PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb



Banka
09-08-2005, 16:23
Parują mi szyby kiedy jadę rano do pracy a na zewnątrz jest chłodno. Parują także kiedy pada deszcz i co najgorsze nie pomaga nadmuch na szybę tylko pomaga włączenie na kilkanoście sekund klimy. Czy to normalne czy coś nie tak? Jeżeli to normalne to w zimie będę jeździł z włączoną klimmą? :getsome:

v1tek77
09-08-2005, 16:25
Parują mi szyby kiedy jadę rano do pracy a na zewnątrz jest chłodno. Parują także kiedy pada deszcz i co najgorsze nie pomaga nadmuch na szybę tylko pomaga włączenie na kilkanoście sekund klimy. Czy to normalne czy coś nie tak? Jeżeli to normalne to w zimie będę jeździł z włączoną klimmą? :getsome:
Wymien sobie filtr kabinowy, bedzie jak reka odjal :satan:

Truszek
09-08-2005, 16:26
Wymien sobie filtr kabinowy, bedzie jak reka odjal :satan:

Poztwierdzam :satan:

Pozdróffka

ujemny
09-08-2005, 16:26
wymien filtr kabinowy, instrukcja na stronie.

Banka
09-08-2005, 16:29
Filtr wymieniony i nic :(

vMZe
09-08-2005, 16:45
W takim razie natrzeć szyby szamponem - tylko tak, żeby się nie pieniły. I szamponem bez żadnych odżywek i innych.


A zapytam inaczej - czy wszystkie biegi dmuchawy chodzą i czy na zewnętrznym obiegu??

Pozdrawiam
vMZe

m3hoo
09-08-2005, 16:47
U mnie jest tak: jak jeżdżę na włączonej klimie i później ją wyłączę, a następnie popada deszcz, też szyby mi parują. Gdy nie jeżdżę przed deszczem z włączoną klimą, wszystko jest w porządku. Jeśli u Ciebie jest tak samo, to jest to zjawisko normalne.

burton
09-08-2005, 17:13
wlasnie mialem zapytac czy kolega przypadkiem nie ma wlaczonego zqamknietego obiegu powietrza:)

LaBobas
09-08-2005, 19:00
wymien filtr kabinowy, instrukcja na stronie.No i mnie paruja a jak klime wlacze to w oczach i na szybie znika:)Jutro zmieniam filtr kabinowy i sie zobaczy jak bedzie parowac.Jutro zdam relacje czy jakas roznica oprcz zapachowych jest. :satan:

HEVA
09-08-2005, 19:35
U mnie jest tak: jak jeżdżę na włączonej klimie i później ją wyłączę, a następnie popada deszcz, też szyby mi parują. Gdy nie jeżdżę przed deszczem z włączoną klimą, wszystko jest w porządku. Jeśli u Ciebie jest tak samo, to jest to zjawisko normalne.

Jeżeli parują po wyłączaniu klimy, to parownik może być zagnojony i wilgoć z niego się unosi powodując parowanie szyb. Mi nie parują - nie ważne jaka jest pogoda, czy leje, czy jest upał, burza - po prosu nie parują. Parują własnie tylko po wyłączniu klimy w deszczu, ale ja wiem, że mam parownik do czyszczenia :satan:

LaBobas
09-08-2005, 19:57
U mnie jest tak: jak jeżdżę na włączonej klimie i później ją wyłączę, a następnie popada deszcz, też szyby mi parują. Gdy nie jeżdżę przed deszczem z włączoną klimą, wszystko jest w porządku. Jeśli u Ciebie jest tak samo, to jest to zjawisko normalne.

Jeżeli parują po wyłączaniu klimy, to parownik może być zagnojony i wilgoć z niego się unosi powodując parowanie szyb. Mi nie parują - nie ważne jaka jest pogoda, czy leje, czy jest upał, burza - po prosu nie parują. Parują własnie tylko po wyłączniu klimy w deszczu, ale ja wiem, że mam parownik do czyszczenia :satan:No ale ja nie wlaczam klimy i paruja.

Inspektor
09-08-2005, 20:15
Hejqm
dokladnie mialem to samo, filterek + odgrzybianie klimy i jak nooffka ! zero parowania :-)
pozdro dla @ll

LaBobas
09-08-2005, 20:27
Hejqm
dokladnie mialem to samo, filterek + odgrzybianie klimy i jak nooffka ! zero parowania :-)
pozdro dla @llWlasnie nie wiem czy samemu sobie nie odgrzybie,ale najpierw zobaczymy..moze sie zmieni po wymianie filterka :satan:

XDX
09-08-2005, 21:22
hej panowie a gdzie zgubiliście podgrzewanie przedniej szyby 8O , przeciez to tez pomaga :banan: :banan: :banan:

LaBobas
09-08-2005, 21:33
hej panowie a gdzie zgubiliście podgrzewanie przedniej szyby 8O , przeciez to tez pomaga :banan: :banan: :banan:A na co? :satan:

Banka
10-08-2005, 08:08
Chyba Heva masz rację z tym zasyfionym parownikiem. W sobotę sprubuję sie do niego dostać. Może ktoś to robił? Jak sie do niego sprawnie i szybko dostać?

xawier2
10-08-2005, 10:09
Ja też mam problemy z parowaniem ale pomaga puszczenie troche ciepłego powietrza i mgiełka schodzi jak złoto:)

XDX
10-08-2005, 13:13
włączenie podgrzewania przedniej szyby tez usuwa pare z niej :satan: :wall:

Fredee
10-08-2005, 14:03
dobrze było by jeszcze dokładnie odkurzyc auto - piasek to element higroskopijny i zatrzymuje wode, która następnie pruje i szyby mamy nieprzejrzyste...:) weź odkurzacz i dobrze posprzątajk w aucie - moze nie zlokwiduje to problemu ( może faktycznie parownik trza by odgrzybić) ale na pewno zmniejszy jego skutki..:)
Pozdroffki
:bigok:

domingo
10-08-2005, 14:28
odgrzybić szyby wentylacyjne
ale kiedyś spotkałem się z czymś takim jak kostka zapachowa pod filtrem powietrza to tez powodowało parowanie szyb

waldemarz
10-08-2005, 14:35
Nawet po wymianie filtra to i tak nadal bedzie parowac, taki juz urok jest mondkow i dlatego nie trzeba wlaczac klimy tylko przekrecic pokretlo na sama szybe i klima sama sie uruchomi, nie trzeba wlaczac ogrzewania, po to jest taka opcja, po przestawieniu na sama szybe po chwili znika para na szybie i powraca sie do normalnej pozycji. :metal :metal

Fredee
10-08-2005, 14:49
u kogo jest taka opcja, u tego jest...... U mnie nie ma...:) POzdroffki :bigok:

Banka
10-08-2005, 15:40
Robię dokładnie jak proponuje Waldemarz i to działa ale jest zimno po chwili i wtedy wyłąnczam tę opcję, klima się wyłącza nie jest zimno ale szyba za chwilę znowu paruje, więc włączam klimę na szybę i tak w koło Wojetek. Przecież to obłęd :zly: Jak po włyłączeniu klimy pozostawię sam nadmuch na szybę to parowanie w ogóle nie zbiera się do znikania. Po dodaniu ciepłego powietrza trochę zchodzi ale bardzo mozolnie.

vMZe
10-08-2005, 16:23
Robię dokładnie jak proponuje Waldemarz i to działa ale jest zimno po chwili i wtedy wyłąnczam tę opcję, klima się wyłącza nie jest zimno ale szyba za chwilę znowu paruje, więc włączam klimę na szybę i tak w koło Wojetek. Przecież to obłęd :zly: Jak po włyłączeniu klimy pozostawię sam nadmuch na szybę to parowanie w ogóle nie zbiera się do znikania. Po dodaniu ciepłego powietrza trochę zchodzi ale bardzo mozolnie.

Jeśli jest tak jak piszesz, i jeśli nadmuch działa na obiegu zewnętrznym (pokrętło kręcisz zgodnie z ruchem zegarka) to pozostają środki odraszające. Najprostszym jak pisałem jest szampon. Można też kupić spray Castrola za około 30 PLN.

A jeszcze jedno- jak jest z siłą nawiewu - może gdzieś coś jest w przewodach i dlatego słabo wieje?
Pozdrawiam
vMZe

LaBobas
10-08-2005, 17:11
włączenie podgrzewania przedniej szyby tez usuwa pare z niej :satan: :wall:Trzeba je jeszcze miec:)Chyba ze mowisz o nawiewie a nie o grzanej szybie.Aaaa i jeszcze jedno.Przeciez jak sie wlaczyzimny nawiew to powinna para zniknac a nie jak cieple :satan:

XDX
10-08-2005, 17:16
mówie o ogrzewaniu szyby a nie nawiewie :wall: :banan:

bary
10-08-2005, 19:44
Zacznij od filtra kabinowego!

LaBobas
10-08-2005, 19:44
mówie o ogrzewaniu szyby a nie nawiewie :wall: :banan:No tak ,ale podgrzewanej to nie wszyscy maja a nawet smialby, pwiedziec ze znikomy odsetek z nas.Dlatego najbardziej poszukiwane sa sposoby dla wiekszosci ludu.I przyznam szampon dziala,sprawdzone w innych autach.Mam nadzieje,ze mondi to tez normalny samochod :satan: Filtr wymienilem pol godziny temu i sei zobaczy jak pokropi troszke.Ale stary to byl ufff syf jak diabli.

piatek77
30-08-2005, 21:25
A moze nagrzewnica lekko puszcza?? a plyn chlodniczy zawiera glikol ktory niezle paruje.

neo
30-08-2005, 22:41
też parują, włączenie klimy na Auto i ustwienie temp. np. 22 C likwiduje całkowicie parowanie ( czyli osadzanie sie wilgoci z powietrza w samochodzie ) sądzę że jest to normalne zjawisko i nic nie daje wymiana filtrów ( wymieniałem niedawno na przeglądzie po 40-stce )
klima jest po to aby z niej korzystać nie tylko jak jest 39 C
a po to aby ustawić dogodne warunki w aucie...
nie sądzę abym miał grzyby w klimie lub zabagniony parownik... po 40-stce

jdiabel
30-08-2005, 23:08
Panowie moze byc jeszcze jedna przyczyna . Bylem ostatnio zmuszony do wymiany przedniej szyby , co sie okazało ,ze klej zaczał chyba puszczac od góry(albo była zle przyklejona pierwotnie) . powodowało to ze szyba mocno parowała przy jakiejkolwiek zmianie wilgotnosci powietrza . az sie mnie pytali czy nie miałem przecieków. Po wymianie jak reka odjał nie przecze zdarza sie lekkie zaparowanie powtarzam lekkie ale nadmuch i po sprawie a przedtem tylko i właczone ogrzewanie albo klima pomagała a nadmuch potegowal parowanie.

tkilan
02-09-2005, 23:30
u mnie tez paruje ale mam podgrzewanko szyby i sie tym nie martwie. 10 sek. i problem z glowy. mozesz jeszcze sprawdzic odplywy wody pod maska po obu stronach. lubia sie tam liscie zbierac i wilgoc. ja wczoraj garsc wyciagnalem. czy bedzie parowac, sprawdze..