44
Mad też myślałem nad ta propozycją, ale kupiłem w ZS navigo i jestem very happy :)
A co jest z tym mio ze kolega pozbywa sie włosów.

mad
14-07-2008, 19:46
Prowadzi go po krzakach :rotfl: Generalnie ma skopaną mapę -tak wynika z opowieści. Dlatego szukam kogoś kto ma i podzieli się spostrzeżeniami.

MacieqZST
14-07-2008, 19:57
Jak w piątek wracałem ze Szczecina do domu z nową nawigacją to nie pokazywała mi kawałka obwodnicy która stoi 2 lata :down: pomyślałem kupiłem shit, ale ściągnąłem nowe oprogramowanie z mapami i teraz śmiga aż miło, do Poznania i po mieście jak po sznureczku, także niech ściągnie aktualizacje pewnie pomoże.

piotrekbb
04-08-2008, 17:08
Co za problem odblokować Moov 200? ;) Nie takie "problemy" sie robiło w dzisiejszych czasach wszystko odblokujesz gorzej było dawniej czyli rok temu :))
www.pdaclub.pl

grubasq
24-08-2008, 20:52
Prowadzi go po krzakach :rotfl: Generalnie ma skopaną mapę -tak wynika z opowieści. Dlatego szukam kogoś kto ma i podzieli się spostrzeżeniami.

daj maila przesle ci pliki do odblokowania moov 200

mad
24-08-2008, 21:46
Prowadzi go po krzakach :rotfl: Generalnie ma skopaną mapę -tak wynika z opowieści. Dlatego szukam kogoś kto ma i podzieli się spostrzeżeniami.

daj maila przesle ci pliki do odblokowania moov 200

Dzięki, ale znajomy się :ass: sprzedał i kupił garmina i jest zadowolony.

grubasq
24-08-2008, 23:15
hehehetheth no cóż mio moov świetnie nadaje sie na mało budżetowa nawigacje oczywiście po odblokowaniu a Garmin tez nie jest bez wad :P moim zdaniem AM ma wiele niedociągnięć ale jedna zaleta Am jest to ze ma bardzo duża bazę pokrycia adresowego

Arturek_67
06-12-2008, 14:14
Znajomy znajomego kupił i sobie rwie włosy z pod pachy. :))

Używa ktoś tej navi?

Odblokował windę??

Kupiłem MIO Moov 200PL i potwierdzam - totalna kicha.
Moje uwagi są tutaj:

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=14&t=61079

pozdrawiam
Arturek_67

Rabin
06-12-2008, 16:27
Kupiłem MIO Moov 200PL i potwierdzam - totalna kicha.


A dlaczego kicha? Po wstawieniu Automapy czy Igo8 robi sie z tego naprawde niczego sobie sprzet.

Arturek_67
06-12-2008, 21:15
Przeczytaj moją opinię w linku który podałem - wyliczam wady tej nawigacji.
Nie chcę tracić gwarancji więc nie odblokowuję tylko używam oryginalnych map MIO - taka fanaberia - chcę być legalny.

Korespondowalem z wydawcą AutoMapy i sami mają świadomość, że ich produkt nie chodzi do końca poprawnie na takim sprzęcie.

Rabin
06-12-2008, 22:28
Nie chcę tracić gwarancji więc nie odblokowuję tylko używam oryginalnych map MIO - taka fanaberia - chcę być legalny.

Tego sprzętu się nie odblokowuje - po prostu żeby cieszyć się innymi mapami podmieniasz plik który jest wykonywany jako pierwszy. IMHO nie ma to nic wspólnego z utratą gwarancji. Zawsze możesz wrócić do stanu początkowego (do MioMap) - jak dobrze poszukasz to są już elaboraty w necie na ten temat.
I zgadzam się w całej rozciągłości, że MioMap do udanych nie należy.
Natomiast Twoją fanaberię i chęć bycia legalnym jak najbardziej szanuję :metal:



Korespondowalem z wydawcą AutoMapy i sami mają świadomość, że ich produkt nie chodzi do końca poprawnie na takim sprzęcie.

Ja co prawda z nimi nie korespondowałem, ale przecież AutoMapa sama w sobie występuje również w wersji na WinCE więc powinna śmigać bez problemów (u mnie śmiga).

grubasq
07-12-2008, 09:54
I zgadzam się w całej rozciągłości, że MioMap do udanych nie należy.

i tu cie zdziwię miomap to przecież igo8 , fakt ze trochę popsuty ale po aktualizacji nawet sobie niezłe radzi a to wynik ze są mapy od emapy a tu kategoryzacja dróg jest zwalona.

Rabin
07-12-2008, 12:46
i tu cie zdziwię miomap to przecież igo8

Wiem jedno - algorytm wyszukiwania trasy w MioMap jest do wielkiej bani - koniecznie chce mnie wozić krajówkami bez względu na to jaki rodzaj wyszukiwania trasy wybiorę (być może jest to związane z emapą o której piszesz).

Arturek_67
14-12-2008, 10:30
Niestety dopiero po zakupie Moov 200Pl znalazłem forum GPS z opiniami na temat tej nawigacji.
U użytkowników często występują dwa problemy (niekoniecznie na raz):
- problem z odblokowaniem róznych jej odmian = brak komunikacji z urządzeniem = płatny serwis
- problem z zawieszaniem się automapy

Koresponodowałem z producentem AutoMapy i MapyMap.
Przyznali, że np. są problemy z jasnością wyświetlania.

Już lepiej sobie kupić jakąś nawi BEZ map i wgrać co się chce.

GrzegorzD
14-12-2008, 16:13
ja przerabialem juz 4 szt mio 200. odblokowanie to 10 sek roboty, a zawieszanie sie automapy? pierwsze slysze.

marvin
17-12-2008, 15:30
mam mio 200PL od kilku miesięcy włączam je wszędzie gdzie jadę i jeszcze nigdy mi sie nie zawiesiła AM 5.2.0
a odblokowanie to faktycznie 10 sekund roboty

Polecam, dla mnie do moich rekreacyjnych wypadów w różne krańce Polski sprawdza sie idealnie

Dodano po 4 sek.:

mam mio 200PL od kilku miesięcy włączam je wszędzie gdzie jadę i jeszcze nigdy mi sie nie zawiesiła AM 5.2.0
a odblokowanie to faktycznie 10 sekund roboty

Polecam, dla mnie do moich rekreacyjnych wypadów w różne krańce Polski sprawdza sie idealnie

Kuzek
23-12-2008, 10:49
zawieszenie automapy jezeli wystepuje , wymaga usuniecia dwóch plików i usatwienia gps w automapie. Jest to dobrze opisane na pdaclub i na peb. Wystarczy poszukac.

GrzegorzD
27-12-2008, 21:37
i wlasnie odblokowalem 5 szt Mio200PL - tym razem dla siebie. Karta SD 4GB? bez problemu. AM 5.2+Mapa całej europy+Full Poi... czasem minimalnie zwalnia (troche malo ramu...) po wywaleniu czesci POi jest ok. Błyskawiczne łapanie sygnały GPS. Jakość wykonania - bardzo poprawna. Odblokowanie: kilka opcji. najprostsze polega na sciagnieci jednej paczki z netu, podlaczeniu do kompa i nacisnieciu jednego przycisku - 10sek roboty.

w tej cenie (250-300 pln) to zdecydowanie lepszy wybór niz Manta itp. POLECAM!

Kuzek
27-12-2008, 21:54
inna ciekawa opcja to navroad 360 + AM jesli chce sie miec orygianla AM. w cenie do 500pln

mad
27-12-2008, 23:24
w tej cenie (250-300 pln) to zdecydowanie lepszy wybór niz Manta
To na pewno:)

BartekM
28-12-2008, 02:31
i wlasnie odblokowalem 5 szt Mio200PL(...)
Jak rozwiązałeś problem podświetlenia :hmm:

GrzegorzD
28-12-2008, 13:44
i wlasnie odblokowalem 5 szt Mio200PL(...)
Jak rozwiązałeś problem podświetlenia :hmm:

mam skrypt :bigok:

kopiujesz na karte folder i skrot, odpalasz mio, klikasz skrot - masz podswietlenie. odpalasz AM i gra :bigok:

jesli jestes zainteresowany pisz na pw. szukam mozliwosci plynnej regulacji... w standardzie na MIO jest przygaszone. ten skrypt daje pelna jasnosc.

BartekM
28-12-2008, 14:05
To akurat mam :) Myślałem, że już się jakoś automatycznie rozjaśnia ;) Dzięki :beer:

GrzegorzD
28-12-2008, 14:21
To akurat mam :) Myślałem, że już się jakoś automatycznie rozjaśnia ;) Dzięki :beer:

szukam i na razie nic.... ale musi sie dac :bigok:

BartekM
28-12-2008, 14:28
To akurat mam :) Myślałem, że już się jakoś automatycznie rozjaśnia ;) Dzięki :beer:

szukam i na razie nic.... ale musi sie dac :bigok:
Jakbyś coś ciekawego znalazł, to podrzuć proszę :bigok:

Arturek_67
04-03-2009, 13:36
i wlasnie odblokowalem 5 szt Mio200PL(...)
Jak rozwiązałeś problem podświetlenia :hmm:

mam skrypt :bigok:

kopiujesz na karte folder i skrot, odpalasz mio, klikasz skrot - masz podswietlenie. odpalasz AM i gra :bigok:

jesli jestes zainteresowany pisz na pw. szukam mozliwosci plynnej regulacji... w standardzie na MIO jest przygaszone. ten skrypt daje pelna jasnosc.

Witam
Polecam stronę http://www.my-navia.pl

Wiele przydatnych informacji, także dla MIO Moov 200PL


Punty POI masz na stronie www.poiplaza.com
(pobierasz pliki CSV od Garmina)
Fotoradary są serii moov

pozdrawiam
Arturek_67

BartekM
06-03-2009, 15:59
Również tą (http://poi4am.prv.pl/) stronę można polecić ;)

Arturek_67
07-03-2009, 15:48
Oczywiście że TA strona jest najlepsza ale konkurencja też podaje przydatne informacje, np.:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=5301