PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] 16 cm zamiast 5x7' w MK1



adaskom
09-08-2005, 20:28
Witam,
planuje zainstalować w MK1 '94 głośniki Hertz Esk 165 do drzwi przednich.
Pytanie do użytkowników którzy przerabiali ten temat :)
Czy to mi się zmieści w dzrzwi i nadal będę mógł opuszczać szybki?
Jeśli ktoś posiada z przodu 16-tki to bardzo przoszę o podanie marki głośników, poszukam
wtedy wymiarów i porównam z w.w Hertz'em.
Aha, i jeszcze nieśmiało zapytam czy plastki redukcyjne z 5x7 na 16,5 cm sprzedawane na allegro są coś warte czy lepiej samemu z MDFu dorobić?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

RockFord
09-08-2005, 23:53
wiele osób ma w drzwiach 16cm i nie mają problemów z opuszczaniem szyb :-) Ja mam dość głębokie Infinity 6x9 na 1,5cm dystansie i żadnych problemów z szybami. Plastikowe przejściówki sobie daruj, kup/zrób porządne z MDF-u. Ja obecnie myślę nad wywaleniem fabrycznej maskownicy głośników w tapicerce drzwi i założeniu czegoś bardziej przezroczystego akustycznie bo prawdopobnie przez te plastikowe maskownice mam rezonanse w zakresie średniotonowym. Jak chcesz się bawić dalej to pomyśl nad wytłumieniem drzwi wewnątrz i przyklejeniu na zewnętrznej części drzwi mat bitumicznych lub z pokryciem aluminiowym (te z Castoramy :-) ). W ten sposób stworzysz w miarę szczelną komorę i zapewnisz głośnikom znośne warunki pracy a przy okazji w samochodzie zrobi się troszkę ciszej.