PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zapach benzyny



vinci
20-07-2008, 14:43
Wtam koledzy,chodzi mi o to,że podczas jazdy i na postoju czuć w środku zapach bezyny i to niezaleznie czy auto pracuje na benie czy na gazie.Zapach ten jest czuć szczególnie przy otwartych oknach.Wycieków brak.Dodam,że wczesniej miałem problem z odpowietrzeniem zbiornika,bo po odkręceniu korka slychać było takie PSSST,ale teraz już tego nie ma.Skąd może byc ten zapach??Z góry dzieki za podpowiedzi

Netoper
20-07-2008, 16:04
Masz jakąś nieszczelność, poszukiwania zacząć trzeba od rury łączącej wlew ze zbiornikiem, poprzez sam zbiornik, przewody aż do komory silnika.
Nie musisz mieć wycieku żeby zalatywało, wystarczy że np pęknięta guma od wlewu czy nietrzymająca złączka, kapać nie będzie, wystarczy że się zapoci i zalatuje.

jasiu_
20-07-2008, 21:58
przede wszystkim siedzisko tylne do góry i zobacz czy połączenia pompy się nie rozsczelniły, mi tak zalatywało prawie pół roku aż w końcu puściło zupełnie i znaczyłem teren dosyć pokaźnie, myślałem że zbiornik pekł, a tu tylko wężyk powrotny z pompki sie dość mocno poluzował. w kabinie nie śmierdziało ale na zewnątrz brakowału tylko tabliczki UWAGA Z OTWRTYM OGNIEM. dodatkowa obeja rozwiązała problem. Ewentualnie niedokręcony korek wleu.

1olek
20-07-2008, 22:17
u mnie winna byla uszczelka na polaczeniu rury wlewowej z bakiem

vinci
21-07-2008, 15:44
Dzieki koledzy,jak bede dysponował czasem musze to wszystko posprawdzać.

nabru
18-01-2009, 21:34
u mnie przyczyna takiego zapachu byl uszkodzony waz, ktory idzie od pokrywy rozrzadu do spodu filtra powietrza ( to bylo w mk I 2.0 benzyna), wymiana wezyka pomogła natychmiast.

Exodos
18-01-2009, 22:06
czuć w środku zapach bezyny

Ale to ładny zapach jest :)

aqaz
06-06-2016, 13:54
U mnie zauważyłem, że czuć ten zapach od zewnątrz zaraz po odpaleniu.
Czy gdzieś nieszczelność pojawia się częściej? Np. przy filtrze paliwa?

Netoper
06-06-2016, 15:12
czuć ten zapach od zewnątrz zaraz po odpaleniu.
I później przechodzi czy cały czas capi?
Gdzie najbardziej go czuć?

aqaz
06-06-2016, 16:46
Przechodzi bo na gazie jeżdżę.
Generalnie jak idę do auta od bramy jako pasażer,ale jak odpaliłem w garażu przy otwartych wrotach to też poczułem.
Czy nieszczelny wydech może to być? Czy raczej układ paliwowy...

Mondek00r
07-06-2016, 10:45
Sprawdz polaczenia na rurkach od filtra paliwa, może jest małe zapocenie ale nie kapie. I przewody paliwowe pod macha. I babalny problem to sprawdź korek wlewu paliwa czy nie jest pekniety czy coś.

Szrajbnięte z wypaśnego Szajsunga Galaxy S4

Netoper
07-06-2016, 12:15
na gazie jeżdżę.
To odpal z rańca w trybie awaryjnym na gazie, jak będzie gazem capiło to by wskazanie było na jakąś nieszczelność na wydechu, ewentualnie niedopalanie mieszanki (np kończące się świeczki), jak nie będzie capiło to trza szukać po przewodach paliwowych.