PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problem z płynem chłodzącym - gotuje się



WojtasS
21-07-2008, 20:51
pytanie mam bo mi zagotowało płyn chłodzący....

znaczy się zacznę od początku:


gdzieś półtora tygodnia temu dałem auto do lakiernika i blacharza było z autem wsio okej...dzisiaj byłem po odbiór auta i odpaliłem go i na wolnych obrotach fajnie chodził nagrzał się włączył się wentylator potem, wyłączył się
Chwile my pogadali...wsiadam do auta patrze na wskazówkę temperatury, a ona prawię na Hi, wentylator ani mru mru...no to dałem go na max ciepłe powietrze no i temperatura się obniżyła, otwarłem maskę patrzę na poziom w zbiorniczku wyrównawczym, a tam poniżej minimum....zajechałem do domu nawet z klimą która mnie chłodziła było okej(wskazówka temperatury była na swoim miejscu czyli lekko poniżej połowy) ...ale gdy stanąłem pod domem i silnik chodził na wolnych obrotach, to rósł poziom w zbiorniczku wyrównawczym, to znowu ciepłe powietrze i znowu zmalało....wentylatory nadal cisza....

panowie czy to przez pompę wody czy to termostat się zaciął ?

PS lecę sprawdzić bezpiecznik od wentylatora

MacieqZST
21-07-2008, 21:00
Moze być ze termostat sie zacina, a zobacz na krótko czy chodzą ci wentylatory, sprawdzałeś bezpiecznik??

niedzwiedz
21-07-2008, 21:05
A wentylator na postoju chodzi? Auta maja problemy z chlodzeniem jedynie gdy stoja albo jada powoli dlatego sa wentylatory. Jak jechales do domu to pewnie ped powietrza dostarczal wystarczajaca ilosc powietrza aby schlodzic chlodnice. Jakby padla pompa wody to by Ci chyba plyn chlodniczy nie spadal w zbiorniczku. Jezeli masz waż gumowy nad chlodnica goracy to pewnie nie wina zamknietego termostatu, bo jezeli dobrze pamietam to przy malym obiegu plyn nie idzie przez chlodnice, dopiero jak sie nagrzeje to termostat go puszcza do niej. Sprawdz wentylatory, moze jakis rezystor czy cus. A czy chodza przy wlaczonej klimie? Moze byc wentylator a moze jakis czjunik. Pozdro

WojtasS
21-07-2008, 21:33
hmmm no to wróciłem z samochodu....dziwne bo tak poziom płynu jest poniżej minimum jakieś 1cm...auto chodziło na wolnych obrotach i wskaźnik temperatury doszedł do pozycji takiej jakiej ma być, czyli leciutko odchylonej od pozycji na sztorc stał w zasadzie 10minut i nic się nie działo. Poziom płynu nie zmieniał się, wskazówka stała cały czas, nadmuchy zimno ciepło nic nie powodowały, wentylatory stały, tak jak przed tą dziwną sytuacją - wszystko okej.... dziwne....

Bezpiecznik był okej, ale profilaktycznie wymieniłem na zapasowy co był w skrzynce....

MacieqZST
21-07-2008, 21:57
hmmm no to wróciłem z samochodu....dziwne bo tak poziom płynu jest poniżej minimum jakieś 1cm...auto chodziło na wolnych obrotach i wskaźnik temperatury doszedł do pozycji takiej jakiej ma być, czyli leciutko odchylonej od pozycji na sztorc stał w zasadzie 10minut i nic się nie działo. Poziom płynu nie zmieniał się, wskazówka stała cały czas, nadmuchy zimno ciepło nic nie powodowały, wentylatory stały, tak jak przed tą dziwną sytuacją - wszystko okej.... dziwne....

Bezpiecznik był okej, ale profilaktycznie wymieniłem na zapasowy co był w skrzynce....

czyli co kapryśne te mondelaki :)

paulbo
22-07-2008, 08:26
Posprawdzałbym wszystkie złączki przy panelu wentylatorów chłodnicy, również przy czujnikach temperatury. Byc możę po naprawie było cos nie tak poskładane i nie kontaktuje ...

WojtasS
22-07-2008, 11:22
hmmm tylko zderzak był ściągany i błotnik przedni od strony kierowcy... ale mam zamiar jeszcze raz wszystko posprawdzać ...


Mam takie pytanie jak zagotował się płyn to muszę go wymienić ??

BS
22-07-2008, 11:33
Mam takie pytanie jak zagotował się płyn to muszę go wymienić ??

nie ... ale sprawdź jego gęstość i temperaturę wrzenia-może zbyt mało płynu albo zbyt dużo wody jest i koncentratu trzeba dolać...

paulbo
22-07-2008, 21:01
Sprawdź czy przy włączonej klimie wentylatory się załączają. Ew. można zdjąć złączkę z czujnika temperatury na termostacie (tego górnego) i wtedy wentylatory powinny się załączyć...

1olek
22-07-2008, 23:31
hmmm tylko zderzak był ściągany i błotnik przedni od strony kierowcy... ale mam zamiar jeszcze raz wszystko posprawdzać ...


Mam takie pytanie jak zagotował się płyn to muszę go wymienić ??

zobacz czy mase od wentylatora masz dobrze przykrecona, jest kolo akumulatora przykrecona do blachy.

basil
23-07-2008, 11:10
A sprawdziłeś czy powrót do zbiorniczka wyrównawczego jest drożny?
Czasem się zatyka i się właśnie grzeje jak u Ciebie.

gruniu
11-08-2008, 22:49
mialem zalozyc taki temat ale go znalazlem
mam tak samo
jak jade powoli lub stoi to grzeje sie jak cholera, az zalacz sie wentylator, co bardziej klopotliwe ze zima tez
ale jak jade okolo 80 lub wyzej wskazowka spada az zatrzyma sie na srodku
dzisiaj wymienilem termostat i to samo, stary sprawny sprawdzilem w garnku
nowy otwiera sie przy 92C, stary 88C
waz od termostatu do zbiorniczka wyrownawczego jest chyba drozny, bo jak sie silnik nagrzeje to goracy i miekki

chcem juz chlodnice wyjac, a moze da sie ja przeplykac bez demontazu?

gruniu
20-08-2008, 20:08
autko moje wrocilo od mechanika
diagnoza: uszkodzony rezystor wentylatora, nie zalacza pierwszego biegu wentylatora