PDA

Zobacz pełną wersję : MISTRAL - wtrysk gazu



jarekch
15-03-2005, 14:51
Cześć!

Co myślicie o tej instalacji?
http://www.alpo.ig.pl/gaz.html - tu znalazłem opis (na dole strony).

Czy ktoś ma taką w Mondku i w jakim silniku?
Ja przymierzam się włożyć to do 1.6 Zetec i 2.5V6.
Proszę o opinie.

Koszty założenia są atrakcyjne - ok. 3300 do 1.6 ze zbiornikiem w zapasówkę i możliwą jeszcze negocjacją ceny przy dwóch samochodach.

Pozdrowionka!

Graluu
15-03-2005, 15:13
Witam.
Ja osobiście nie słyszałem nic na temat tej instalacji. U siebie mam LandiRenzo sekwencje i jestem z niej bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę ją polecić do Mondzia 2.5 V6 bo w takim ją właśnie mam. Wiem jedno przy V6 nie warto oszczędzać na instalacji i montować jakiejś "dziwnej" bo w efekcie jazda będzie kosztowała wiele nerwów - a ma to być czysta przyjemność. Dodam jeszcze że ta moja kosztowała niewiele ponad 4 tyś, a serwis jej też jest w miarę przyjemny dla kieszeni.

marecki
15-03-2005, 20:32
Ja mam instalke lpg Autronic Mistral II. Jestem zniej zadowolony - dynamika, spalanie. Poza tym zajmuje mniej miejsca pod maska - inaczej uksztaltowany reduktor i parownik. Od gaziarzy slyszalem opinie ze jej prosta budowa zapewnia niezawodnosc. Poza tym nie trzeba tworzyc odrebenj mapy wtysku - przy wgrywaniu softu komputer automatycznie ja ustawia i podczas jazdy dokonuje korekty. Gdy uzytkownik jednak chce zmienic charakterystyke na ekonomiczna lub sportowa to tez jest to mozliwe - ingerowanie w mape wtrysku. Reasumujac: instalacja jest ok, ale uwazaj na zaklad montujacy - to podstawa! Swoja droga o landi renzo slyszalem tez same pozytywy, ale jest drozsza. Nie polecam natomiast OMVL (z tych tanich) - ludzie maja z nia problem jesli chodzi o ustawienie spalania.

jarekch
16-03-2005, 09:41
Myślę, że będą ją montował - na początek w 1.6. Poszperałem też w Internecie i znalazłem też artykuł w Giełdzie Samochodowej: http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs%5C785&file=kg_125.xml

Jeżeli ktoś z was rozważałby instalację DIEGO, to od znajomego gazownika, który je montował, dowiedziałem się, że zrezygnował z nich, bo po jakimś czasie zaczynały się problemy z kalibracją w silnikach V6.