PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie pali



konektor
18-07-2008, 12:18
Witam wszystkich.
Mam problem z uruchomieniem auta, a mianowicie rozrusznik kręci ale mie może odpalić. Problem pojawił się wczoraj ( było sucho ) ale jakoś po 15 minutach udało się odpalić( dzisiaj leje). Zauważyłem , że pompa paliwa nie bije po przekręceniu kluczyka - wczoraj przed tym jak odpalił słychać było , że pompuje.
Jak sądzicie padał pompa czy immobilajzer a może jeszcze inne pomysł

CzarekJ
18-07-2008, 12:28
Zmostkuj na "krótko" na przekaźniku pompy - będziesz wiedział

konektor
18-07-2008, 15:40
Dzięki jak będę w domu zaraz to sprawdzę.tylko powiedz mi na których stykach ?? Bo jeśli chodzi o elektrykę to u mnie kiepsko :( wiem , że na schemacie oznaczony jest R8.

altoot
18-07-2008, 15:54
Przy padzie immo nie kreci rozrusznikiem - przynajmniej mój nie krecił.


Generalnie mozna sprawdzić na przewodzie w komorze silnika, czy pompuje paliwo.
A przyczyną może być też brak iskry :hmm:

Andrzej10
18-07-2008, 16:05
A jeśli jest iskra i paliwo jest to czy jest prąd na wtryskach. jak nie ma to radzę sprawdzić kostkę od wiązki wtrysków. Pozdrawiam

sayuk
18-07-2008, 16:24
jak masz immo boscha z pilotem to wywal ten szajs jak najszybciej na forum jest jak to zrobić

konektor
18-07-2008, 16:48
Immo jest boscha ale raczej obstawiał bym , że jest to pompa paliwa a raczej przekaźnik ( mam taką nadzieję ) :):)

Andrzej10
18-07-2008, 16:50
Podawanie paliwa można sprawdzić za pomocą takiego wentylka obok listwy wtryskowej. Pozdrawiam

konektor
18-07-2008, 16:53
Tak wiem czytałem o tym tylko nie wiem jak do końca mam to zrobić
Wiem , że muszę go odkręcić tylko nie wiem czy jak to zrobie to nie zarzyga całego silnika.
Może jakiś pomysł od strony technicznej :)

Misiek_WR
18-07-2008, 16:57
połóż jakąś szmate albo coś co nie nie jest ci już potrzebne weż węrzyk nałóż i spuśc do jakiegoś sloika:)

Misiek_WR
18-07-2008, 16:58
tylko jak będziesz zakręcał to ostrożnie bo duże ciśnenie jest

Andrzej10
18-07-2008, 17:05
Tam jest takie coś jak w kołach że się naciska i w sumie nie zarzyga wszystkiego. Szamata pod spód i bedzie wiadomo. Pozdrawiam

Misiek_WR
18-07-2008, 17:18
a kolego to potem trzeba sprawdzić n zapalonym silniku czy na zgaszonym paliwko powinno wylatywać:)

Andrzej10
18-07-2008, 17:33
Na zgaszonym wyleci trochę. Jak się znowy załączy zapłon powinno znowu polecieć po wciśnięciu bo ciśnienie wzrasta w układzie. Wtedy wiadomo że pompa sprwana. Pozdrawiam

sayuk
18-07-2008, 17:37
jeśli nie słyszysz pompki po przekręceniu kluczyka to daj se spokuj z szukaniem benzyny koło silnika rada.pierwsze objawy padającego immo to mruganie diody w czsie jazdy lub świeceni następny to pompka nie włancza sie za każdym razem póżnie zapłon a na koniec rozrusznik .przy lewej nodze masz wył wstrz. są tam dwie wsuwki kture odcinają prąd na pompke i idą do immo (dwa czarne kable ) rozepnij kostki te od immo zostaw lużne te od wył do pomki zepnij razem wsuwki pasują przekręc kluczyk i jak zacznie pompka pracować to już wiesz gdzie jeat problem

CzarekJ
18-07-2008, 19:37
Tak wiem czytałem o tym tylko nie wiem jak do końca mam to zrobić
Wiem , że muszę go odkręcić tylko nie wiem czy jak to zrobie to nie zarzyga całego silnika.
Może jakiś pomysł od strony technicznej :)
paczaj tu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50452

A ciśnienie nie jest aż takie wysokie.......takie małe "psiuk" i po kłopocie.
Oczywiście przy wyłaczonej stacyjce :-)

Andrzej10
18-07-2008, 20:17
A ciśnienie nie jest aż takie wysokie.......takie małe "psiuk" i po kłopocie.
Oczywiście przy wyłaczonej stacyjce :-)
No właśnie. A dostać się do pstryczka bezwładnościowego o wiele gorzej niż do tego wentylka. Pozdrawiam

CzarekJ
19-07-2008, 04:03
A ciśnienie nie jest aż takie wysokie.......takie małe "psiuk" i po kłopocie.
Oczywiście przy wyłaczonej stacyjce :-)
No właśnie. A dostać się do pstryczka bezwładnościowego o wiele gorzej niż do tego wentylka. Pozdrawiam
Myślisz że bezwładnościówka?
Może?
kiedys koledze wywaliła ale w polonezie po rozerwaniu akku......tak huklo ze wyskoczyla,ale tam jest zaraz obok akku.

konektor
21-07-2008, 11:50
Tak wiec panowie sprawdziłem wszysko tak jak mówiliście i już prawie się udało po radzie sayuk'a ( tylko mała uwaga od tego wyłącznika wychodziły tylko pomarańczowe kable i dopiero przy progu połączył się z czarnymi ). Auto odpaliło... już się ucieszyłem poszedłem się spakować no i w drogę ale drugi raz już nie zagadał :(
Przyczyną był padnięty pilot od immo na zapasowym pali od kopa :)
tak więc tyle roboty na nic ( chociaż troszkę się nauczyłem )

Wielkie dzięki za wszystki rady i sugestie i do dobaczenia na drodze :car: